Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • junior19

    senior tag

    válasz tothl #17525 üzenetére

    Nem igazán neked szánom a választ, sok hozzászólás összegyűlt a kérdésben.
    Kicsit összekeveredtek a fogalmak, de szerintem egyről beszéltek azért. Mindenkinek igaza is van egy kicsit, meg nem is. HDR-nél a fénysűrűség a lényeg, nem a fényerő.
    krx21 fórumtársnak abban van igaza, hogy nem feltétlenül kell a 100-as Oledfény HDR esetén. A gyártók azért állítják be ezt gyárilag, mert nagyobb kontraszt kell(ami a fénysűrűség növelésével érhető el) a hdr-hez, felmérések szerint 20000:1-hez kontraszt aránynál volt a legkellemesebb a legtöbb embernek. Ami már 200 nits maximális fénysűrűségnél és 0,01-es feketeszintnél teljesül is. Lehet persze magasabb értéken is nézni, ha nem zavaró. Ez Olednél simán teljesíthető is.
    Viszont ha a fénysűrűség értéke közeli az sdr fénysűrűség értékével, akkor azért veszít a hatásából a HDR.
    Aki mondjuk a 100-as Oledfényt használja, érdemes megnézni a feliratot fehér színben. Ha nem is használja a feliratot, egy teszt erejéig érdemes. Ha 100-as értéknél természetellenes a felirat egy sdr anyag feliratához képest, akkor bizony kicsit túl van tolva, s ez a képen is látszani fog.
    S igaz ez arra is, hogyha valaki 70-es Oledfény értéken nézi az sdr-t, akkor a számára a 100-as Oledfény nem lesz akkora ugrás, mintha nagyobb érték van az sdr és hdr Oledfénye között. De nem feltétlenül kell a maximális.
    A HDR-nél ugyanis nem csak a színtér növekedés és a 10-bites feldolgozás hozza a látványos megjelenítést, hanem bizony a luminancia megjelenítése is, mert teljesen más, mint sdr esetén.

    codec project

Új hozzászólás Aktív témák