Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kenyez

    csendes tag

    SJ6 Legend típushiba

    Üdv mindenkinek!

    Szeretném felhívni minden kedves leendő vásárló figyelmét az SJ6-os gyártási hibájára. Egyszer csak feltűnt, hogy mint ha nem működne a képstabilizálás. És valóban, az ikon sem jelent meg a kijelzőn. Némi keresgélés után kiderült, hogy ez sok tulajdonosnál probléma. Egész egyszerűen letörik az alaplapról az EIS csip. Szétszedtem, az enyémmel is ez történt. Ha szerencséd van és marad némi lába, vissza lehet forrasztani és működik tovább. A kamera másfél éves, semmilyen fizikai behatás nem érte.

    Ezt vásárlásnál vedd figyelembe. Olyan forgalmazót válassz, ahol nem korlátozzák egy évre a jótállást. Használt készülék esetében kérj fotót a bekapcsolt stabilizátorról! Ha a kijelzőn ott az ikonja, akkor működik.

    U. i.: Ettől még jó kamera, de ezt nem árt tudni.

  • Kenyez

    csendes tag

    válasz lehella #3999 üzenetére

    A bekapcsolás-para másnak is feltűnt. Ezt állítólag javították az 1.2.3 és 1.2.4 firmware-ban. Hátha segít...

  • Kenyez

    csendes tag

    Ha valaminek elkezdesz utánanézni és sokat túrsz, láthatod, hogy a Youtuberek többsége a gyári szöveget idézi. Sok esetben ki sem próbálják a terméket, vagy nem használják elég ideig, vagy esetleg hazudnak...

    Történt, hogy vettem egy Sjcam Gimbal 2-t, vagyis kettőt. Az első derékmagasságból leesett egy hónapos korában, mert a menetből egyszerűen kiesett az övcsat csavarja (ami egyébként mindne másban feszesen tart). Ettől a 85 centis eséstől azonnal megsemmisült. Kicsit sírtam, aztán rendeltem egy másikat. Így már biztos lehetek benne, hogy nem gyári hibás volt az első - mindkettő egyenesen az Sjcamtól jött, a gyári oldalról rendeltem.

    Állíthatsz te rajta bármit, ha balról állsz vissza középre, akkor 2-3 fokot téved, ha jobbról, akkor inkább ötöt. Túl kell tekerni a markolatot, hogy ismét középen legyen - és nem ugyanúgy a két irányba.

    A shutter gombra (bármelyik firmware-val) rosszul reagál az Sj6-os. Felvétel indítása helyett fotó módba áll, aztán fotót készít. Vagy nem. Attól függ, milyen kedve van. Egyszerűbb a kamerán indítani a felvételt, de akkor meg meg elveszíti a vízszintest...

    Mozgó timelapse módban a végpontról vagy visszatér a kezdőpontra, ha elindítod, vagy nem. Felvétel közben nem feltétlenül a beállított pályát követi, néha elkezd imbolyogni.

    Ezekről szó sem volt egy Youtube tesztben sem. Pedig nem mondható, hogy véletlen, hiszen két ugyanilyenem is volt/van.

    Úgy voltam vele, hogy egy olcsó gimball ilyen. Aztán vettem egy Zhiyun Smooth Q-t a telefonomhoz, és rájöttem, hogy nem, az Sjcam sz@r.

    Ja, és ha rá van kötve a kamera, akkor az kb. 1 óra alatt teljesen leszívja a Gimbal akksiját. A Zhiyunt meg elmegy 6-8 órát úgy, hogy közben egyszer teljesen feltölti a telómat...

    Ettől még jobb, mint a semmi. De sokat nem kell tőle várni.

Új hozzászólás Aktív témák