Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hunspikey

    őstag

    Sziasztok,

    teljesen új vagyok itt ezért tudásom konvergál a zéróhoz az ügyben - előre is sorry ha hülyeséget kérdezek. Futtattam a keresőt, de nem találtam pontos választ ezért az szeretném kérdezni, hogy:

    Szükségem lenne egy olyan okostermosztátra ami tudja, hogy milyen az időjárás, tudja hány fok van odakint, netán azt is tudja, hogy napon belül hogy fog változni az időjárás, lesz-e pl extrém felmelegedés, nap stb.

    Mindezek adatok alapján beállított hőmérsékleti határértékek figyelembe vételével kapcsolna be időprogram szerint egy bizonyos módra.

    Egy példa:

    Azt szeretném, ha minden reggel 03:00 - 03:30-ig menne, de hűtés üzemben ha a kinti hőmérséklet a nap folyamán 21 fok fölé megy, viszont ugyanekkor fűtés üzemben ha 15 vagy alatta lesz a napi csúcs.

    Egyéb feltételeket is adott esetben szívesen definiálnék.

    Mindennek az az apropója, hogy a saját hőérzetem teljesen hangulat függő.

    Egy esős napon a 25 fok kevés, míg egy napsütéses napon adott esetben sok.

    Hozzáadott bónusz lenne, ha tudna páratartalmat is nézni (belsőt) és mondhatnék olyat, hogy kapcsolja be a klímát minden reggel 6-kor ha a páratartalom x %-nál magasabb.

    Van valakinek jó tippje erre?

    Köszönöm előre is!

    ps: a termosztátnak jó lenne ha lenne webes vagy legalább okostelós appos felülete ahol fel lehet konfigurálni a paramétereket.

    A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

  • hunspikey

    őstag

    Bocsánat, lehet mindenkit vakvágányra tereltem, mert az első postom time outtal elszállt, a második, amit ti láttok meg nem tartalmazza a leglényegesebb infót:

    klímát akarnék ezzel az okostermosztáttal vezérelni (pl IR blasterrel), nem hagyományos fűtésrendszert. Nálunk a napi hőérzet 80%-át a klíma adja, van minden szobában ugyan okos termosztátos elektromos padlófűtés, de lusta és nem szeretem, inkább csak temperáltatom a padlót vele és kész.

    Célom az lenne, hogy a nappaliban lévő Fischer Nordic ez által a termosztát által okosabban legyen be/ki kapcsolva mint a saját appos időzítés alapú buta program, ahol meg kell mondanom, hogy milyen módban induljon egy adott időpontban.

    A baj ott kezdődik, hogy 25 fok fűtés, 25 fok hűtés és 25 fok auto teljesen más hőérzetet ad és persze nem mindig jó.

    Ezért szeretném azt, ha megnézné a termosztát, hogy aznap mégis milyen idő lesz. Ez alapján, pl ha végig esik és kint hideg van és bent is 25 fok alatti a temp, akkor fűtés módban induljon. De ha napos idő lesz akkor skippelheti a fűtést mert délre optimalizált passzív ház szerűségben élünk ahol hatalmas ablakfelületek vannak - tud energiát aratni magának az épület, még kinti hideg esetén is garantálható, hogy 10-re már meleg van.

    Redőnyvezérlés is ostoba mert nem tudja, hogy süt a nap vagy borult. Csak egy adott csillagászati (napfelkelte/nyugvás) időponthoz képest tudok egy funkciót mondani. Nem jó sok esetben.

    Így árnyalva a képet mit tanácsolnátok?

    Előre is köszönöm a segítséget és az eddigieket is mindannyiótoknak! :R

    A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

  • hunspikey

    őstag

    válasz Degeczi #51496 üzenetére

    Basszus erre nem gondoltam, pedig tényleg így van. Akármilyen üzemben van, ha pl szoftverről indítottam hűtést, de a távon fűtésen maradt, elég ha lefelé veszek a távon egy fokot és átkapcsol hűtésre, mert lemegy az összes távos beállítás...

    Egyébként erről a klímáról van szó:

    FISHER

    Lehet amit kitaláltam nem lehet megcsinálni :Y :W

    A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

  • hunspikey

    őstag

    válasz LouiS22 #51499 üzenetére

    Van USB port, abban van a gyári wifi modul per pillanat. Tudnál a dongle-ra linket adni kérlek?

    És akkor az a dongle mint eszköz felvehető majd a Home Assistant-ba?

    A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

  • hunspikey

    őstag

    válasz ratkaics #51696 üzenetére

    Lehet replikációval kéne megoldani a mentést és akkor nem kéne leállnia...

    A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

Új hozzászólás Aktív témák