Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • xtech2

    tag

    Üdv mindenkinek!

    Lehet már többször ki lett vesézve, akkor elnézést :)

    Viszonylag egyszerű dolgot szeretnék megoldani:

    Mindössze egyetlen darab villanyradiátort be és kikapcsolni különféle időpontokban az aktuális hőmérséklet függvényében.

    Korábban ubiquiti MFI rendszert használtam, ami kiválóan működött, a paraméterezhetőség kb végtelen volt, a mért adatok (hőmérséklet, pára, teljesítmény, nyitás, mozgás stb) igen részletes, jól áttekinthető.

    Mivel az MFI termékvonal - számomra érthetetlen okból - megszűnt, így nemrég vásároltam a sonoff termékek közül egy Pow2-t valamint egy TH16-ot hőmérséklet szenzorral.
    Gondoltam a TH16-ot leteszem egy olyan helyre, ahonnan a hőfokot szabályozni szeretném, majd a beállított értékek szerint kapcsolgatom a Pow2-t, valamint így a fogyasztásról is lesz adat. Azt látom, hogy a gyári rendszer egy kalap ...r. Egyrészt van, hogy időnként megáll a szerver, aztán nincs semmi funkció (ami fűtés esetén elég gáz), másrészt a mért adatok részletessége is borzalmasan gyenge, valamint nem tudok hőmérséklet + idő alapján szabályt létrehozni??

    Olvastam a Tasmota rendszerről, de első körben elvetettem, hát mondom minek forrasztgatni, ha van gyári szoftver is. A Tasmota-val egyébként megoldható az offline működtetés, azaz elég ha lokálba kommunikálnak az eszközök? Van ehhez kész felület, vagy kb mindenki csinál saját magának?

Új hozzászólás Aktív témák