Új hozzászólás Aktív témák

  • HUNited

    őstag

    válasz ViZion #44034 üzenetére

    Köszönöm.
    Tehát kell egy szervergép, ami nem árt ha lokális. Gondolom egy Asus router (alter szoftverrel és linux alapú entware rendszerrel, Nginx webszerverrel) nem elégséges? Vagy távoli BIX-ben hostolt Ubuntu alapú komplett webszerver? (a meglévő rendszereim miatt kérdezem, nyilván lehet venni egy RPI-t, de ha van már meglévő megoldás, egyszerűbbnek tűnik).

    Ez az RPI kell hogy kommunikáljon a Thingspeak rendszerével, ha nem saját magam akarom hostolni?
    Ha ESP Home rendszert választom, akkor nem kell drága RPI, elég egy ESP32 is ha jól értelmezem, és adatokat az is tud küldeni.

    ESP32/ESP8266 rendszerekkel el akartam már kezdeni a barátkozást, az a baj hogy ez helyett egy Arduino Nano v3-at vettem, meg pár szenzort, aztán a forrasztóm tönkrement és elsikkadt az egész (meg jött a kert szezon és nem volt időm meló, kert, család mellett ezzel is foglalkozni). Ja meg persze a problémám hogy nem tudok natív nyelveket tanulni (érdekes a programnyelvek mennek), így hiába tanulok tök régóta angolul, megragadtam egy szinten, és nem értem az oktatóanyagokat (magyar nyelvű meg alig van).

Új hozzászólás Aktív témák