Új hozzászólás Aktív témák

  • alcsapalcsa

    tag

    válasz itanczos #1103 üzenetére

    Tanácsodat követve rákerestem a fórumban az usb kulcsszóra, majd megtaláltam az usb to ttl-t és az uart, ezt beírtam az aliexpress, banggood és gearbest hármasba, illetve a CP2102 és a ch340g kiegészítéseket és berendeltem amit láttam, egyet eu-ból, hogy gyors legyen, illetve hosszú lejáratúakat... És ez megnyugtatott :)

    kicseréltem a memóriamodulokat:
    - az elsőt lazán szétcsesztem, de megtanultam, hogyan szedjem le az ic-t - alkatrész
    - a másodiknál szerintem egy lábnál feljött a fólia (bal felső - a kapcsolóhoz legközelebbi), erre az espeasy saját programja felrakta a frissítést, rögtön jött is wifi esp_0, beléptem, beállítottam a gpio13-at a wifi statusnak és ezzel a lendülettel el is szállt. Újra már nem tudtam rárakni semmit
    - harmadikat tökéletesen leszedtem, visszaforrasztottam a másikat, csodaszép, minden láb stimmel, fog ... de a program nem tudja frissíteni

    ezután összepakoltam mindent, szépen dobozolva, - eldugtam, hogy ne is lássam, bekapcsoltam a tv-t, és eldöntöttem, hogy a férfiak nem sírnak ;) - és lezártnak tekintettem a sonoff tanulmányaimat .....

    - persze gyorsan írtam ide elkeseredésemben, majd berendeltem mindent és keresek vmi nodemcu-t, hogy azt is nézegessem, mire megérkeznek a szenzorjaim, illetve nézegettem az arduino lapkákat, de fogalmam sincs melyiket vegyem, illetve a Development Board-ok micsodák és mit is kellene beszereznem. És ötletelek, hogy mégis elő kellene vennem a szépen bedobozolt cuccokat, de direkt nagyon elpakoltam, így megvárom vele az új kütyüket....

    szóval kb ez volt a megoldás :)

Új hozzászólás Aktív témák