Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • NoLF

    addikt

    válasz fokukac #63070 üzenetére

    barom méter? :)

    The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

  • BlacKSouL

    addikt

    válasz fokukac #63070 üzenetére

    Az alkoholos hőmérőt nem látom pontosan, de mintha a digitálishoz lenne közelebb értékben, mint az analóghoz. Ebből kiindulva a hőmérséklet digitálisan kijelzett értékét vehetjük közelebbinek a valósághoz. A hőmérsékletileg is pontosabb digitális eszköz páratartalom mérése, már csak amiatt is elképzelhető, hogy feltételezésem szerint az analóg műszer az élete utóbbi néhány évében nem volt kalibrálva. Abból kiindulva, hogy a mi analóg páratartalom mérőnk 18 év után mintegy +12 - +15%-os eltérést mutatott a digitális, valamint a hitelesített mérőműszerekhez képest, valamint ezt más, analóg műszerek esetében is tapasztaltam, ezért a képen láthatóról is legalább ennyi eltérést lehet feltételezni. A digitális eszköz pusztán a kora miatt is feltételezhetően még közelebb áll a pontossághoz, kalibrálás nélkül is, mint a régebbi.
    Ha a fenti feltételezéseket veszem alapul, akkor a 35-40 %-os rel.páratartalom emellett a hőmérséklet mellett kellemesnek mondható. (Nagyjából ezeket az értékeket láttam én is április folyamán.)
    Nálunk ezt jelenleg klímával lehet elérni, 24°C körüli, és 40-42% körüli értékekkel. Klíma nélkül a hőmérséklet 25,5 és 26,8 °C között változna, és 57-72% közötti páratartalommal. Az már sok.

    EQM: pedig de. Majdnem az összes általam száraz és párás időben is vezetett kisteljesítményű (150 Le alatti) motor esetében érezhető volt. De szakirodalmat is biztos lehet találni a levegő nedvességtartalmának benzinmotorra gyakorolt hatásáról. Ha más nem a vízbefecskendezős tervezések elemzések között.

    Aláírás (nem kötelező megadni)

Új hozzászólás Aktív témák