Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • EQMontoya

    veterán

    válasz parandroid #41703 üzenetére

    Nyilván végső megoldásnak írtam, amit írtam, alapvetően érdemes normálisan megegyezni, ebben teljesen egyetértünk. A lenti példát arra írtam, hogy ha a másik oldalon a flexibilitás teljes hiánya áll fenn, akkor megérdemli, hogy nagyobb arconcsapást kapjon, mint ha hajlandó lett volna kompromisszumra. Amolyan tanítás jelleggel. Make this world a better place! :)

    Same rules apply!

  • whitezo88

    nagyúr

    válasz parandroid #41703 üzenetére

    hadd említsem meg az én esetem ha már idetévedtem: azt írod 7 év után tartozik az ember ennyivel. ez igaz. igaz, engem bő 4 év után úgy raktak ki a munkahelyemről most hó elején hogy előző nap csak rendkívüli szerkesztőségi ülést mondtak, arra számítottam hogy változásokat elmondják, ami amúgy is tervben volt (helyszín, bérváltozás, design stb stb), na bemegyek, azt kihívnak, be a tárgyalóba, ki vagy rúgva. nem is a döntéshozók dugták így orrom alá a papírt hanem a közvetlen főszerk akinek amúgy nincs döntése kb semmiben. aznappal, közös megegyezéssel (másik megoldás a rendes felmondás, annyiban lett volna már hogy le kell dolgozni 1 hónapot), így nem kellett, de 1 havi bért még kaptam + szabadságokat kifizették. egy kollégám jött ki dumálni, meg mondani h sajnálja, és ennyi. megjegyzem mindig gyorsan pontosan dolgoztam, minőségi munkát adtam ki a kezem közül, sokat vállaltam, bár ezekről novellát lehetne írni, amit tapasztaltam. Ja és a csapatban egyedül nekem volt idevágó diplomám. Csak nem nyaltam meg a klikkekbe se voltam benne, ahogy elcsíptem kicsit vamzerkodtak is ellenem... én ezt sem tettem soha. na mindegy ez kikívánkozott most így éjjel belőlem :) ja ráadásul úgy kellett a pénzért még utánajárjálnom mert 15 napot írtak ebből lett 23, miután kb 16. nap írtam hogy mi van, kiderült a könyvelő b.szott foglalkozni vele, semmit. Ha nem jelzem még mindig nem jött volna meg? ez se lepett volna meg...

    ja igen: ugye egy relatíve olvasott (bár nem top szinten) lapnál dolgoztam, ami igyekezett magát komolynak gondolni. azóta párszor felnéztem. vezércikkek hemzsegnek az olyan hibáktól, akár helyesírási akár fogalmazási vagy szövegképi, amiket én gyakornok koromban sem engedtem meg volna magamnak... de hát ezen se csodálkozom...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák