Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • olajbogyo

    aktív tag

    Sziasztok!

    Segítsetek egy amatőrnek.....Szóval meguntam a kompakt Fuji Finepix S2100HD kis kütyümet,és helyette vettem egy Nikon D5100-at alap obival (18-55). Mivel semmi komoly extra feladatra nem kívánom használni(egyenlőre) így úgy gondoltam,hogy egy 18-105-ös obi kellene hozzá, mert azt mondják az a jó "utazó zoom" nem kell cseréletnem az obit...stb. Nos itt jön a kérdés számomra,most akkor érdemes nekem egy olyan obira áldoznom amely 55-105-ig tart, (hiszen az alap obim már fogja a 18-55-öt)vagy inkább ruházzak be egy 55-200-ra?....Szóval abban kérnék segítséget, hogy egy átlag felhasználónak,aki csak családi képeket készít(ballagás gyerkőcökről, kirándulás stb..) mégis mi lenne a legjobb választás? Persze nem mondom, hogy nem kap el a gépszíj, és nem kezdek el komolyabb szinten is foglalkozni a fotózással, de egyenlőre csak ebben gondolkozom. Vagy el kell adnom a 18-55-öt (nem biztos, hogy el tudom adni, ilyet nem vesz a kutya se...)
    Isten bizony megiszom egy sört az egészségetekre, ha segítetek.........legalább elindulnom...a fotózás rejtelmeiben....

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz torzo #16732 üzenetére

    Szia!

    Köszi a gyors válszt, és bocs ha félreérthető voltam, nem akartam azt lehozni, hogy a 18-55 szar lenne....sőt a Fujinak esélye sincs rá, hogy csak megközelítőleg olyan képet készítsen. Megmondom őszintén csöpp agyammal én is úgy gondoltam, hogy meghagyva a 18-55-öt veszek mellé egy 55-200 at, de erre a "nagytudásúak" azt mondják, hogy az obi cserélgetéssel elcseszem a gépet. Bevallom a tükrös gépek nekem még nagyon újak, és fogalmam sincs mennyire érzékenyek ezek arra,ha az obit cserélem. De komolyan mondom, hogy ha egy obi cserétől bekoszolódik a tükör, úgy vágom a falhoz, hogy öröm lesz nézni, és nem hogy obi nem kell ,de valószínűleg hozzám kell egy két ápoló. Szerinted érdemes hozzá Tamron 70-300-at, vagy ugyanezt Sigmában megvennem, mert sokan dicsérik azokat is itt a neten, de azok nem képstabilizátorosak 50 körüli áron, attól még jók lehetnek nem? Kinéztem hozzá még vakut is "Sunpak DigiFlash 3000 ", vagy inkább Metz-et lessek. Már az igért sört meg is ittam az egészségedre.....de van itthon belőle még dögivel, ha gondolod iszom még.....köszönöm a segítségedet, és hogy válaszra méltatsz.

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    Oké Skacok!

    Vettem a lapot, és azt hiszem egy nikon 55-200- ra fogok beruházni. Scott Kelby könyveit már
    javában bújom( "Ő" az oka annak, hogy gondolkodom másik obiban is) A photoshop, és a Lightroom progikkal is elég jól elvagyok (alap szinten) már azt hiszem, de álmomban sem gondoltam ekkora különbséget fénykép, és fénykép között /Kompakt, és Tükrös között/. Azt látom, hogy a világ összes pénze sem lenne elég erre a hobbira bár a horgászás, amit pár éve kezdtem az sem semmi forintosítva........és még vadászni hozzá sem kezdtem!
    Nos megköszönöm az építő jellegű kommentjeiteket, és kívánok valamennyiőtöknek kellemes karácsonyt.........boldog új évet csak azért nem , mert biztosan kérdezek még addig valami hüleséget!

    Sziasztok, további szép estét!

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    Sziasztok skacok!

    Tudom régebben már megtárgyaltuk, hogy a Nikon D5100-asom (kit 18-55)obija mellé megveszek egy 55-200-as obit....de, és itt a lényeg most segítsetek legyetek szivesek. A cimborám jelenleg a nagy usa-ban melózik(Philadelphia), és jövő hónapban hazaérkezik. Meglesi nekem, hogy az obik valóban annyival "ócsóbbak"-é mint amit a saját szememmel láttam az ebay-en. Ő vám+áfa+ mindenféle fityfirity nélkül behozhatja legálisan nékem az obit, és be is hozza amennyiben végre eldöntöm mit is vegyek. Ugyanis így már azt gondoltam ki, hogy egy Nikon 18-200-as obit szervíroztatok magamnak 80.....rugóval kevesebbért mint idehaza. Ez már megéri még úgyis, hogy a garanciát esetleg nem tudom idehaza érvényesíteni.
    Nos szerintetek egy átlagos felhasználónak melyik variáció a legideálisabb?
    Maradjak az 55-200-asnál? így a 18-55-ösöm mellet igaz cserélgetni kell...?!
    vagy a 18-200 as így nem kéne csereberélnem, de akkor mit kezdek a kit obival?
    Vagy hozassak egy 55-300-at?(lényegesen olcsóbb,mint a 18-200) vagy 70-300-at? (vagy az összeset..... :) )
    Tudom nekem kéne eldöntenem, de egy kis biztatás jól jönne tőletek is.....ha van valamelyikőtöknek ezekkel az obikkal tapasztalata, nosza rajta ossza már meg vélem.
    Előre is köszönet a válaszért.

    Üdv:bogyó!

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz A Zéé #17573 üzenetére

    Köszönöm a gyors reakciót...!

    Azt hiszem, hogy az általad ajánlott 70-300-at hozatom meg a 18-105-el együtt....a kettő annyi összesen, mint a 18-200, amit eredetileg kinéztem. Ha pedig csak a 70-300 at veszem meg, még akkor is el tudom adni talán itthon a 18-55-öt 20 körül 2 hónaposan. Így amennyivel olcsóbban veszem meg kint a 70-300-at (kb:40 ezer) + az itthon eladott 18-55-öt árából......idehaza is kijön egy 18-105-t.
    lassan, de biztosan csak eldől, hogy mit is veszek úgy látom....hála neked/nektek

    Még egyszer köszönöm.

    üdv:bogyó!

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz Throme #17578 üzenetére

    Köszi a behozatalhoz fűzött hasznos tippeket. Azért gondoltam, hogy semmi gond a behozatalnál, mert eddig valahányszor jött a kutya sem nézte őt....szinte egy vállról indítható rakétát is hozhatott volna. Azért csak megsúgom neki, hogy az obit csomagolja ki, és a számlát meg tegye fel az "ánuszgyűrű" mögé :)) Bár amilyen "dumálókája" van a cimbinek, hát szerintem azt is kimagyarázná, ha egy máigis harcoló német alakulatot rejtene el a borotválkozós cumói közé.
    Köszönöm a hozzászólást neked is.

    üdv: bogyó!

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    Nos milyen jó, hogy beszéltem egy szakmája szerint is fotós embörkével............. :F
    Szerinte vegyek egy 55-200-at+egy 35mm f/1.8 fix obit.....lényegesen olcsóbb az eddigi verzsönöknél, és lesz legalább egy normális obim a fix személyében! Szerinte ha azt kipróbálom fel sem rakok már mást a gépre annyira meg fogom szeretni a tűéles képe miatt.
    No most légy okos.......mondogatom magamnak, de csak arra jutok, hogy innentől kezdve nem marad más hátra mint a 腹切 ( harakiri). :K

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz zgospel #17587 üzenetére

    Szia/sziasztok!

    Nos tegnap megvettem egy fix 35mm-es 1,8G-s obit, és ha megengeditek egy gyors véleményt mondanék róla. Valóban a kit obihoz(18-55) képest egy mérföldkőnek tűnik. Készítettem egy gyors kis tesztet, és ha megengeditek meg is osztanám veletek. hangsúlyozni szeretném, hogy egy lelkes amatőr módjára készítettem, és nem célom az igazán komoly emberkék által elvégzett tesztekkel vitáznom. A tesztet először azzal kezdtem, hogy a kit obit 35mm-re állítottam, gondolom így könnyebb összehasonlítani az elkészült képeket. Egy olyan lakáson belüli fényszegényebb helyet választottam, amit azért még a kit obival is le lehet fotózni, de mégis egy kis kihívás elé állítja a technikákat. Szóval adott a téma, ugyanolyan fényviszony....nézzük ki mit tud? Arra jutottam, hogy a fix obival még kézből lehet jó képeket készíteni ott, ahol a kittel már állvány kell, hacsak valaki nem tart ki 1/15 záridőt, amit azért nehezen hiszek el. Ott ahol a kit obi 1/15-öt használt, a fix 1/60-1/80-at amit azért az ügyesebbek még kitartanak kézből is. Igaz a kit f/5, a fix 1/8 rekesz mellett. De volt olyan eset is egy másik helyen, ahol a kit 1/80, a fix pedig 1/400-at! állított magának(köszönhetően gondolom a nagy fényerőnek). No mondom ez nem járja nosza rajta tedd a fix obit is f/5-re hiszen így lesz azonos teljesen a teszt. azt gondoltam csökött agyammal, hogy akkor nem lesz különbség a két obi között......de bizony tévedtem, mert még így is akadtak jelentősebb eltérések a fix javára pl: 1/60 helyett 1/125.....nos hogy ez mitől van azt nem tudom, mondom azt gondoltam, hogy itt már nem lesz különbség. Lehet, hogy a beépített lencsék jobb minőségűek, pontosabbak?! Az elkészült képek valóban szebbek, kontrasztosabbak a kit obihoz képest, de neki sincs szégyenkezni valója én úgy gondolom. Igaz 200 elkészült kép után vonom le ezt a következtetést, ráadásul kinti képeket nem is lőttem még. Szóval valóban jónak tűnik képileg, és meg kell jegyeznem minőségileg is nagyon tetszik. Fém bajonett csatlakozó, ez a kitnél műanyag+ egy HB-46-s napellenző+egy aranyos kis tasak ami vele jár. Lehet hülyén végeztem el a tesztet, szóljatok ha így van, adjatok javaslatot, hogy akkor miként csináljam, hogy tényleg pontos legyen az összehasonlítás.
    Mindenesetre nagyon tetszik, és azt hiszem jól döntöttem amikor rátok is hallgatva megvettem.

    Üdv:bogyó!

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz #40935168 #17876 üzenetére

    Nehogy agyonvágjatok......nem kötekedni akarok, de akinek esetleg százezres nagyságrendű obija van, annak nincs saját autója? :Y Most megleptetek egy új infóval, pedig nincs is köze a fotózáshoz.....vagy mégis? A természetet úgy fotózzátok, hogy busz/vonatmenetrendhez vagytok kötve? A lagziba a vőlegény fuvarozza a fotóst? Keresztelőre a pap szállít...... Makróra meg a lódarázs.....? ;) Tényleg sorry nem bántani akarok senkit sem, csak ezen meglepődtem, de nem kicsit...!
    Még egyszer bocsi, sziasztok!

    Üdv:bogyó!

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    Sziasztok!

    Bocsi, hogy hirtelen témát váltok, de meg kell kérdeznem benneteket, hogy mennyire kell komolyan vennem a gép/obi tárolásánál a gombásodást, mint veszélyforrást. Annyi helyen olvastam már róla, de csak nem tudom eldönteni, hogy mi lenne a legjobb tárolás, mert beleveszek a rengeteg infóba. Azt mondja az egyik, hogy jól szellőző helyen?!......kupakokkal/anélkül?...tegyem az ablakpárkányba, mint a mikuláscsomagot, vagy mi a szösz? Polcon?.....fiókban? sötétben? Fényben? Tarthatom a fotóstáskában a cuccokat? Már azon agyalok, hogy jövőhónapban mehetek a piacra "gombát" árulni, ha valamit elcseszek...
    A lakásom klimatizált egyébként (persze nem használom állandóan, hiszen ha melóban vagyok akkor ugye nem megy) de azzal fűtök/hűtök, gondolom ez jó a cuccoknak elméletileg, hiszen nincs nagy páratartalom .......szóval segítsetek egy pár mondat erejéig, hogy pl ti hogyan tároljátok a cuccokat.

    Üdv Bogyó!

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    Köszönöm a közérthető válaszaitokat........megyek iszom is egy sört!
    :R

    Üdv: Bogyó!

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    Sziasztok skacok!

    Korábban eldöntöttem, hogy a D5100 mellé egy nikon 55-200-as obira ruházok be a 18-55 kit, és egy fix 35/1,8 mellé. De mostanság elég sokat jut csöpp eszembe, amit olvastam az 55-300-ról...nevezetesen, hogy "70-200 között tűéles képe van..." ezért talán jobban megéri ráadásul van +100 hozzá igaz az már elég átlagos. Elkezdtem gondolkodást színlelni, és arra jutottam, hogy csak jobb kell legyen akkor...?! Szerintetek is így van? Megéri a többlet zsetont?......vagy hagyjam a gondolkodást másra. :F

    Üdv:bogyó!

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    Sziasztok!

    Segítsetek már nekem legyetek szívesek. Azt szeretném megtudni, hogy a napokban az egyik cimborámnál találtam rá egy pár fotós cuccra a padláson.... Nem éppen a legjobb állapotnak örvendenek, de két dolog elnyerte a tetszésemet.
    No szóval ezek vannak a cuccok között:
    2db tükrös gép: egyik Zenit+ vaku( a vaku villan,mint állat...) és egy Pentacon
    3 db objektív : Carl Zeiss Jena Biotar 2/58+ rávaló "akárminő" szűrő
    Pentacon Auto 4/200
    Valamilyen orosz objektív.......ő van a legjobb állapotban(legalábbis szemre)
    Van egy tetszetős, és működőnek tűnő szintén orosz fénymérő kütyü, és ami még ránézésre bejövős régiségnek tűnik számomra, egy 3 lábú állvány is tartozik a "leletekhez"

    A kérdésem a következő, szerintetek érnek ezek annyit, hogy amennyiben, ha lehetséges az ember renováltassa a gépeket, és az obikat? Mert meg kell mondjam őszintén nem a legjobb állapotban vannak, köszönhetően a ki tudja hány évig való padláson tartásnak.
    Nekem 2 dolog nagyon teszik, az egyik a C. Zeiss obi, és a 3 lábú állvány az eredeti bőr tokjával.

    Mindjárt jövök a képekkel is.....

    Előre is köszönöm a válaszaitokat!

    Üdv: Bogyó!

    [ Szerkesztve ]

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    Ők lennének azok:

    [Imgur](http://i.imgur.com/ujQQZsR)
    [Imgur](http://i.imgur.com/oEzReE6)
    [Imgur](http://i.imgur.com/8HiwIxq)
    [Imgur](http://i.imgur.com/P62xJF2)
    [Imgur](http://i.imgur.com/BvFnvzy)

    [ Szerkesztve ]

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz olajbogyo #19064 üzenetére

    Tudom én vagyok hüle... :W

    Feladom a képfeltöltést skacok! Nem a direkt linket kell ide a hsz.-ba betallózni?

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz olajbogyo #19065 üzenetére

    No hátha így.....

    :Y :C

    Megyek iszom egy sört.......

    [ Szerkesztve ]

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz schawo #19069 üzenetére

    Köszönöm a gyors reagálást ("A Zéé"...nek is köcce), bízom benne, hogy tudok vele valamit kezdeni. A Pentaconra, már van is "érdeklődő..."
    A C.zeisst szeretném magamnak megtartani, amennyiben jól működik, és ha szépen meg lehet tisztítani.

    A többi ezek szerint jó lesz kútágasnehezéknek...... ;)

    Üdv: Bogyó!

    [ Szerkesztve ]

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    Sziasztok!

    Szerintetek ha a vásárolni kívánt obit (Tamron 70-300mm f/4-5,6 SP Di VC USD Objektív Nikon) házhoz rendelve kérem, akkor nagyon lúzer vagyok? Mert sok emberkétől olvasgattam már, hogy mindenféleképpen, csak kipróbált, és az üzletben tesztelgetett obit venne meg. Van valami komoly kockázata a házhoz szállításnak?....focizik vele a futár, ne adj isten fallabdázik?
    Van valakinek rossz tapasztalata?

    Üdv: Bogyó!

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz fattyu #19093 üzenetére

    Úgy legyen........köszi, akkor meg is rendelem még a mai napon.

    Üdv: Bogyó!

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz Cassidey #19095 üzenetére

    Szia!

    Nos....végképp meggyőztél/meggyőztetek....köszönöm neked is. :R

    Üdv: Bogyó!

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    Sziasztok!

    Megjött ma a Tamron 70-300 DI VC USD ( Nikon) objektív.......hát köszönöm skacok, hogy ezt ajánlottátok, mert ez nekem első pár kép után nagyon úgy tűnik, hogy besz@rás.... Azt, hogy én kézből 300-on 1/15 el is ki tudok tartani egy képet, nos azt álmomban nem hittem volna. Azért még sok képet el kell lőni a végkövetkeztetésig, de ez így elsőre "nem kicsit" komoly számomra.......a Vc az egy csoda.....az auto fókusz szerintem gyors, és vajon milyen lehet egy 600 ezres obi mondjuk?! El képzelni sem merem....
    No még egyszer köszi skacok.... :R

    Üdv: Bogyó!

    [ Szerkesztve ]

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz Mr.Csizmás #19240 üzenetére

    Szia!

    Azért nem mindig igaz ez........én pl : Nikon D5100-at nézegettem mielőtt megvettem, de a végén csak a kitobisat vettem meg, mert úgy 110-ért megvettem( lehet elcseszték a madaras teszkóba, de én ennyiért megkaptam...). Anélkül akárhol néztem, csak a váz 130 környékén ment.....akkó miért is vettem volna meg anélkül? Azóta is megvan a kitobi, bár az is igaz, hogy már vettem azóta két obit is mellé,( 35-ös fixet, és a Tamron 70-300-at) mert csak a kit, ......nos az nem ok..!

    Üdv: Bogyó!

    [ Szerkesztve ]

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz Novics #19243 üzenetére

    Szia!

    Ja....., így természetesen ok......hiába no, csökött agyammal nem mindig jól értelmezem a "dógokat"...

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz Clemi #19335 üzenetére

    Szia!

    Nekem is van egy ilyen obi nikon verzióban. Megnéztem a képeidet a linken, és igen ütősnek találtam őket. Megmondanád milyen közgyűrűvel készültek a makróid? Szeretnék majd megpróbálkozni jómagam is efféle képek készítésével, a Raynox előtétet már nézegettem, és beszerzésén erősen gondolkodom, de a közgyűrűs megoldás is érdekelne. Melyik verzióval lehet jobb eredményeket elérni? Tudom a válasz a macró obi......de először még kóstolgatnom kellene más megoldásokat, mielőtt beruházok egy obiba.

    Üdv: Bogyó!

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz denko #19585 üzenetére

    Szia!

    Én csak azt tudom mondani neked, hogy Scott Kelby szerint " a kedvenc fókusztáv 85-100 között van. A profik az ilyen fókusztávokat lefedő teléket portré obinak hívják. Nem én mondom ezt, hanem az ő könyvéből ez derül ki.
    Kedvelik ezt a fókusztávot, mert kényelmes távolságból kb 3m-ről mindkettőtöknek van elég helye, ugyanakkor ki tudod tölteni a képkockát........" Megpróbáltam tőle idézni.

    Arról is beszél, hogy azért is jó a zoomos obi erre a célra, mert nem kell állandóan pl állványt áthelyezgetned, amikor át akarsz komponálni egy képet.
    Véleménye szerin szerezz be egy olyan zoomot ami lefedi a 85-100 at, és máris menetkész vagy.

    Teljes egészében az ő gondolatait közöltem, igaz nem szó szerint. :K

    Üdv: bogyó!

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz gab.m #19590 üzenetére

    Szia!

    Hát akkor vele kell vitázni, nem én velem. :F

    Gondolom, hogy nem egy "balfék" emberkéről van szó, aki csak úgy ossza az észt....

    A legtöbb profi ilyenekkel portrézik, mondom még egyszer az ő könyvében ez van.
    Még a blendenyílást is meghatározza f/11, mert ez adja a legjobb élességet. (csak bizonyos művészi hatásokhoz kell/lehet más blendenyílás)

    A portréfotózást azért szereti, mert rengeteg dolog előre el van döntve, ilyen a fókusztáv(85-100, és a blende f/11)
    Ezek a mondatok is Scott Kelby-től származnak, és egy kezdőnek nagyon is jó támpont kiindulásnak, aztán ha beleokosodik....nos akkor majd azt csinál úgyis, amit akar.

    ui: Megvan digitálisan majd mindegyik könyve, ha érdekel keress privátban........

    Üdv: Bogyó!

    [ Szerkesztve ]

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz Real_Necro #19592 üzenetére

    Szia!

    Igaz az ajánlás nem volt szép(sorry), de azon kívül minden gondolat az említett "embörkéjé".......

    Gondolom tőle is" sokkalta okosabbak" is vannak itt. Aminek én csak örülni tudok, hisz már segítetek itt nekem egy jó páran, amit meg is köszöntem, és ez után is kérni fogok tanácsot úgy gondolom. :R

    Üdv: Bogyó!

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz zgospel #19593 üzenetére

    Szia!

    Megnéztem pár perccel ezelőtt, és így vagyon az leírva, ahogyan mondtam.......azért mertem ezt leírni. Magamtól nem mernék senkinek sem ilyeneket leírni. Igen vannak esetek amikor más blendét használhatsz, ezt ő is mondja említettem is, de" blendeprioritás módot ajánl f/11-re állítva, és máris koncentrálhatsz minden másra...." emígyen mondja a kezdő fotósoknak no .....higgyétek mán el.

    Nem akartam én itt vitát kreálni, hisz nem vagyok olyan szaki, mint itt nagyon sokan, csak bátran mertem nem szó szerinti idézést adni egy olyan emberkétől, akitől a fél világ tanulhatna szvsz szerint. Bocsi skacok, többé nem teszem. :N

    gab.m....akkor tőled is elnézést kérek. Itt is ajánlották már nem egyszer a könyveit elolvasásra.

    Üdv: Bogyó!

    [ Szerkesztve ]

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz Novics #19599 üzenetére

    Sziasztok mindannyian!

    Nyugtassatok meg, mivel én egy kezdő vónék, és ezért nem is mernék ajánlani semmit sem, hogy azé az lejött a hozzászólásból, hogy nem a saját véleményemet írtam!?

    Akó mán csak az van hátra, hogy csákót hajtogassak a digitális pdf könyvformátumú akármiből, ergó kútágsasnehezéknek csak jó az nem? :W

    Köszönet "Eperkutyus"

    Üdv nektek: Bogyó!

    [ Szerkesztve ]

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz TV Béla #19750 üzenetére

    Szia!

    Nekem van egy Tamron di vc usd 70-300-am kb két hónappal ezelőtt vettem. Én is sokat vacilláltam rajta, nekem is itt ajánlották ezt az obit, és el kell mondjam neked, hogy egy szuper cuccos az már biztos :K A stabi hangja nem vészes, amikor félig lenyomod az expo gombot valóban hallható egy elsőre furcsának tűnő krrrrcs...hang, de hidd el tényleg nem gáz,(első hallatra sem f..tam magam össze ijedtemben) viszont a keresőben a hanggal egy időben kimerevedik a téma, de valami eszméletlen sokáig meg is tartja azt. A "krrrrcs" hang nagyon rövid ideig tart kb fél mp, utána még újból nem fókuszálsz nem hallhatod. Nem nagyon tűnt még fel eddig senkinek sem, hogy furcsa hangja lenne. Számomra egy csúcs objektív, meg is jegyeztem itt anno amikor vettem, hogy vajon milyen lehet egy 6 százezres obi....A nikon 55-300 tól sokkalta jobb, az ehhez képest csiga lassúsággal fókuszál, talán a nikon 70-300 ami ilyen szinten muzsikál, de az majd 40-50-el többe is kerül. A kapcsolóiról pedig annyi marhaságot írnak, hogy az már agyrém. Ha az én péklapát kezeimmel, még egyszer sem sikeredett a "véletlen" átkapcs, akkor hacsak nem te vagy Nyikolaj Szergejevics Valujev....akkor nem lesz vele gondod.

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    Sziasztok!

    Skacok, segítsetek már légyszíves, mert fogalmam sincs melyik obit vegyem meg. (Van egy D5100-as gépem, a vele vett 18-55 kit obival....vettem már hozzá egy fix 35/1,8 as obit+egy Tamron 70-300-at) Nos, most szeretnék egy nagylátószögű obit venni, ami egyrészt jobban rajzol mint a kit obi, és ami lényeges lenne még az a fényerő(beltérben nem ártana), és itt dőlök a késbe a rengeteg utánaolvasgatás után is. Miket is néztem ki? Íme:
    A Nikon 10-20-át f/4,5-5,6,( 128 ezer) ami most jelent meg...igaz, még nem sokat tudni róla.
    Tamron 10-24 f/3,5-4,5 (kb: 145 ezer)
    Tamron 17-50 f/2,8 fix (kb: 149 ezer)
    A Nikon mellett a gyártón túl a széles, érdekes perspektíva szól, de itt a Tamron hasonló obija jobb fényerőben(5 év garancia, csak bónusz).
    Az igazán jó fényerővel a Tamron 17-50 rendelkezik, de itt meg nincs meg az a látószög, ami a másik kettőnél igen. Felmerül vele kapcsolatban egy érdekes kérdés csöpp agyamban :F .......nevezetesen, minek nékem fényerős obi, ha a tesztek szerint igazán jól f/4-5,6 nál karcol? Ráadásul 50-es állásban elég gyenge, gyengécske szegényke (igaz ezt csak olvastam a tesztekben) Tudom minden obi jobban rajzol szűkebb blendével, mint teljesen nyitottal, de ennyire? Nos szóval nem ragozom tovább, ha nektek most lenne elkölteni való 150 rugótok, melyik obit vennétek meg? Ha van más, amelyik szintén jó, vagy jobb is, akkor ne tartsátok magatokban.
    Köszönöm, ha válaszoltok! :R

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz TV Béla #27251 üzenetére

    Szia/Sziasztok!

    Bocsi a késői reakciómért, de nem nagyon értem rá, tudjátok néha melóba is menni köll...

    Szóval köszi "Lac-coo" nak is, és "Byk01" -nek is... :R

    ..."Sokszor jól jönne az extra nagy látószög, például beltérben..."...nos igen jól jönne, és természetesen jó lenne mellé fényerő is, mert a kit obival például sz@rt se érek időnként beltérben.
    Ezért a fényerő is fontos lenne, és most " Byk01" kolléga ajánlása alapján megfigyeltem a Tokina 11-16/2.8-at, ami bár ajánlott obi nikonra, valahogyan elkerülte eddig a figyelmemet. Nos, most nagyon tetszik ennyi utánaolvasás után, és nagyon úgy néz ki, hogy annak ellenére, hogy szinte fix obinak tekinthető( a csekély átfogás miatt) szerintem vevő leszek rá. Nagyon dicsérik a tesztekben, és erősen ajánlott......de egy kicsit még azért morfondírozok a Tamron obiján is.
    Köszi skacok a véleményeket, örök hála nektek..... :R
    Majd beszámolok róla, hogy végül is mit vettem meg.

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz Tin_Shield #27265 üzenetére

    +1

    "gmeszaros" .....fogadd meg " Tin_Shield" kollégánk segítő javaslatát (De a legjobb megoldás az lenne, ha......, mert igazából ez az egyetlen jó megoldás számodra.

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz Lac-coo #27333 üzenetére

    Szia!

    Köszi a linket...

    Csak, egy kérdés jutott eszembe nagy hirtelen az obival kapcsolatban. Nevezetesen tényleg nem lehet kikapcsolni a VR-t? Vagy én nem értelmezem jól? Állványról fotózva, mindig azt tanácsolják, hogy ki kell kapcsolni a VR-t, hát akkor azt itten hogyé?

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

Új hozzászólás Aktív témák