Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Monya78

    veterán

    válasz zolka78 #8437 üzenetére

    Ha a kitobit akarod fényerősre lecserélni akkor úgy szokás javasolni hogy Canon 17-55 F2,8-as vagy ha nincs ennyi pénzed, akkor a Tamron 17-50 F2,8 és ennek is a régebbi stabilizátor nélküli változata.

  • rumos14

    nagyúr

    válasz zolka78 #8437 üzenetére

    sztem a legjobb képminőséget a 17-50 adja. a 28-75 előnye az hogy 75/2.8-on már jól tudsz portrézni, szép háttérmosást ad. a 17-70 pedig az átfogásban a nyerő. javaslom, názd meg a photozone teszteket, elég jól összefoglalják az obik tulajdoságait. mindhárom jó választás, egyéni preferencia dönt.
    (tipp: 17-50 most 80k az edigitalban)

  • k1csi

    senior tag

    válasz zolka78 #8437 üzenetére

    A képminőség egy paraméter, lehetnek még más, adott esetben fontosabb szempontok is. Pl. cseszheted a képminőséget, ha rossz helyre áll a fókusz és amit fotózni szerettél volna e-miatt homályba vész...

    Mivel most sem adtad meg mire akarod használni (ebből mindig azt szoktam levenni, hogy nem tudod konkrétan), rövid véleményem:

    Sigma 17-70mm f/2.8-4.0:
    Jó gyutáv, jó fényerő, gyors/pontos AF ill. van IS, viszont több teszt szerint is a tele részén nyitott rekesszel gyenge felbontás még képközépen is ami gáz (nem lehet a közepét cropolni, vagy rekeszelni kell viszont akkor meg oda a fényerő). Pl. Lenstip
    DP
    A Photozone szerint viszont csak a nagylátó részen voltak gondok.
    Rekeszelés persze segít mindenütt.

    Azaz lehet némi minőségi szórása ennek az obinak. Többek között azért is írtam korábban, hogy akkor vennék ilyen obit, ha előtte alaposan tesztelhetném.

    Persze tesztelni mindegyik obit érdemes, különösen, ha használtan vesszük.

    Tamron 17-50:
    Jó kis fényerős obi, viszont az én fotózási szokásaimhoz rövid lenne a tele vége.
    Zajos és nem túl gyors AF ill. nincs IS benne ha ez számít. Ha neked fontos az 55mm átlépése nem is értem miért tetted fel a listára. Persze cropolni lehet, viszont az ott van a nagyobb gyutávú obinál is.

    Tamron 28-75:
    AF/képminőség hasonló mint a másik Tamronnál (kicsit rekeszelve ahol még mindig marad a fényerőből kitűnő lesz) viszont szintén nincs benne IS (itt már preferálnám, legalábbis vidóhoz jól jöhet). Viszont beltérben az, hogy 28mm-ről indul gázos lehet crop-os vázon (cserébe 75mm-en nagyon jól lehet portrézni). Ha valami eseményt kell kisebb beltérben fotózni nagy nyűg lehet a non-stop obi csere (vagy két váz). Ha nincs ilyen terved akkor jó lehet.

    Röviden minden obiban van valami kompromisszum. Csak te tudhatod eldönteni neked mi fontosabb és mi az ami kevésbé az.

    Monya78
    Hiába jobb a felbontása a 70-200-nak ha pl. 50mm kell (mert pl. nem tudsz hátrább menni). Persze ha nem kell 70mm alá menni (még akkor is ha nem kell 85 felé) akkor a 70-200 mindenféleképpen jobb. Jobb fényerő, jobb felbontás még a széleken is stb.
    Nem is kell komoly teszt két obi összehasonlításához, simán egy-egy kép alapján már látszik a lényeg.
    A 15-85 85mm-en (f/5.6-on) is elég jól megtartja középen a felbontását ezért jól croppolható és ez az ami nagyon jó utazózoommá teszi, ha nem gond a fényerő...

    Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

Új hozzászólás Aktív témák