Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zgospel

    őstag

    válasz forceberg #19409 üzenetére

    pedig nem nehéz megérteni: pénz :U
    és gondolom itt a fórumon sokan vannak akik se nem milliomosok, se nem ezzel keresik a pénzt, tehát van létjogosultsága.

    továbbá:
    ismerek olyat, aki három féle 70-200 kettőnyolcat adott el pár nap alatt a súlya miatt, és végül IS nélküli f4 70-200-at vett, mert fél kilót spórolt csak azon. sokat túrázik, neki az fontosabb. a döntése abszolút érthető.
    na most oké, fél kiló egy laikus számára nem tűnhet soknak, de egyrészt ha a felszerelésének a többi darabjai is könnyebbek, akkor összeadva nagy lesz a különbség, másrészt nem a 10 km-es sétánál vagy tekerésnél fogod érezni hanem a többszörösénél. aztán ehhez lehetsz akármilyen edzett.
    én tekertem már Nápolytól Szicíliáig másfél hét alatt bringával egy 50 literes túrazsákkal a hátamon, aminek induláskor 17 kiló volt a tömege, és hát a második nap után kidobtam a hálózsákot a 'csába, mert bár csak 70 dekát spóroltam vele mégis érezhető különbség volt. meg persze ahogy a kaja is fogyott a táskából úgy lett egyre jobb. szóval számít.

    meg olyat is ismerek, aki azért adta el az f4 IS-t és vett IS nélküli f2.8-at mert szebben mos. ő nem túrázik, rendezvényeket fotóz, suli mellett. ez is egy abszolút érthető döntés.

    szóval több szempont is van és a piacon szerencsére többféle opció is létezik. nem kell ám lesajnálni az olcsóbb cuccokat.

    [ Szerkesztve ]

    https://www.flickr.com/photos/zpapa/

Új hozzászólás Aktív témák