Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • spanyoll

    addikt

    válasz Schuby #16570 üzenetére

    Lehet makrózni AF-el is, de ezt majd a nagy profik megszakértik.
    A fényerő meg azért na. 5.6-os vég, ami persze minőségre rosszabb mint 70 mmen...
    Ha ökölszabályt veszünk, akkor az annyit jelent, hogy kb 500as záridő kell és minimum 5.6os rekesz, de mivel ott már elég tré, ezért nem árt rekeszelned teszem azt f/8-ra vagy még jobban. Szerinted ahhoz mennyi fény kell vagy ISO?
    Száz szónak is egy a vége: olcsó húsnak híg a leve és a korsóslány is addig jár a kútra amíg meg nem dugják, nem valami jó IQ, cserébe nem fényerős és nem stabis. Ha tudsz ennyi kompromisszummal élni akkor hajrá, de okkal nem ajánlották sokan.

    "Super perfundo on the early eve of your day."

  • imyourfriend

    őstag

    válasz Schuby #16570 üzenetére

    [link] Stabilizátor használata akkor is ajánlott. Nem mindegy hogy 300mm-es gyútávon neked 1/450-es vagy 1/160-as záridő kell. Míg utóbbihoz kisebb iso kell addig előbbihez bőven nagyobb, és nem tudsz mit kezdeni vele. A fényerő nem rosszabb de a stabilizátor hiánya és az építési minőség miatt nem igazán ajánlja senki sem ezt az objektívet. Csak végső esetben. Felőlem nyugodtan vegyél egyet, majd eljön a tél és tépjed a hajadat hogy milyen objektívet vettem, képes voltam kiadni ennyi pénzt rá? Én használok stabis telét, ahol szükséges a jó idő és napsütés és még akkor is kell iso bőven. De belegondolva ekv 600mm-en 1/600-as záridő kellene, mellette nem beszélve a minél szűkebb rekeszről és az isot is alacsonyan akarom tartani. Mivel van stabilizátor az objektívembe mely 3-4Fé körül fog, ezért tudom használni kompromisszumok mellett 1/160-1/200-as záridővel az objektívet. Amely ha 1/160 és iso800, akkor 1/600-nál már iso3200-at jelentene (azonos rekeszen). Utóbbi esetben a kép a D90 iso szintjéből kiindulva értékelhetetlen lenne számomra. Továbbra is azt mondom: Ha neked jólesik és szeretnél megizzadni a dolgokkal akkor hajrá, csak nehogy hajtépés legyen belőle.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák