Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bermi

    aktív tag

    sziasztok,

    pár héten belül Nyíregyházára költözöm Budapestről.
    kezdetben bérlet, de ha minden a terv szerint alakul, akkor végleges.
    kicsit izgalmas, hogy nem ismerek senkit és semmit, mi merre, hová érdemes hétvégén lenézni, hol enni (azt láttam lejjebb :K ).

    de majd a ph-s közössség segít ügye? :C

    rögtön kezdeném egy kérdéssel: bútorozott lakás/ház/sor/iker 2-3 évre garázzsal tud valaki kiadót?

    F1.....

  • Bermi

    aktív tag

    válasz escie #4551 üzenetére

    oké, majd figyelem :K

    régóta szeretném itthagyni Bp.-t, de nem mertem csak úgy belevágni.
    ((#4552) SAMYka: mindig Nyíregyházá vagy Debrecen volt a cél)

    aztán lassan négy éve egy épgép cégnél kezdtem dolgozni, ahol közép mo volt a területem és jól csináltam (legalábbis a számok ezt mutatják),
    ekkor felvetődőtt, hogy fel kellene venni egy embert nyugat és kelet mo-ra is, erre mondom, hogy én elvállalnám keletet, így lett meg a lehetőség.
    felvettünk a helyemre egy embert, akit fél év alatt betanítottam/átadtam a helyem.

    jelenleg a cég fog bérelni házat/lakást, de ha legalább fele annyira menni fog mint amit eddig közép mo-n csináltam, akkor pár év múlva majd megmerek kockáztatni egy vásárlást is.

    mivel még egysedül élek, ezért nem nehéz a váltás, továbbá hatalmas kihívás, hogy a semmiből egyedül építsek fel valamit.

    ennyi röviden :DDD

    ja kimaradt, a miért: a fent említett előrelépés mellett, az hogy bp vagy pest megyében bemegyek egy céghez, akkor mindenki rohan kapkod, nem eléggé kedvesek stb.
    ha viszont bárhová (egyszer-egyszer eddig is kellett járnom) pl utoljára Karcagon bementem egy tervező irodába, akkor kávé, hogy vagy mi van veled stb és volt idő beszélgetni, mindenről, akármiről, majd 4 óra beszélgetés után szédelegtem ki az ajtón.
    jobb így csinálni beszélgetve, mint csak az üzlet és rohanok :K

    végül sok minden szólt mindkét város mellett, majd egyre inkább Nyíregyháza felé hajlottam. konkrét oka nincs, mindkét helyen néztem kiadókat, de most már csak itt :C

    ((#4552) SAMYka: sajnos amiről beszéltünk már nem kiadó

    [ Szerkesztve ]

    F1.....

  • Bermi

    aktív tag

    válasz SAMYka #4555 üzenetére

    hát igen, ha nem lenne ez a munkám, akkor nem is tudnék belevágni.
    ((#4554) lorcs: ha a jelenlegi megszünne, akkor biztos nehéz dolgom lesz)

    így csak reménykedem, hogy a következő x évben maradok a cégnél. egyelőre jó kilátások vannak, igaz hogy kb 50% visszaesés várható a piacon, viszont mi még távolról se értük el a piaci részesedésünk maximumár. éppen ezért merünk belevágni.

    sajnos azt hittem tárt karokkal fogadnak a tulajok, hogy hosszútáv, cég fizet stb. ehelyett 10-ből 2 max, akik hivatalosan csinálnák, pedig minden adó+plusz költséget rárakunk/átvállalunk, hogy az eredtileg kívánt összeg megmaradjon nekik

    a nyarat/tavaszt nagyon várom, mert eddig mindenki akivel beszéltem (főleg a bérbeadók), azok azt mondták, hogy valami szuper park/fürdő van sóstón. kiváncsi vagyok nagyon.
    nekem a belváros is nagyon tetszik, (meg mondom öszintén nem ezt vártam), rendbetéve stb. persze mostmár a nyíronline is a kedvencek között van :K , hogy próbálja minnél több infót megtudni, programokról bármiről.

    F1.....

Új hozzászólás Aktív témák