Aktív témák

  • erdoke

    titán

    Elsősorban audio szemszögből:
    Nem tudom, kinek mi a tapasztalata, szerintem még mindig azok a legjobb lemezek, amiket anno 97-ben használtunk. Régi fehér-arany TDK, full arany Sony stb. Legutóbb igen jó lemezt 2002. januárjában vettem, amikor jó ára volt a 24x Reflex Ultrának. Még most is azokat használom (audióra nagyon jó). Megnéztem a CDR Identifier-rel a lemezeimet, és kiderült, hogy az ősi, nagyon jónak tartott lemezeket mind a Taiyo Yuden csinálta (mindegy, hogy TDK, Philips, Sony van-e rajta); sőt, ezt a tavaji 24x Reflex Ultra szériát is! Az én Sony audio CD-játszóm elég finnyás, de a T. Y. lemezekkel még sosem volt baja. Volt viszont a Kodak és Maxell típusokkal; csak az a fura, hogy a CDR Identifier a ''jó'' lemezek layer-ére azt írja, hogy ''Long strategy - cyanine, azo etc.'', míg a ''rossz'' lemezekre ''Short strategy - phtalocyanine'' a válasz. Később vettem 32x Reflex Ultrát, de arra ''Short''-ot mondott és nem a T. Y. volt a gyártó, úgyhogy csak szoftverre használom.
    Pl. két, 97-ben írt audio lemez közül a ''Long'' típusok 6x ... 15x sebességgel grabbelhetőek (lemez legelején ... legvégén), ami ugyanolyan jó, mintha gyári préselésű CD lenne, addig a ''Short'' lemezeknél ez 2,5x ... 8x. Régebben, míg AudioGrabbert használtam, az gyakran hanyattvágta magát, de az EAC már jól bírja az ilyen lemezeket is.

    A legjobb aláírás a héten

Aktív témák