Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • S.p.A

    tag

    válasz tomcs #234 üzenetére

    tomcs: Nem minden CSAK neked válasz. :)

    ''...az ilyen szavak mint pl a trivialis - bar pl az ''alapveto'' vagy ''magatol ertetodo'' ezt talan tokeletesen helyettesiti jelenteseben - megis azert kellenek hogy legyen valasztek...''
    Csak sajnos az egyetemen mást sem hallani a tanároktól. :((( Vagy talán fel sem tűnik, ha magyarul mondják?

    ''...szerintem annyira nem hangzik magyartalanul...''
    Szerintem igen. Miért találunk vmit magyarosnak?
    Szerintem:
    Mert az adott szó többször, több fajta képp is előfordul és ezek ráadásul még - nem mindig észrevehető módon - jelentésbeli kapcsolatban is vannak egymással. A triviálisra ez nem áll. Az viszont igaz (sajnos), hogy az is magyarosnak tűnik, amit sokszor használunk.

    Elment, anélkül, hogy aludt volna
    Más tollával ékeskedem ebben az esetben (is). Ezt pl. a Vadenecum c. könyvben olvastam és engem is megdöbbentett, mert szintén ''magyarosnak'' gondoltam. Ez a német ...,ohne dass... szerkezet tükörfordítása. Erre nekünk fosztóképzőnk van.

    szerinted pl mit lehetne hasznalni a ''fantasztikus''-ra
    1. Már írtam, hogy nem - feltétlenül - én vagyok a legalkalmasabb szermély erre.
    2. tüneményes
    DE: Mielőtt bárki nagyon nekem esne; nem lehet, hogy azért nem találjuk megfelelőnek, mert senki nem használja és nem ismeri a jelentését. Lehet, hogy annak idején ua. vagy még többett (vagy kevesebbet) jelentett, de vki elkezdett egy idegen szóval ''vagánykodni'' és erre tessék.

    MÉGVALAMI: Nem akarom ÉN egyedül meggátolni az új szavakat. Nem is lennék rá képes. Tessék nyugodtan azt használni, ami tetszik. Lehet, hogy csak ÉN vagyok ellene, de ÉN ellene vagyok!

  • S.p.A

    tag

    válasz tomcs #234 üzenetére

    ''...van aki igy beszel?''
    http://prohardver.hu/rios2_hir.php?id=2776
    ''Az első ok, amiért erre a következtetésre kell jutnunk, az az, hogy...''

Új hozzászólás Aktív témák