Új hozzászólás Aktív témák

  • aesir

    veterán

    válasz tkazmer #47 üzenetére

    Ha délre mész ahova a legtöbb magyar, akkor ez valóban igaz. A magyar ott is, mint mindenhol máshol úgy viselkedik, mintha övé lenne az ország, fennhéjazó-mindentfikázó, ez azért sok a horvát nemzeti öntudatnak. Mosolyogva át fognak verni, ahol csak tudnak. Közben pedig jókat röhögnek magukban a tescos zacsival mászkáló, konzervet zabáló, gulyást főző magyarokon.
    21 éve járok Horvátországba nyaralni, nekem nincsenek rossz tapasztalataim, igaz mindig ugyanabba a faluba megyek, és ez nem délen van, de nem is az Isztrián. Egyszerűen agyban kell elfogadni, hogy a más igények miatt mások az árak, ha ez megvan ÉS mosolygós-barátságos vagy a helyiekkel nem pedig bunkón követelőző, akkor nem lesz problémád.
    A ''komolyabb'' újságok cikkei arról is szólhatnának, hogy a magyarok mennyire vertek át minden Balatonra tévedt külföldit már a 70-es évek végétől, nem beszélve az újkori budapesti többszázezres vacsoraszámlákról. Először seperjünk itthon, aztán járhat a szánk.

    Tegnap éjszaka érkeztem meg Zanzibárról, ez az élmény ismét megerősített abban, hogy Afrika csak ez Egyenlítőtől délre igazán Afrika, és nem szabad sehova sem utazni magyar utazási iroda szervezésében. A repjegyeken kívül mindent interneten intéztem, a sziget legjobb nyaralóövezetében voltam, csak á la carte étkeztem és embertelenül jól éreztem magam. Ezzel szemben a szervezett úttal utazók a sziget egy totál kihalt partszakaszán levő szállodába voltak ''bezárva'' -merthogy a környéken sem volt semmi- és az all inclusive miatt aránylag egyhangú étkezésekben volt részük. Ha magam szervezem a reptéri transzfertől elkezdve az összes kirándulást a szigeten, akkor ezek kb a negyedébe kerülnek mint itthon befizetve az utazási irodába. Mindehhez csak némi Afrika-tapasztalat, valamint összesen két darab e-mail, valamint egy telefonhívás kellett, minden mást helyben elntéztem. Afrika-tapasztalat pedig pusztán annyit értek csak, hogy mailre mondjuk 2-3 hét alatt válaszolnak, a lényeg mindenben a türelem. A ''rögtön'' az egy nap, a ''mindjárt'' az lehet egy hét is, ''aki pedig siet, az könnyen meghal'', de a legcélravezetőbb mindig az, ha mosolyogva kedvesen és a helyieket maximálisan tisztelve (és ez látszik is rajtad) intézel.

    Van saját életem...

Új hozzászólás Aktív témák