Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    válasz Alogonomus #28381 üzenetére

    Ott a ryzen egy nagyon olcsón gyártható,összedrótozható, skálázható nem monolithikus dizájn ami ráadásul elég jó teljesítményre képes. Itt ilyenről nincs szó. Minkét gyártó szerintem kb egyforma áron gyártat, ha akarnak egy gyártástechnológián, és a különbség maximum a fogyasztás terén lehetne. A Samsung 8 nm egy olcsóbb halfnode.
    Ha árversenyről van szó és Nvidia ezt veszélyesnek érzi meglépi az árcsökkentést, van miből és hova engedni. Nem véletlenül nem akarja meglépi AMD évek óta a drasztikus árháborút mert érzi meddig mehet el, ráncigálhatja az oroszlán bajszát. Intelnél teljesen más a szitu, nem bérgyártás, eltérő dizájn. Technológiai és gyártástechnológiai lemaradás.
    A multi cégek egy dolgot akarnak elkerülni, az árháborút egy olyan cég ellen aki ellen abban sem lenne esélyük. Őszintén ki vett volna Navi 5700 XT- t egy 400 de akár 450 dolláros RTX 2070 super ellen? Pont annyival mentek alá, amit még Nvidia megengedett és így lavíroznak. Hidd el ez is egyfajta kartel a két cég között. Ez sajnos a vásárlóknak nem jó, de álmodozni lehet róla. Én sajnos tudom hogy működik ez a multiknál, évek óta ebben dolgozom..

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Új hozzászólás Aktív témák