Új hozzászólás Aktív témák

  • gaben22

    senior tag

    válasz hackeeeee #12067 üzenetére

    Azért az apraját is ildomos hozzáadni a fogyasztáshoz ill. a hatékonysági görbét is nézni kell, legtöbb táp közepénél a leghatékonyabb ezért nem mindegy, hogy külső mérővel nézed a fogysztást vagy a komponensek által jelentett adatokat nézed. Én tápom (Corsair AX1600i) pl. szélein 92%-ot tud, középterhelésnél (800W) 95%-ot. Más táp lehet ennél rosszabb, ekkor a bejövő ágon simán kiszaladhatsz a keretből.

    Nekem pl. jelenleg 12 db Be Quiet Silent Wings Pro 4 van a házban. Azok 100%-on 6W-ot fogyasztanak. Egyesével :). Nyilván nem pörögnek annyin, de picit röhejes lenne, ha ventik miatt kifutnék a keretből :D. Most fejlesztem wassert, csak a radikon 22 venti lesz, igaz áttérek Arctic P14-re, de maradhattam volna SWP 4-en is. Úgy már 22x6 + 10x6 W = 192 W lehet csak a venti :D (igen, házban csak 10 lesz az átrendezés után).

    Tápot ember ritkán vesz, érdemes szerintem túltervezni csak mint tárterületet, úgyis belakod :D.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó cuccok: GPU: Gigabyte Aorus Master 4090 + EKWB 4090 Nickel Acetal blokk; DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01

Új hozzászólás Aktív témák