Új hozzászólás Aktív témák

  • bpx

    őstag

    válasz bpx #12069 üzenetére

    Na megint itt vagyok. Én panaszkodtam anno, hogy az EVGA SC2 Hybrid 1080 Ti hangos.
    Volt itthon egy használaton kívüli NZXT Kraken X61-em, amit még 3 éve vettem az akkori CPU-ra.
    Már tavaly december végén vettem egy Kraken G12-t, aztán igazából csak a szekrényben volt, nem vitt rá a lélek, hogy nekiálljak szétszedni a gépet meg átszerelni a hűtőt.
    2 hete megvettem a PC-s Horizon Zero Dawnt, játék közben az MSI Afterburner már 69 fokot is mutatott a GPU-ra, szóval nem volt mese, cselekedni kellett, ez már bántotta a szemem.

    Róla van tehát szó (3 éve vettem):

    alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

    Igazából nem volt koszos meg semmi, elfáradt, vagy nem tudom.
    alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

    alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

    Gyárilag ez így nézett ki:

    alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

    alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

    Itt azért már kezdtem unni a takarítást precíziós papírzsebkendővel meg fültisztítóval, gondoltam utána úgyis összekenem MX4-gyel:

    alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

    Ami lett helyette:

    alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""
    alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""
    alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""
    alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""
    alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""
    alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

    Itt ez a képen nem látszik, de ránézésre nekem úgy tűnt, mintha lett volna valamennyi rés még a GPU meg a hűtő között, szóval már előre szidtam az egészet, hogy szar lesz és szedhetem szét és csak elpazaroltam vele vagy 2 órát.

    alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

    Végén a ventlátorok is felkerültek az AIO-ra:

    alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

    Ezután kellemes meglepetés, hogy rögtön ment minden, és jó is volt.
    Új korában tudott 50-55 fokokat:

    [link]
    [link]

    Ami azóta tovább romlott. Ahhoz képest most a full default venti profillal ugyanolyan overclockkal, mint 3 éve:

    alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

    Horizon Zero Dawnban is néztem (OC-t itt már visszavettem, defaulton ment a kártya), ultra + vsync off, otthagytam 10 percre fűteni:

    alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

    Mindezt úgy, hogy végre idle csend van, és a default profillal (NZXT CAM) terhelés közben sem melegszik addig, hogy a ventik hangosak legyenek, a silenttel meg hangban sincs különbség. Szóval öröm, boldogság.

    Persze ha ellenállhatatlan lesz az új széria, akkor valamit újítani kell, de ha odaadom másnak, akkor legalább rendben van.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák