Új hozzászólás Aktív témák

  • zeee

    senior tag

    válasz cyberkind #15521 üzenetére

    Ahogy mondod! :) Az a plusz 100w napi 5 óra játékkal, 40ft/Kw-al számolva 1 hónap alatt 600ft. Ok, hogy környezet kímélés meg minden, de miről beszélünk? 7000ft egy évben. Folytassam? :D még 2 évig bukok a fogyasztáson 14eft-ot. És ebből semmi sem igaz, mert egy hét alatt játszok talán 5-6 órát. Szóval jelenleg vga váltásnál ezt figyelembe venni tényleg nevetséges.

    Azért a 15-20 fps-ért súlyos sok 10 ezreket bukni, hát nem is tudom.... Aki erre késztetést érez persze szíve joga, de ha a haverom ezzel jönne, szemébe mondanám hogy te idióta vagy b@zmeg :D

    Hogy miért? Mert ami miatt talán érdemes lenne váltani, az a 4k felbontás. De ahhoz édes kevés az 1080, de szerintem az 1080ti is kevés lesz. Szvsz amíg 4k felbontáson nincs meg a min 60 fps, s szerintem a legtöbb játékosnak az az az alsó határ, ami alatt már nem érzi folyamatosnak a képet, addig szerintem felesleges 980 ti-ról váltani. Talán az 1100-as széria már tudni fogja 4k-na 60fps-t, de ott meg bizony hamar számolni kell majd a kompromisszumokkal, hisz a játékok is fejlődnek. És a 4k-án 60fps dolgot éppúgy komolyan kell venni mint most az fhd-n minimum 60fps-t, s én nem akarnék olyan kártyát venni, amiről tudom hogy rövid időn belül kevés lesz. Ez a 980 ti-ra nem mondható el, mert szerintem egy egy aaa cimet leszámítva még jó ideig elég lesz fhd-ra.

    Én mondjuk Fhd-n nyomom. :) Így a vga fejlődés és a 4k megjelenítő árának a csökkenése kb 2 év múlva lesz ideális számomra a váltásra. 220-ért vettem a kártyát, igaz most nagy bukónak tűnik, de 2-3 generációra avagy 2-3 évre nézve, a közelgő kompromisszumokkal is mindent összevetve szerintem ponjóó így. Természetesen ez csak egy vélemény, nyilván másképp nézne ki az összképem az egészről, ha mondjuk 1440p-s megjelenítőm lenne és azon szempontok szerint közelíteném meg a dolgot, vagy amit említettetek, hogy kisebb kártya kell, vagy stb stb

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák