Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • daveoff

    veterán

    válasz akoska07 #14410 üzenetére

    Az emberek 99%-nál zárt, vagy max oldallap nélküli házban van, így a Te teszted nem igazán releváns, egy zárt ház akár 5-10°C-ot is jelenthet a gyári venti vezérléssel(saját tapasztalat), és az enyém viszonylag jól szellőzik. És akkor arról még nem is beszéltünk, hogy 63°C-nál már elkezdi dobálni az órajelet a Gaming, 73°C felett már két boost lépcsőt levág, az egyedi venti profillal ezt ki tudom küszöbölni, és már teljesítményt is nyertem, nem csak hűvösebb működést. Hangról meg nem érdemes tárgyalni, mert 3D-ben mindkettő pörög, sőt, szerintem az egyedi venti profilommal alacsonyabb a max fordulat terhelésen. Az idle 30-40% venti meg tényleg néma, ezt Te is tudod, és nem, a ventinek attól nem lesz baja, ha pörög, a ki-be kapcsolgatástól inkább.

    Gamingnél még az is idegesítő(nekem), hogy az egyik ventit a GPU hőfok szabályozza, a másikat meg a VRM, amit nem is tudunk, hogy hány fokos. Ráadásul a VRM szabályzott ventire nem érvényesül az egyedi venti profil, ezért kellett a biosban módosítani.

    [ Szerkesztve ]

    LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

Új hozzászólás Aktív témák