Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • katt777

    félisten

    válasz jokeman #16775 üzenetére

    Tuningoltad? Nálam régi DMarkok csinálják default beállításokkal a "képernyőillesztő nem válaszolt" hibát, miközben minden játék vígan fut ua. túlhajtással. Sem TDP, sem fesz emelés nem segít (csak -50MHz), de lesz.rom, mert semmi jelentősége, csak aligha kompatibilisek a régebbi tesztek az újabb kártyákkal/meghajtókkal.
    Előző driver?

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz bboyflikk #16929 üzenetére

    Felejtsük már el a próbagart! Az ilyen biztos gázos proci. Törvény szerint felelős az eladó az eladott termékért 3 hónapig, persze szerződés kell.
    2500K-t válassz akár egy Z68 lapban, az még jó kombó (főleg, ha Virtu is van, én nagyon bánom, hogy anno el kellett adnom). A későbbi prociknak szar a kupakolásuk, böszme hűtővel is forrnak (további kiadás), 2500K pedig simán behozza őket a jobb tuningolhatóságával. Nálam 4.6GHz-et vitt úgy, hogy csak lazáztam a tuningotl mert nem láttam értelmét +2-300MHz-nek. 4670K 4.2GHz-en már Aida tesztben is határeset, pedig ninja 3 van rajta, komolyabb tesztet rá sem lehet engedni, teljesítményben meg ugyanott van mint a 4.6-os 2500K.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Vistaboy #17157 üzenetére

    GPU-z-ben van teszt PCI-E sebességre, mert a boost miatt sok kártyát nem rendben jelez. Ha lappal van probléma, írj a supportnak.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Vistaboy #17161 üzenetére

    Alaplapon állítsd be, hogy PCI-Ex16/1 legyen 16X mód, a 2. pedig 4X. Ezt talán még egy szar GB lapon is meg lehet csinálni. :DDD Legközeleb pedig vegyél ASUS-t, de mindenképpen nézd meg a csatik elhelyezkedését, én a TV tuner miatt tájékozódom mindig előre. A legtöbb gyártó az 1.0 slotot persze VGA alá teszi, mert olyan zseniális mérnökeik vannak.

    Ja, látom, már megoldottad, de nem hiszem, hogy a VGA-d melegedése kárt tenne benne. :DDD

    Nekem a wifi is a lapon van, még Bt/WiFi antennát is kaptam hozzá, olyan a jelerőssége, mint egy 10k-s routernek. :DDD Amíg a Win nem kezeli hardveresen és késleltetés nélkül a hangot, addig sajna bármilyen hangkártya pénzkidobás.

    proci985: Tutira lassabb az alsó slotban a VGA, mert GB a lap.

    h1mpi: Pedig a GB alaplap fronton egy kupac szar, elég az ár/értékét nézni (akár ASUS-szal szemben, vagy hogy mekkora felárat kérnek más gyártóknál alap szolgáltatásokért), arról nem is beszélve, milyen meglepik érik a usert, amikor azt hiszi, vett egy jó lapot tőlük (na OK, MSI-nél azért sokkal jobbak). VGA-ból viszont bármikor bármelyik GB-ot szívesen vásárolom, azokkal csak jó tapasztalataim vannak.

    rambustibi: Testarossára v. Countachra? :F :D

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz proci985 #17289 üzenetére

    Ja, hát X79 az más. :DDD De amíg Sok más gyártó már egész olcsó lapoktól adja a 8/8 sávot v. 16/4-et, GB csak az utóbbit, vagy éppen nem tudod magad állítani a sávszélt. Azt tudom, hogy ahányszor lapot kerestem, mindig néztem GB-ot, és ua. pénzért mindig jóval többet nyújtott az ASUS, de még az AsRock is. Viszont ez már nagyon OFF. :R De hogy kissé ON legyek, azért mostanában, ahogy az a kevés SLI/CF támogatás is pusztul, nyerő egy 4 VGA-s lap, biztosan jó áron el lehet adni majd. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz torma1981 #17292 üzenetére

    Biztosan megéri vkinek... :U

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Vistaboy #17295 üzenetére

    De miért áll át UEFI-re? A Win hülyeségei (3 particiót csinál az isten barma) miatt én eleve Legacy módba állítottam a cuccot, de azzal együtt sem volt problémája. Alighanem az ASUS lap + GB VGA jobb kombó. :DDD GB lapnál mindig van meglepi, én éppen ezért még a kézikönyveket is letöltöm és átolvasom vásárlás előtt (ASUS-t is). :(((

    rambustibi: Régi hardver = tartós hardver.

    snowball: 2560x1080-ba is teljesen OK alapon a sima GB 970OC

    Úgy pörög ez a topic, vazze, AMD topicokban a rengeteg driverhibával együtt sem volt ennyi hsz. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Vistaboy #17573 üzenetére

    Semmivel nem gyorsabb UEFI módban, én kipróbáltam úgy is. Csak van 2 oldal extra szolgáltatás hozzá, legalábbis az ASUS-nál, amit úgysem használok.

    ÁdiBá: Hiszi a piszi a radeonos parasztvakítást. Elcsalhatják a megjelenítést, hogy gyorsabbnak tűnjenek az új kártyák, de a driverek ugyanolyan szarok lesznek, mint eddig (majd megjelenés után fél évvel talán használhatóak), aztán meg elég bekapcsolni velük a PX-et, és minden játék átmegy diavetítésbe. :P
    A 12GB-os Titánban sem nagyon hiszek, teljesen értelmetlen. Lehet persze, hogy a felső 8GB-ot majd nem lehet elérni... :))

    qad: Először a .52-ben van teljes RGB spektrum támogatás, érdemes ezt használni. Amúgy nekem úgy rémlik, hogy az előző meghajtóval még nem szarakodtak DMarkok maximum órajelen.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz #35434496 #17627 üzenetére

    Mint minden más dezinformáció. :P

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz qad #17631 üzenetére

    Teljes színprofil, nV vezérlőpultban megtalálod. Neten azt írták, a friss sem aktiválja automatikusan, pedig de, nálam aut. azt kapcsolta be. AMD-nél viszont nem, az YUV-ozik.

    Zorel: Eddig kb. 2 évente tudtam 50.000Ft körül egy 30-50%-kal gyorsabb VGA-t venni az előzőnél. Ma az 50k-s kártyák mind lassabbak a 7870XT-mnél, szignifikáns sebességnövekedést csak a 970-nel kaptam. Dupla áron ()az 50-hez képest, mert az XT tudású karik 60-65 körül vannak). Ahogy a processzoroknál sincs jelentős teljesítménynövekedés, 1 évtizede töketlenkednek 3-4GHz-en. 4670K-val ott vagyok mint 2500K-val anno.

    HSM: Köszi, de volt elég AMD kártyám. :DDD Amikor anno az nV volt hiányos, habozás nélkül AMD-t vettem, de az még 8800GT időszakban volt, azóta egyikkel sem láttam csalást, AMD-nél annál inkább (hát még ha az ember kitesztel egyes felbontásokat és beállításokat...). No de ne menjünk át zöld vs. rondább zöldbe... :DDD :R

    sixpak: Nagyon OFF Cat. topicban és 78701-ben is írtam részletesen többször.

    Vistaboy: Sosem értettem, minek ilyen szarokat felrakni. Be lehjet állítani a játékot, felül lehet vezérelni alkalomadtán driverből, az összes egyéb basztatás csak hibaforrás (+1 kémprogram a gépen :DDD ).

    proci985: Intel i5 Iris 6100-zal. 4k-ra van kitalálva. ;)

    Abu85: Kevés szarabb van, mint BF4 Mantle-lel. :P Bughegyek, éppen az említett pályán, még ki is dobott. DX11-ben vígan szaladt, gond nélkül.

    daveoff: Mantle épelméjű konfigban mindenütt lassabb, mint a DX. Persze, ha egy tré AMD procit teszel egy gyors VGA alá, rögtön látszik a teljesítménynövekedés, amiből szerintem világosan következik, mekkora csalásról van szó, hiszen ha valóban növelné a grafikus teljesítményt, egy erős (Intel) procin még jobban nőnie kellene, nem csökkennie.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz HSM #17736 üzenetére

    Ez egyszerűen nem igaz, viszont nagyon OFF.
    Dying Light meg tökéletesen fut max látótávolsággal, legalábbios ide tartozó kártyákon.

    batt: Hol limites a 970? Gyakorlatba veri a 290X-et, de vegyél azt, és kapcsold be a PhysX-et, meglátjuk, hozza-e egy 750ti szintjét. :P :DDD

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    Érdekes és bosszantó problémával sültem szembe. Bekapcsoltam az iGPU-t, hogy az vigye a másik monitort, aztán csak észre vettem, hogy pörög a VGA ventije. Megnézem és mit látok? 37%-on teker. Lementem a biost, és visszaállt min. 33%-ra! :Y Gondoltam, a hülye a gyári bios flash szerint is DVI csatik váltásával cserél biost, no de az 1. monitor továbbra is az egyetlen HDMI-ben van, a 2. meg a DVI-ről átkerült az alaplapi HDMI-be. Lekapcsoltam az iGPU-t, lehúztam a kábelt, de továbbra is a 2. bios van 33% min. fordulattal. Kössem megint DVI-re a 2. monitort, hogy meglegyen a modolt bios? (Nem találom itt a beállításokat, hiába keresek rá, és bárt rémlik, mit mire kellett átírni, el nem szeretném cseszni.)
    Van az AMD-nek jó pár hülyesége, de ott legalább egy kapcsolóval lehet biost váltan. :((
    Viszont akkor azt már megnézem, most mennek-e a régi DMarkok 1550MHz-en, mert elsőre, a régi biosszal még futottak. Akkor meg azt nem értem, hogy pusztán a min. hűtés lejjebb vétele hogyan befolyásolhatná mindezt. :F

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz kovsol #18225 üzenetére

    Talán mert így a 2., amelyen TV-t v. filmeket nézek, ne adj isten AB monitor megy rajta, nem terheli a VGA-t? :F Ráadásul az amúgy letiltott (mert a játékok többsége hülye felismerni, melyik GPU mire való, állítani meg nem lehet) iGPU elérhető az ezt kihasználni képes alkalmazások számára. De ugye, mint írtam, nem az a kérdés, miért lenne jó VGA-ban.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Gyuri09 #18243 üzenetére

    Nálam RAM emelés csak +3-5% teljesítmény, GPU annál jelentősebb. Természetesen a 2 együtt jó.

    gainwardgs: PhysX-szel a 390X sem lesz gyorsabb egy középkategóriás nV kártyánál, vagy éppen roppant hiányos a grafikája. :P Márpedig akad néhány PX-es játék, némelyik még csak nem is jelzi. Aztán amikor át(vissza)váltottam AMD-ről nV-ra csak lestem, miket látok. :Y Tesztekben persze kikapcsolják, "okos" user meg örül, hű de gyors az AMD. :(((

    BMW001: Hát én TDP-t semmivel nem tudtam 82% fölé vinni, DL-tal sem. :U Max tuninggal (1550/7890@1.212V).
    Az AMD akkor lepne meg, ha kiadna egy legalább 90%-ban használható meghajtót. :P

    Keldor papa: Ez nem a GTX970/980 tiopic? :F És nem a találgatós?

    Laci13: Vegyél GB-ot (sima OC elég). Olcsóbb, teljesítményben ott van, és sokkal jobb/halkabb a hűtése bármelyiknél (főleg bios moddal).

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz #Morcosmedve #18298 üzenetére

    Ki mondta, hogy tuningolja? :F Bios mod csak ventik leszabályozása miatt kell.
    Ha fölöslegesen akar pénzt kidobni, tegye, én csak javasoltam egy értelmesebb alternatívát.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    Kinél mi a helyzet 970 visszavásárlását illetően?

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Dr.Én #18482 üzenetére

    Talán magas az órajel. Nálam 1550/1920 a max (sem TDP, sem fesz emelés nem segít rajta). Vagy rosszul állítottad be az AB-t. (Kernel mód, MSI fesz. szab.)
    Tesztelheted OC Guruval is.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Andapace #18484 üzenetére

    Semmit nem találsz abban az árban, ami megérné, és felette sem. Én is azért maradtam a 970-nél, 960 sajna gyönge lett. A 1.5X ennyibe kerülő 980 alig gyorsabb, a hasonárú AMD-k lassabbak és druiverproblémáik vannak. Arra kell figyelned, hogy a játékokat úgy állíts be, hogy ne fussanak ki 3.5GB RAM-ból. Ha mégis, lqrt szaggatás lesz az eredménye, mert az nV az átverés kiderülése óta sem javított a drivereken. De más lehetőség nincs a piacon. Az extra hűtésre viszont megéri ráfizetni, én GB-ot javaslom e téren. Most 100k körül kapható, bestbuy.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Andapace #18486 üzenetére

    7870 után nem is lenne nagy javulás. Nekem XT volt, AMD-hez képest sztem az elmúlt 10 év legjobb kártyája, de FHD fölé váltottam, oda már kevés.

    Dr.Én: Nem biztos, hogy az a megoldás, csak lehet, ahogy a fesz szabályozás és a többi is kísérletezés kérdése. Volt kártyám, amelyikhez user mode kellett, másikhoz szabvány fesz vezérlés, de volt, akinek sikerült úgy beállítania, hogy másfél évig -30%-os teljesítménnyel ment a z7870XT-je. :DDD

    Scholes9:Meg is vagyok lőve, mert utánaérdeklődtem a kártya cserelehetőségének, de pénzt nem adnak vissza, csak másik kártyát vásárolhatnék (értékcsökkenés miatt vmennyi visszatérítésről nem tájékoztattak). Pont nincs mit 30.000Ft-on belül! :Y 980 1.5X ár +5-8% teljesítményért, 960 nem jó semmire, 290X meg lassabb, ráadásul AMD is, minden egyéb bajával együtt.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Dr.Én #18559 üzenetére

    Talán windows update szedte le? Mert ha kézzel frissíted, jelzi a hibás csomagot.
    Végül is most már rendben van? (Nincs időm 200 hsz-t végigolvasni. :B )

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Dr.Én #18561 üzenetére

    Na, akkor mégsem kell gar, meg nem rossz a driver sem. ;)
    Mindig a kézi telepítés a nyerő. Tudod, mit teszel fel, és tudod, ha éppen elcsesztél vele valamit. Nekem a hét eleji win frissítéssel elment a netem, ma tettem vissza a particiómentést.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz TTomax #18563 üzenetére

    Na persze. Még ha több lenne, sem 50%-kal, no meg nincs is rá szükségem, 3 monitorral meg az is kevés lenne. Tehát továbbra sincs alternatíva. :(((

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Reggie0 #18566 üzenetére

    Nyilván nem adok olyan "tesztekre", amelyekben különböző funkciókat kapcsolnak ki vagy be aszerint, melyik VGA-t akarják éppen eladni. :P De tessék egy másik példa játék tesztekkel. Kemény 10-12% a 980 előnye, tuningolt 970-nel szemben meg még annyi sem, mindezt továbbra is 1.5X áron. :C (És légyszí ne az idiótáknak tartogatott "low" beállítást nézd. ;) De még ott sem sokkal több.)

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz TTomax #18688 üzenetére

    Ha 40%-ot tudsz húzni a 980-on, meg is éri az árát. Éppen elég teszt bizonyítja, hogy 10-12%-kal erősebb a 970-nél. Én is tudnék olyan tesztet csinálni, ami nagyobb különbséget hozna ki a 2 kártya között. :P De mint többször írtam, aki NEM full grafikával tesztel ilyen kártyákat, annak a véleményére és a "méréseire" sem adok.

    Asbee: Milyen "relative performance"? Hagyj már a hülyeséggel, semmilyen beállítást nem tudni a semmire nem jó grafikonodból. Egyébként meg 94% a 980, 82% a 970 még ezen is (relatív 14%, amiből nyilvánvaló, hogy nem maxon futottak a tesztek ;) ),, szóval nem is tudom, mit akarsz bizonyítani. Nem is GPUBoss-t linkeltem az előbb, hanem valóban fullos C3-at.

    KAMELOT: És akkor mi van, ha a 980-at is tudod húzni? Olcsóbb lesz? :P :B És gyakorlatban mit látsz a +50.000Ft-os +10-13% teljesítményből? Lószart sem. :R

    dergander: Hát, legalább valaki érti, miről beszéltem. Nekem olyan +13-16% van a 970-emben, és az új driver óta semmiféle szaggatást nem láttam, DL és még TX4-es FC4 is 3200-3400MB RAM-használattal fut, pedig 2 driverrel ezelőtt FC4-et TX2-vel is el lehetett felejteni.

    Scholes9: Sehol nem láttam 20% különbséget. :U Éppen azért linkeltem egyébként olyan tesztet, amelyben low beállítások is vannak, hogy aki nem vak, láthassa a különbség változását grafikai összetettség függvényében.

    proci985: Eddig azt olvastam, hogy surroundban 980 sem ér sokat, ami tesztet láttam, ott is low beállításokkal kellett futtatni mindent. Úgy meg 970 is ok. Nem full HD-zek, 2560x1080-ban tolom. Surroundba legfeljebb majd az új Titan lesz jó, mindegyik monitorra jut 4GB RAM.

    glspeter1: Sok boltban felmegy a kinézett áru ára, főleg, ha mondjuk bejelölöd figyelésre. Én is belefutottam az említett cégnél, akkor is az volt a magyarázat, hogy nő a kereslet, pedig éppen akkor derült ki a RAM-hiba, amiről minden mezei user azt hitte, hogy használhatatlan a kari, és nem rendeltek.

    blu79: Nem szabad elfelejteni, hogy a "stratégiai partnerek" kedvéért folyamatosan rohasztják a Ft-ot, és minden Ft-nyi Ft gyengülés legalább 5x annyi áremelésre jó az üzletekben.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz TTomax #18799 üzenetére

    Hát, ha valami, a 970 megéri. Lásd alább, mekkora különbség van teszt és teszt között. ;)

    players111: Hát, érdekes teszt, tekintve, hogy szintén C3 tesztet néztem jóval kisebb különbséggel. Itt konzekvensen megvan a kb. 20% (és a végeredményben is annyi), ergo nem maximális grafikával teszteltek. Talán mérvadóbb portált kell nézni, nem olyat, ahol a megrendelő érdeke szerint készülnek a tesztek. ;)

    blu79: A többiben is 20% ebben a tesztben. Anandtechnél ugyanez a játék, amelyet legutóbb linkeltem (és éppen emiatt), full HD-ben, HQ beállítással ref. 970 vs. ref 980: 84,7 vs. 95,7, ami alig 13%-os különbséget jelent. 1440p-en 54,2 vs. 60,7, ami 12% különbség. "Low" grafikával viszont 40,5 vs. 49,0, ami majdnem 21%, tehát az van, amit mondtam: a nagy különbség alacsony grafikával lép fel, tök mindegy, mit írnak oda a teszt elé. Hogy mi a véleményem az izom VGA-jukat alacsony grafikával használó "power" userekről, már megírtam többX. :) A 970 nekem is ideális.

    players111: Egyesek tényleg minden bevesznek 8olvass kicsit feljebb). :((( A 980-akat meg meg. :P Persze továbbra sincs gyakorlati különbség a 2 között (még félrehordó teszttel is csak 40 vs. 50 FPS, biztosan látod a különbséget :B ), miközben a 980 még mindig 1.5X annyiba kerül. Nem azt mondom, hogy nem jó kártya a 980, vagy ne vegyen az ember, csak ne próbálja meg bebizonyítani nekem senki, mennyire megéri. :R

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz #35434496 #18807 üzenetére

    Nem kamuznak (azért bünti járna), csak arra számítanak, és helyesen, hogy a userek 95%-a csak a grafikonokat lesi, nem olvassa el, vagy nem is érti, milyen beállításokkal futottak a tesztjeik. De azt tényleg nem lehet megérteni, hogy ezek az újságok a megrendelésekből élnek? Az sem tűnik fel, hogy mindig az éppen tesztelt kártya jön ki a legjobb vételnek? :F De én ezért szeretem jobban a saját teszteket.

    DonLaca@: Teljesen jó az, én próbaképpen egész délutánt áttoltam FC4-gyel. Még csak nem is nagyon melegedett.

    Asbee: Mi a csúsztatás? Ne vádolj olyasmivel, ami hazugság! :(( Pontos adatokat írok (linkeltem) egy rendes tesztből. Ne röhögtess már! Magad is kiszámolhatod. Máskor is teszteltem, vagy kerestem alapos tesztet, és ahelyett, hogy bárki maga tesztelt volna, minden ócska tesztet belinkeltek mindenhonnan. :P Ez kezdetben mulattatott, ma már inkább untat.

    Áruld már el, ha ennyire nem értem, mi a gyakorlati, azaz SZEMMEL LÁTHATÓ különbség még a 40 és az 50 FPS (ha igaz egyáltalán lenne) között is!? :F :Y A mai csúcs játékok nem futnak maximális beállításokkal min 60FPS-szel, tehát egyik kártyával sem használhatsz VSyncet. :P De tényleg, 980-nal lehet villogni, hány pontot értél el vmi benchmarkban, de ennyi az össz. haszna.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz #35434496 #18811 üzenetére

    Egészségedre! :R Én is így vagyok a 970-nel, ez is elég mindenre. :DDD A "hivatalos" tesztek túlnyomó többsége szimpla marketing, mint az autóknál v. bármi másnál, csak sajnos sokan beveszik ezeket is. :(((
    No meg az egyik játékot optimalizálták, másikat meg nem, kijön 2-3 patch v. egy új driver, és máris tök más az eredmény.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Asbee #18814 üzenetére

    Ha nem érted meg, mit írtam, legalább ne próbáld megmagyarázni, mit akarhatok "burkoltan" mondani. :B Soha nem állítottam, hogy a 980 nem erősebb, szóval legalább hazugságokat ne adj a számba. :(( (Szóval egy ember sincs, aki ezt állítaná. :P ) Ráadásul nem azt állítottam, hogy a 980-nak nincs értelme, hanem olyan szempontból, hogy maximális grafikával nem látható különbség a 2 VGA között (aláírás). Na, ez a tény.
    Nem mintha nem írtam volna ezt is (de szintén figyelmen kívül hagytad :B ), de éppen azért nincs jelentősége még a 20%-nak sem, mert a min FPS-ek a legigényesebb játékokban, a kártyákhoz méltó beállításokkal 35-50 körül vannak. Nyilván a 980-at kevésbé kell butítani VSynchez, de ez más kérdés, részemről a minőségi grafikáért vettem 970-et (ergo nem butítom, ezért a butított tesztek sem érdekelnek).
    Ha valaki rájön, hogy fölöslegesen vett 980-at, az nem az én bajom, ha meg tudja, hogy miért érte meg neki, szintén nem érdekel, a fontos, hogy az ember tudja, mire és miért költötte a pénzét, aztán örüljön neki, ami persze az objektív valóságon nem változtat.
    Teszteket láttam 10% és 20% különbséggel is (pl. Unigine tesztekben 20%, de azzal nem játszom), elismerem, sokszor alkalmazás- vagy éppen driverfüggő a dolog (FC4-ben TX4 használhatatlan volt, amikor a karit vettem, ma 45FPS fölött fut vele a játék, ettől függően teljesen más lehet egy-egy teszt eredménye), de ha C3-ban állítólag mind2 teszt ua beállításokkal futott, és nem ua. az eredmény, az számomra gyanús, valamelyiknél csaltak. Ált. a drágább karik eladhatóságának érdekében szoktak.
    Viszont abban egyetértünk, hogy a vita felesleges, amennyiben a másik fél nem érti, miről beszél az egyik. :R

    Az árakról (GB970@102.000Ft) és driveres megoldásról sem vagy kimondottan tájékozott, magam tapasztaltam MINDEN RAM-zabálós játéknál az optimalizálást a 2 legutóbbi driver esetében.

    proci985: Persze, hogy hamarabb akad ki a 970 surroundban, ez evidens, de teljesen meghalni én nem láttam, ill. ilyen tesztet nem olvastam, mert ezt magam tesztelni nem tudom.

    KAMELOT: A 30.000Ft különbséget nem tudom, hol láttad. :U Én mindenütt 50-et látok. De matematikailag a 30.000 sem éri meg, mert azt sztem még a 20% különbség mellett érvelők is elismerik, hogy nincs 30% különbség a 2 kari között. Érzelmileg persze más a helyzet, nyilván elégedettséggel tölti el az embert, hogy a legerősebb (bocs, csak volt :DDD ), VGA-ja van, ráadásul a 4GB RAM-ot is kihasználhatja. :R

    eventus: Nálam 1080p fölött is teljesen jó a 970. A teljesítményéből ítélve ennél 1-2 szinttel feljebb sem lenne gondja, főleg, hogy az újabb driverek a neuralgikus programokban is tökéletesen kezelik a 3.5GB RAM-ot, még ha ez leszabályozást jelent is. No de optimalizált programok FHD-ig 2GB-os kártyán is lazán futnak.

    kovsol: Teljes RAM-használat nem a Win miatt nincs, hanem mert a játékok csomagokat töltenek be, tehát ha kifutnának a RAM-ból, kevesebbet töltenek be (ezt néztem még 2GB-os karin is, ahol nem okozott lassulást a +2GB RAM hiánya), ami kizárt, hogy pontosan egybeessen a RAM fizikai méretével, én legalábbis ennyire optimalizált játékot még nem láttam. Minél több a RAM, annál nagyobb lesz az eltérés. 7870XT pl. elment 2038MB-ig, 970 az optimalizációk óta 3400 fölé még nem ment (és nem csak MSI AB-nel néztem), de előtte is megállt 3900MB körül, bele a lassú részbe, és persze egy TX2/4 simán fektette a kártyát.

    Keldor papa: Újabb driverekkel én áttértem TX4-re pl. FC4-ben, no problemo.

    sixpak: Nálam az összes monitorozó program tökéletesen jelezte, amikor belementek a kártyák a 3.5GB+ RAM-ba, pont, amikor szemmel is látszott ennek a hatása. 980-on ezt persze nem lehet megtapasztalni. Ne higgy el mindent. ;) Hogy pontosan nem mérnek, az lehetséges, de hogy ne lehetne rájuk adni, az azért megmosolyogtató számomra.

    Erdei88: Igaz, hogy távolról sem játszom minden optimalizálatlan játékkal, amely képes 4GB-ot megzabálni, de az elmúlt 2 driverrel nem láttam még memória problémát. Szóval semmi cirkusz (a fórumokon gerjesztetten kívül), az én tapasztalataim szerint javították, még ha jómagam azt vártam volna is, hogy valamiképpen azért kihasználják a +0.5GB-ot, pl. a hosszabb ideig RAM-ban maradó adatoknak, de ez nyilván több munkába kerülne, mint simán korlátozni a RAM-használatot.

    balint107: A fogyasztók megtévesztése mindenképpen az. FVH-t nekik, aztán nekik magyarázzák meg, hogy nem felelősek érte. :((

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz daveoff #19420 üzenetére

    Hát, nem is tudom. DX12-m nincs, de DX11-ben az i5@4.0GHz+(GTX970@stock) jobbnak tűnik...

    DX12-t i5+970-nel nézte valaki?

    Azt mondjuk nem tudom, VGA-któl mit várnak egyesek (főleg közepesektől), amikor a CPU-szálakat teszteli a program, ezeket a kártyákat meg 1--2 szálon is kihajtják (ergo ez is a gyengébb processzoroknak fog jót tenni, mint a Mantle), de a hyper-threading megint inkább kontraproduktívnak tűnik.

    A durva sztem az, hogy miközben végre képes lenne kihajtani egy proci akár több izombrutál VGA-t is, éppen kiirtják a több GPU-s támogatást. :C

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Erdei88 #19505 üzenetére

    Ezzel futott automatikusan, azért ezen, mert ahányszor szóltam, hogy nagyobb felbontásban v. összetettséggel kéne tesztelni, eddig még szinte mindig azt mondták, hogy ezzel hasonlítják össze. De akkor majd futtatom 1080p-ben is.

    dergander: Kösz.

    daveoff: Hát itt is csak 1.2M 1 szálon, dergandernek 1.4 fölött volt, ami szerint i5-ök többet profitálnak 1 szálon. DX12-ben látni, hogy a HT-nek van hatása, csak hát továbbra is gyenge a hatékonysága. A többi nyilván a játékokon múlik majd, mert 3DMark megtévesztő tud lenni, ha kifogunk egy optimalizálatlan szoftvert.

    rapidsquirel: Érdekes, én nem töltögetem. Ha bugok tömkelege kell, arra itt van a W7/W8, de a final W10-ben is garantáltan lesznek. Majd akkor tesztelem. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz daveoff #19519 üzenetére

    Pedig mindenütt felhívják a figyelmet, hogy béta, tele van hibákkal és hiányosságokkal. :U Azt mondjuk nem értem, hogy a végleges kiadott Win verziókból ezt a figyelmeztetést miért hagyják ki következetesen. :U Mondjuk magyarul pont nem lehet leszedni, és bár bírom az angolt, nem szeretem, ha a rendszerem is az.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz daveoff #19521 üzenetére

    Tesztképpen feltettem a 10041-et. Amellett hogy egy fos az egész, a Start menüvel az élen, de még a 3DMark sem ismerte fel a DX12-t! :Y :W DX diag simán látta, de ettől még nem működött a teszt. Viszont most is 1.9M fölött teljesített szerinte DX11-ben, szóval nekem elég gyanús ez a DX12, hogy miért csak 1.3M körül tud alatta a DX11." Mintha" szándékosan lassítanák be, amin amúgy nem csodálkoznék...
    Mindegy, visszatettem a particiót W8-cal, az is elszalad ugyanolyan gyorsan, amíg lesznek DX12-es játékok, és kénytelen lesz minden jobb érzésű user megint frissíteni (jó kis W7, mert az legalább jó volt XP után)

    Viszont tesztelgettem, és megfigyeltem egy érdekességet benchmark 25FPS-es szint körül. Tökéletesen megegyező beállításokkal GPU Tweak volt a leglassabb, OC Guru következetesen 0,3FPS-szel jobb volt, Afterburner pedig még arra is rávert legalább 0.2FPS-szel. Nyilván 25FPS-nél ennek nincs sok jelentősége (mondjuk 24.7 vs. 25,2 már bír némi értelemmel), de magasabb FPS-szám esetén sztem a különbség is nagyobb, természetesen FPS-ben.

    andromedae: Rég megoldották már, írtam is párszor. Sajnos nem úgy, hogy a hosszabb távra szükséges adatokat teszik a felső 0.5GB-ba, hanem simán lekorlátozták 3.5GB-ra a felhasználható RAM mennyiségét. Mindenesetre ez sem okoz gondot semelyik játékban, amelyek előtte belaggoltak a felső részbe.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Asbee #19656 üzenetére

    Ha 20x nem írtam erről, akkor 1x sem. :B :P Fel lehet tenni az inkriminált játékokat és tesztelni. Nálam FC4 és DL van, az utóbbi 3 driver óta mindegyik megáll max. 3500MB-nál és röccmentesen fut. Előtte TX4-gyel FC4 használhatatlan volt, de még TX2-vel is, most meg 40FPS fölött. Ja, hogy ezt is írtam már párszor.
    Nyilván kell bizonyos szellemi felkészültség ennek a méréséhez. :P De inkább keresgéld csak, hol írnak róla (és ha mégis, hagyd figyelmen kívül), ez neked úgyis jobban megy. ;)

    andromedae: Nincs mit. Telepíteni kell a játékokat, és vígan használni maximális beállításokkal. Nálam 2560x1080-ben sincs probléma. Hogy más problémás játékokkal mi a helyzet, nem tudom, de arra tippelek, hogy általánosságban oldották meg a gondot driverből.

    ÁdiBá: Tisztában vagyok vele. :P W10 felpakolta a meghajtókat, a 2. monitorom az Intel vezérlővel amúgy nem is működött volna.

    Ha már a boost-ról is szó esett, valaki árulja már el nekem (mert amióta megvan a kari, nem válaszoltatok a kérdésre), hogyan lehet 100% TDP-t kicsiholni a kártyából? Tuninggal sem megy 80% fölé, 1553/7822-t tud alap beállításokkal, fölötte hiába TDP emelés, hiába +fesz, semmi. :U

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz KAMELOT #19673 üzenetére

    Kártya és játékfüggő a dolog, illetve lényegéb en optimalizáltságé. Nálam FC4 7870XT-n nem evett 1980MB-nál többet (próbálta volna :DDD ), és röccmentesen futott, miközben égre-földre esküdözött minden 280-tulaj, hogy ez lehetetlen, mert 2.8GB kell neki. Most 30+ FPS helyett azonos beállításokkal (FXAA) 50+FPS (persze 2.8GB RAM), de a játék élvezhetősége hasonló. Nyilván AMD-n a PX nem működött, ami elég komoly minőségi különbség. Lehet, BF3 is a PX miatt megy másképp.

    Asbee: Tényleg nem kell, már megint "leírtakra" hivatkozol (egyébként 1M leírástól sem lesz bárminek nagyobb jelentősége), ezúttal is teszt nélkül (ha nem tudod a különbséget, biztosan nem tesztelted). De az a pár user nyilván hazudik, nem? Nem megsértődni kell, hanem nem írni butaságokat bármiféle konkrét tapasztalat nélkül. Gondolom, ha volt is 970-ed, még a javítások előtt. Nekem MOST VAN 970-em, és volt a hibák idején is, pontosan LÁTOM a különbséget az akkori és a mostani teljesítmény között. Azt is írtam már, mekkora hülyeség (már bocs) a "mérőprogramok pontosságára" hivatkozni, mivel először is hozzávetőlegesen rendben vannak (elég sok és különböző VGAt teszteltem), másrészt, mint azt is írtam már többX, ha belemenne bármelyik játék a felső 512MB-ba, az bármiféle mérőprogram nélkül jól észrevehető szaggatást okozna, tehát fölösleges mérni is, bőven elég használni a kártyát.

    Hozzáteszem: írtam a forgalmazónak a 970 visszavételével kapcsolatban, akadékoskodás nélkül visszaadnák volna az árát, ha visszaküldöm, de nem tettem, mert időközben megszűntek az inkriminált hibajelenségek az újabb meghajtókkal. Tehát veszteség nélkül megszabadulhattam volna tőle, semmi érdekem nem fűződik ahhoz, hogy valótlanságokat állítsak róla. (Ellentétben a 980-at forgalmazó kereskedőkkel. :) )

    Tudom a működését, csak kíváncsi lettem volna, ki lehet-e hozni belőle többet, de erről a jelek szerint te sem tudsz megoldást. :P

    miklosss2012: "Én is azt olvastam" - na persze. Azt nem olvastad, hogy a gólya hozza? :DDD Most már valóban nincs mit beállítani. Szerintem úgy értették, hogy komplex megoldást nem kínálnak hozzá, de valahogy csak megoldották, akár csak a gondot okozó játékok optimalizálásával. Sokat mondana, ha valaki megnézné más ilyen játékkal is mint FC4 és DL, de itt mindenki inkább "olvas" valahol. :(((

    bugylee: 970 alá is elég egy sima Core i5, DX12-vel már az sem nagyon kell. Lehet olcsón is jó lapot tenni alá, azaz ésszel gépet építeni. Pl. i7 nem kell, ha csak játékra vesszük, és máris egy komolyabb VGA-t lehet beletenni.

    brumi1024: 970-re váltva (7870XT-ről) 3db 14cm ventit kiszedhettem a házból (lasssaaan vissza is hozza az árát áramszámlában :DDD ), visszatehettem a zajszűrő paneleket, kevesebb a por, Scythe-on sem nagyon pörög a venti, hátsó házhűtő meg áll.

    nagy.matyika: Itt nagy divat leszólni a 970-eket, de akik használjuk, tudjuk, hogy jó kártya.

    Erdei88: Már 20 éves a GTX980? :F Vazze, de lemaradtam róla. :Y Még jó, hogy a cikkben legalább leírják, miért.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Asbee #19712 üzenetére

    Én egy szóval sem állítottam, hogy minden játékot profiloztak, csak említettem, hogy az is egy megoldás LEHET. Ahhoz meg nem kell semmilyen fórumot OLVASGATNOM (már megint :)) ), hogy lássam a változást: az utóbbi 3 driverrel egyetlen játék sem szaladt kik a 3.5GB-ból, amelyek előtte igen. Ebből nyilvánvalóan következik, hogy valamit azért csinált az nVidia, talán csak nem akarja, hogy megint b.sztassák. :DDD Azt azért nehéz elhinnem, hogy egy ilyen komoly "hiba" után ne tennének meg mindent az orvoslásáért. Amit meg mondanak, nos, a 970 original speckói sem feleltek meg a valóságnak. A sarki télnél is hidegebben hagy, hogyan szaporítják a hülyeséget azok, akik ennyit nem vesznek észre, de bőven szórják a pletykát, mint az Erste "csődjéről", tehát 1 mp-et sem pazarolok ilyesmire.

    A "kevés RAM"-ozók a legkevésbé azt veszik figyelembe, és ilyen alapon te is tévúton jársz, hogy ha több RAM van egy kártyán, a játék telepakolja, de kevesebb RAM-on is vígan elfut egy jó RAM-kihasználással (optimalizálás), ahogy pl FC4 tette, és ahogy mostanában nem megy bele a felső 0.5-be a 970-emen. Ebből oltári nagy tévedés azt a következtetést levonni, hogy a tesztprogik rosszul mérnek, és 6GB-os kártyán is csak 2GB-ot hhasználnak, a fordítottjáról már nem is szólva. :D

    rapidsquirel: Vagy szar a szerver, vagy gagyi gépekkel csatlakoztak rá, hálózaton sok oka lehet bármiféle limitnek, nem feltétlenül a géped procija v. VGA-ja.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Asbee #19721 üzenetére

    Nincs ezzel semmi bajom, csak értelmetlennek találom. egyébként miért pont azt hiszed el, amit az nV állítólag mondott? :F
    Nem fogok régi drivereket leszedni, cserélgetni újra tesztelgetni, és hasonló, számomra fölösleges dolgokra időt pazarolni. Anno vmikor tettem be grafikont, azon jól látszott. Én full extrásra állítottam a grafikát FC4-ben (TX élsimítás kellett a 3.5GB+-hoz), felment 3700-3800 körül, laggolt is, mint az állat, meg is írtam (ezt is) anno. Ma TX4-gyel nem teszi, és 3500MB a határ, érdekes módon. DL-nél csak maxigraf volt, ma az is vígan szalad, a többi problémás játék nincs meg. Nekem elég bizonyíték, hogy most futnak, aki meg nem hiszi, járjon utána. A legkevésbé sem érdekel, hogy alapból módosítottak a driveren (a tagadásuk ezt elveti), vagy a néhány problémás játékot szabályozták (ez a másik lehetőség).
    "Ha olyan" grafika nélkül meg úgysem szalad ki a RAM-ból. Én a maxigrafikáért vettem 970-et, nem azért, hogy aztán kiheréljem a szemeimet, bár ez elég képzavaros hasonlat. :D
    Sztem bármely 970-tulaj panaszkodna, ha gondja lenne. Ha nem adtad volna el a 970-eidet, magad is láthatnád, nem kéne a levegőbe beszélned. :P Ha meg feleslegesen kidobtál +50k-t a 980-ra, hát, legalább élvezd. :R Én egyelőre semmilyen hátrányát nem látom a csökött kistesónak.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Asbee #19725 üzenetére

    Legalább 20X írtam felbontást! Azt hiszem, innentől kezdve tényleg csak szimpla kötözködésnek tekintem a hsz-aidat. Ilyen kártyád nincs, nem tesztelsz, és még el sem olvasod (vagy nem fogod fel), amit írok (aláírás meg sértő, mi?). Elég jó szemem van ahhoz, hogy a picit recés szélek is zavarjanak, TX4-nél meg nem láttam semmiféle ronda maszatolást.
    Én nem a levegőbe beszélek, és nem érdekel, elhiszed-e, mert egészen biztos, hogy ha megint idetennék pár grafikont, azt is figyelmen kívül hagynád. Akinek van egy csepp esze (+970-e), leteszteli, igazam van-e, és egyáltalán nem tartok tőle, hogy ők is hazugsággal vádolnának.
    Hogy az általad olyannyira imádott teszteknél maradjunk, nem kell 980-at látnom ahhoz, hogy tudjam, nem éri meg, de legalább kibújt a szög a zsákból: csalódtál, hogy azt vettél ráfizetéssel (biztosan, mert nem hiszem, hogy a 970-et ne uolyan "kedvezménnyel" szerezted volna be), aztán kiderült, hogy a 970 is jó, 4k-ra meg egyik sem, de elmondásod szerint 2-re sem. Szóval: csak neked: a 970 teljesen rendben van és igaz, hogy extrém felbontásban hamarabb elfogy, mint a 980, de nem használok olyat, és sztem más 970 tulaj sem nagyon, mert akkor 980-at vettek volna. :R

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz qad #19729 üzenetére

    Hát pedig nagyon is van értelmük a gyorsabb RAM-oknak. Csak a 2133MH-zes RAM-jaim időzítéseinek javításával AMD és Intel CPU mellett is több %-os teljesítmény növekedést értem el, ami kb. +200MHz CPU tuninggal lett volna elérhető amúgy, előtte ráadásul 1866-os RAM-jaim voltak, volt összehasonlítási alapom. Ez nem csak mérhető, hanem játékokban is érzékelhető, nyilván persze olyan alkalmazásokban jobban, amelyek jobban igénybe veszik a CPU-t és a RAM-okat, és persze GPU-limit esetén nem annyira érzékelhető. De azért van különbség.
    Intel IGP-ről meg annyit, hogy 1: arról megy a 2. monitorom, ráadásul videó kódoló v. más programok is képesek profitálni a hardveres gyorsításából, bőven van haszna, Virtuval meg még több volt anno. De amúgy meg akkor az ember ne aktiválja azt a förmedvényt se, amelyet az AMD tesz az APU-iba az IGP mellé. ;]

    ÁdiBá: Vígan tolom az FPS-eket IPS paneles monitorokon. :P

    KAMELOT: Na mondjuk ha már jól felszerelt lap, akkor nem az MSI a beépített (v. be nem .épített) nyűgjeivel és bugjaival együtt.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz KAMELOT #19734 üzenetére

    Hát mondjuk én Haswell óta nem láttam olyat, amelyiket normálisan lehetett volna (vagy egyáltalán) offset módban tuningolni, de ez itt nagyon OFF. Régebben meg gyönyörű hibákat láttam AMD-s és Inteles verzióktól. MSI-től nekem más nem kell, mint az Afterburner, de amióta 970 van, még az sem nagyon, annyira jó a kari vezérlése és sebessége.

    ÁdiBá: Hát a multi amúgy is több sebből vérzik, engem meg nem érdekel, szóval maradok az 5ms-os IPS-nél. Anno a TN panelesem 8ms-os volt.

    Forestgreen: Ezt a látószög mizériát sosem értettem. A gép előtt ül az ember, ergo úgyis rendben látja a képet. Oldalról meg inkább ne lásson bele senki a munkámba, vagy bármibe, amit csinálok, tehát a TN panel biztonságosabb. Amúgy oldalról nézve akkor is torzul a kép, ha tisztán látható.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz htc07 #19858 üzenetére

    Amikor bejelöltem a 970-emet értesítésre, folyamatosan ment fel az ára (pedig pont akkor derült ki a hiba, és szinte senki nem akart venni). Amikor megvettem drágábban, lement (10k bukó volt, végül 4-et ment le, és azóta is ott van). Nem szabad bejelölni semmit, de még gyakran megnézni sem. Ki lehet próbálni, csak lehetőleg ne a megvásárolni kívánt cuccon. :DDD Minél több az érdeklődő valami iránt, annál feljebb megy az ár. Tegnap megnéztem egy telót, ránéztem este, már drágább volt, ma megrendeltem, még feljebb ment (szerencsére csak pár 100Ft), míg egy másik színű, de azonos modell ára ezzel párhuzamosan csökkent. Nyilván ez a többszöri tapasztalat merő véletlen, és csak peches vagyok, mert pont így ingadozik az árfolyam napjában többször. :(((

    Amúgy az érdeklődők kedvéért elmondom: sikerült tesztelnem a kártyát a Shadow Of Mordor c. játékkal, HD textúrákat feltelepítve, ezúttal is Ultra beállításokkal, 2560x1080-ban. Semmi lag, a RAM-használat 3600MB-nál megáll, mintha elvágták volna. Szóval lehet kismillió topikot teleírni hülyeségekkel, hogy szarok a 970-ek, nincs és nem is lesz semmiféle javítás RAM-problémát illetően, de a gyakorlatban megint itt egy ellenpélda. :P

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz proci985 #19861 üzenetére

    Eddig azzal jött mindenki, hogy ezek a mérőprogik nem érnek szar sem. :DDD De majd csinálok egy monitor-képmentést, csak egyelőre a fájlokat kellett létrehoznom és módosításokat végeznem, hogy ne dobjon ki random a friss update-es ipari hulladék, szóval eddig csak szemre tűnik OK-nak (no de az a lényeg :DDD ).
    Egyébként ezzel párhuzamosan fullra megzabálja a 8GB rendszer RAM-ot. Ezt azért írom, mert nem tudom, 980-on milyen beosztással és kihasználtsággal dolgozik.

    Szaby59: Ami ugye alapból hülyeség, mert éppen, hogy kiküszöbölik a hardveres korlátot a szoftveres szabályozással, ergo megszüntetik a hibajelenséget, azaz javítják a HIBÁT (gyengébbeknek: NEM A KÁRTYÁT :Y ). Minden józan user számára eleve világos, hogy egy hardveres hibát lehetetlen szoftveresen javítani. :P Persze lehet trivialitásokat unalomig hajtogatni, csak nevetséges.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz #85552128 #19862 üzenetére

    Megj: És a korlátozással javították a hibát, úgyhogy megint buktad. :P
    Szerk: A HIBA az, hogy a felső 0.5GB-t használva akadoznak a játékok. A hiba OKA a lassú elérés. A hibát azzal javították, vazze, hogy nem hagyják a játékoknak elérni a hibát okozó szegmenst. Tehát hiába maradt hardveresen ua. a kártya (amely önmagában nem hibás), a hibát javították a 2 lehetséges mód közül az egyszerűbbel.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz #85552128 #19865 üzenetére

    Nos, magad is megírtad végre, hogy a hiba nem azonos annak okával.
    Szerintem minden játék gyorsabb lett, mivel az akadások okozta alacsony (nálam 10-15) FPS helyett 40-50FPS felett futnak a játékok. Szerintem ez jelentős gyorsulás.
    A hardveres hiányosságokat senki nem vitatta soha, ahogy a sumákolást sem, fölösleges ide keverni. A lényeg, hogy a 970 egy használható kártya lett, amelyik jóval kevésbé lassabb a teljes értékű nagy tesónál, mint amennyivel olcsóbb. De lehet venni R9 280-at, amely teljesen kihasználja a mindössze 3GB RAM-ot, vagy 290(X)-et, amely mind a 4-et, csak éppen még minidig jóval lassabb, és az első PX számításnál kifekszik. :DDD Vagy 980-at, amely 1.5X ennyibe kerül, és jó esetben 20%-kal gyorsabb (de gyakran ennél kevesebbel). Szóval a 970-nek nincs alternatívája.
    Ráadásul, akik ismernek, tudják, hogy ha hibát tapasztalnék, tele lenne vele a topic. ;]

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Televan74 #19867 üzenetére

    Hát ez az. :C De ez nekik nem javítás. :(((
    Ennél többet csak akkor hozhattak volna ki a dologból, ha a felső 0.5GB-ot felhasználják a tartós adatok tárolására, de már az elején is erre a korlátozásra tippeltem, mert a másik irdatlan munkába kerülne.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz #85552128 #19869 üzenetére

    Ha eddig nem értetted meg, ezután sem fogod. :(((
    Senki nem tapsolt annak, hogy így javították ki a hibát, de másképp nem lehetett.
    Egyébként sincs lekorlátozva a 4GB-os kártya 3.5GB-ra, az most is 4GB-os. Magad mondtad, hogy lehetetlen szoftveresen javítani a hardvert. :P És ha még mindig nem érted, milyen konkrét dolgokat és fogalmakat keversz össze folyton, nézz vissza a suliba. :((
    Én kiszálltam ebből az értelmetlen társalgásból.

    rapidsquirel: Kiszálltam, nem esek én neki senkinek, csak azt hittem, meg lehet értetni vele, miről van szó. :(((

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz proci985 #19861 üzenetére

    Tessék, itt van. Ultra grafikával (még amit High-on hagyott, azt is felhúztam) ezt teljesíti a kártya:

    A játék a zöld nyíl végéig tartott, az is látszik, hol korlátoztam le 60FPS-re (csak mert viszi ez a 970, mint Zállat), VSync nincs. A frametime-ok felugrása videók váltásakor ( intro-t kivéve átléptem) következett be. (Ami a végén van, azt a képmentő progim csinálta.)

    Sajnos sokáig nem tudok játszani vele 1x-re, mert random kivág, eddig egyetlen neten talált megoldás sem vezetett eredményre, a cfg beállítások pl. nem is működnek. Benchmarkból is kivág, talán majd új driverben javítják, nem tudom. Elég gáz, az AMD-s időket idézi. Nem ezt szoktam meg nV-tól. Bár jó eséllyel a játék sara a dolog, elég csak a CPU-használatát megnézni, siralmas. Esetleg a MS támogatja, hogy térjünk DX12-rer (és W10-re). :((

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz rapidsquirel #19875 üzenetére

    Mi, 970-tulajok tudjuk. ;) Az mondjuk kérdéses, hogy az SLI (CF) kiiktatásával mennyire lesz bejövős a konfig. Egy tavalyi gama (legújabb update-tel), amely rohadtul optimalizálatlan, és zabálja a VRAM-ot, jó "+0,5GB" tesztre (amíg ki nem dob). 100 féle leírás van, hogyan küszöbölhető ki a crash (grafika butításától saját fájlok létrehozásán, játékéi átírásán keresztül nV profilig), de egyik sem működik. Nálam már az 1920x1080-as beállítás nem működik, a legextrémebb felbontásokat ajánlja fel, de mind 21:9-es, bármilyen képernyőt állíthatok. :(( :W

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz proci985 #19886 üzenetére

    Örülök, hogy végre elégedett valaki. :R
    Megvan a hiba oka:hibás volt a HD textúra csomag. Retöltöttem, OK lett. Itt az eredmény, csak a menükben/töltésnél van kiugrás:

    Elmegy 3684MB-ig, 17-24ms a frissítés ideje, teljesítmény 59-74FPS. A hülye progi még biztosan nem hallott a 3584MB fölötti problémákról.
    Nyomtam képmentést is benchmarkról, de a hülye win a 2. monitorról mentett. :W Én is hülye voltam, mert menthettem volna AB-ből is. :B

    Far Cry 4 FXAA mellett 3200MB körül eszik VERY high-on, persze 2560x1080-ban, TX4-gyel tudtam csak felvinni 3400 fölé (javítás előtt 3800 fölé ment), de arra neked nincs esélyed (mármint a TX4-re 290X-szel). ;)

    pkornel: Tényleg nincs kereső a böngészőtökben? :F (Ha már nem hallottatok a játékról, amikor 1 éve minden tele van a hibáival. :B )

    daveoff: Komolyan ugyanazt a szart nyomták újra? Már BF4-ben is folyton DX crash-ek voltak, aztán Mantle-ben is ugyanaz (mondjuk utóbbit az nV biztosan nem fixálja :DDD ).

    Nem tudom, miért nem figyelted meg az elmúlt... hm... 1x évben (amióta PX van), hogy ha jobb a GPU eredmény, MINDIG gyengébb lesz a PX. Ezt még AMD kártyán is produkálni tudják a dmarkok. Pár tucat pontot egyébként a háttérben futó alkalmazások is generálhatnak (vagy éppen elvehetnek), nálam elég a tuner figyelőjét kilőni, máris szignifikáns a különbség.

    De az.ért majd ránézek, nálam mit hoz v. visz.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz pkornel #19895 üzenetére

    Szerintem meg az nem százas, aki nem tud olvasni. :B Itt írtam utoljára (de nem elsőre). Még itt is kidobta a kereső. Tényleg bonyolult. :P

    De mondjuk nem is várok tőled mást, miután abban a hsz-ban sem tűnt fel az általad keresett grafikon, amelyre egyébként reagáltál az imént. :(((

    daveoff: Ha többx is futtattad, akkor OK. Gyakorlatilag persze nincs jelentősége. Furmarkot illetően lásd, amit alább írtam. Nálam mindig megállt egy max. hőmérsékleten, amely ált. kb. 10 °C-kal magasabb a normál max terhelésnél. 7870XT-mnek tuningolva sem lett baja. :P AMD-n amúgy is csodálkoznék, mert elméletileg 120°C-ig bírja a hardver, ezért csak 100°C fölött kapcsolnak le (még a hűtésüket is úgy lövik be).

    yodamester10: Hogy az nV miért találta ki? Hát, nem arra, amire használni akartad. :DDD

    nagy.matyika: Bármilyen ép VGA-t nem lehet tönkretenni FurMarkkal épelméjű körülmények között. Értsd: nem tuningolod halálra, és nem zársz be egy nagy teljesítményű karit egy szűk, levegőtlen házba. Viszont tesztelésre KIZÁRÓLAG hőmérségklet szempontjából használható, mert egyetlen játék sem ad olyan egyenletes terhelést a kártyának, így amit furmarkkal beállítasz, az korántsem biztosan lesz stabil alkalmazásokban.

    HSM: Mi az, hogy "durvábban terhelő menüképernyőt"? Én még nem láttam olyan játékot, amelyben ne vette volna vissza magát a kártya terhelésben, és amikor már tudták, órajelben is. Ha persze valaki csutkára húzza, powerplayt meg kikapcsolja, az könnyebben befürdik a "hülye furmark"-kal. Általában nem az öli meg a VGA-kat.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz daveoff #19930 üzenetére

    Nem terhelhet durván, ha 3000FPS-szel fut. :DDD Amúgy meg, bár idegesítően sokáig megy, azért mégsem annyi ideig, hogy mérvadó teszt legyen belőle. :DDD
    Nálam 79°c-ig ment anno a 970, és nem vett vissza. Talán nem 100-as az a bios mod. :F
    Azt viszont ne feledd, hogy a FurMark nem stabilitásteszt! Ha játék nem dobott ki, egyszerűen mákod volt.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Új hozzászólás Aktív témák