Új hozzászólás Aktív témák

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz keIdor #2071 üzenetére

    par evvel igy az nforce chipsetek utan en azon kezdtem el gondolkodni, hogy lehet nem csak a chipseten mult az a brutalis melegedes... jellemzoen azokat a lapokat 8800/9800 (g80/g92/g92b) variansok ala vettek, SLIhez. namost 200Wos kartyabol mar egy is elegge meg tudja lokni az NB hofokokat, hat meg ketto. vagy harom.

    a dolog nekem ott valt gyanussa, amikor a p35-ds4be beraktam a 3870 (HR03GTvel volt hutve, kb 55 fok fole nem ment) helyere a 6950 2GBt. az egy dolog, hogy az akkor mar harom eve stabil memoria OCm hirtelen instabil lett, de az NBn dobott vagy 10-15 fokot a kartya. persze, a leghalkabb hutesu HIS volt (ami a ref megoldasokat surolta hofokokban, cserebe a teljes terheles alatti halksagert), de az valahogy nem volt annyira vicces, hogy az NB folyamatosan melegebb volt a procinal. hazhutesre meg lehetne mondani, hogy halksagra van hegyezve, nade 5-6 eve a sajat kisse optimalizalt Cosmosomnal a Fortress02 es az ABS Canyon/Lianli X2000 lehetett jobb a celra legen.

    fo problema inkabb a sata vezerlovel (par esetben corruptalt), meg az fsb lyukakkal volt. anno emlekszem, q6600 ala kb akkor volt ajanlott a nf680, ha mindenkepp SLI kellett.

    Rasiel: jaja, nv oldalon FX nagyon felresikerult. 6os szeriaban kicsit felemas volt a kep: sebessegre az X800/850 XT PEk nagyon mentek, cserebe az NVk meg tudtak DX 9.0Ct (es a 6600gt/6800gt nagyon eltalalt kartyak voltak). Bioshock/Dirtnel ment is a mergelodes ati tulajoknal. amivel hatalmasat robbantott az NV, az a 8as szeria volt: emlekszem 2007ben mennyi csalo volt a HAn, akik 45ert arultak a 8800gts 320akat, mert a 65+ezres kartya ar/ertekben, ar/teljesitmenyben valamint ugy altalaban is a legjobb vetel volt, csak kisse draga. alatta meg kb semmi ertelmes vetel nem volt egesz decemberig, avagy a 8800gt / 3850 / 3870 start.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Új hozzászólás Aktív témák