Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lifer092

    senior tag

    Mesélek egy kis történetet, leírom azt is hogy nekem mik a tapasztalataim a kártyával, ha esetleg mostanság valaki 750Ti vásárlásra adná a fejét. :)

    Én is már régebb óta (2015.10.) egy Gigabyte Black Edition 750Ti tulajdonosa vagyok. (Windforce). Nekem egy Asus Strix DCIIOC Vga-t váltott. Hogy miért? Nagyon szeretem a Radeon kártyákat, igazából a mai napig. Nvidiám már nagyon régen volt utoljára, még kb. az MX440 időszakában. Szóval, néhány generációt ugrottam. :DDD :DDD Az Asus DCIIOC-re nagyon sok panasz érkezett, olvastam stb. Gondoltam hogy én majd más leszek, nálam nem lesz hiba. Persze. Aztán széépen lassan előjöttek a problémák, black-screen, alvóból fel nem ébredés, monitor kikapcs utáni visszakapcs esetén no signal, játék közben driver összeomlás, játék közben fekete képernyő, csíkozás, textúra hibák orrba-szájba. Hozzáteszem, nem az én VGA-m volt hibás! Rengeteg ugyanilyen panaszt olvastam... Mindig a drivertől vártam a csodát, na ezzel már hátha javítják. Kijavítottak egy hibát, lett helyette 3 másik. Következő driverben kijavították a 3 hibát, előjött ami az előző driver előtt volt. Alapjaiban véve erős kártya volt, relatíve jó tuning potenciállal, viszont nagyon melegedett (tuning nélkül is), hangos volt a ventije, megbízhatatlan volt... A végén már egyszerűen odáig fajultak a dolgok, hogy plusz (gyárin felüli) OC nélkül is hibázott, összeomlott. Lehetetlen volt vele játszani, de még böngészni is...

    Aztán meguntam, eladtam itt PH-n jóval áron alul, garival, csak vigyék... Utána jött a megváltás a 750Ti személyében... Egyszerűen mennyei megváltás, egy igazi "Godray" képében érkezett meg ez a "kis" 750Ti. Hűvös, halk, nagyon jól tuningolható (fesz. emelés nélkül!), erős, és megbízható. Jelenleg is ez a kártyám van, alapból nem vagyok FullHD gamer, se nem fps huszár (persze azért ne diavetítés legyen), szóval úgy érzem, sosem leszek rászorulva egy GTX1080 FTW-re. 1440x900-as felbontáson játszok, azon viszont mindent visz ultrán, még akár élsimítás mellett is, és nem 18fps-el. Múlthéten raktam alá egy teljesen friss next-gen gépet, Skylake személyében. (Adatlapomon van a gépem). Egy régi Phenom II X4-et váltott, DDR3-al. Miután aláraktam ezt az új konfigot, azóta egy álom. Semmivel nem fogtam meg idáig. Pl.: Battlefield 1 (DX12 - Ultra, 2xMSAA) 45-50FPS. Biztosan hogy FHD-hez már kevés lenne ilyen részletes beállítás mellé, de mint mondtam nekem alapból nem arra kellett vga. Nyilván ha FHD gamer lennék, és esetleg ultrán akarnék mindent játszani nem ezt a vga-t veszem. Jelenleg a gyári OC-n felül +120MHz van a GPU-n, és egy ezres a memórián. (Így 1405MHz a gpu és 6400 a mem. fesz emelés nélkül), és nem megy 60-61°C -nál fentebb a kártya, a hűtő hangját nem is hallom. Olvastam sok helyen, hogy gyengébb és butítottabb mint a 260X. Nem tudom mire alapozták ezt, de megsúgom, csuklóból gyorsabb mint a 260X-em volt. Arról nem beszélve, hogy a 260X-el 1305MHz-es gpu-t értem el, feszültség emelés mellett, még itt 1405-t anélkül. Ha valaki, akkor én tudom mit mutat a 260X-el szemben, mert bizony megrángattam azt a kártyát (ha már DCII :DDD ), és maximális tuningal nem volt olyan gyors mint a mostani 750Ti. Arról nem beszélve hogy az nVidia driverei fényévekkel jobbak és stabilabbak, illetve nekem nagyon szimpatikus a ShadowPlay funkció is.

    Szóval én azt mondom, hogy aki nem csak FHD-ban vagy 4K-ban tudja elképzelni a játékot, és van alá egy viszonylag korszerű és erős konfigja, akkor ebből a kártyából nagyon sokat ki lehet hozni, és bátran merem ajánlani bárkinek aki egy szolid, de a maga súlycsoportjában erős kis videókártyát szeretne venni, akár játékra, akár bármi másra. :) :)

  • Lifer092

    senior tag

    válasz Redneck #6695 üzenetére

    @fagy53: Persze, teljesen igazad van és én ezt tudom is. De pusztán körülbelüli szemléltetés gyanánt írtam ezt az összehasonlítást. Pl. Azért, mert ebből is látszik, hogy teljesen alaptalan az hogy a 260X erősebb és a 750Ti butított hozzá képest. 260X topikban is olvashat ilyet az ember...

    @Redneck: Ez így igaz. Nagyon belém égett ez a 260X-es mizéria. Nagyon bizalmatlan lettem ezután a Radeon kártyákkal... Szemeztem az RX460-al jómagam is, hazudnék ha azt mondanám hogy nem... De a 260X óta tényleg nagyon elvesztettem a bizalmam a Radeon kártyákkal kapcsolatban... Pláne, hogy azt olvastam hogy az új driverekben és kártyáknál is megvan néha a black-screen és társai.

    Szóval, úgy döntöttem hogy kivárom az 1050Ti-t vagy netán kicsit később egy 1060-at veszek. Aztán a gépfejlesztésem megint ennyi 7-8 évre. :DDD

  • Lifer092

    senior tag

    @shteer:

    A giga nagyon halk ebben a típusban. (A többiben is biztos, de nekem a 750Ti-vel van tapasztalatom). Nekem egy Gigabyte Black Edition 750Ti-m van, WindForce hűtéses. Nem hallani a hangját egyáltalán. Még csúcsterhelés alatt sem.

    @Maxx71:

    Ahogy @Redneck kolléga is mondta, sok benne a tartalék még a gyári OC-n felül is. Relatíve sok.. Én 1405-1440-ig húztam a GPU-t, és 6600-ig a memóriát. Feszültség emelés nélkül persze. Így terhelés alatt nagyon max 60-61°C. Stabil a kártya ilyen órajellel is, és sokat dob a teljesítményén. Persze, játék függő melyik hogy bírja a tuningot. Ugyanis vannak olyan engine-k amik nem nagyon szeretik vagy egyáltalán nem szeretik az OC-t, vagy csak kevésbé. A kevésbé tuningszerető az pl. a FrostBite, CryEngine. Pl. BF1 és BF4 alatt nem megy 1440/6600-on a kártya, le kellett vennem kb. olyan 1400-1380 körüli értékre a GPU-t, és 6400-ra a memóriát. Úgy már nem omlott össze a játék. Szóval érdemes pár profilt létrehozni, és az adott játékhoz azt használni. Nekem van 4. Egy az alap, a második a tuningot "egyáltalán" nem szerető játékokhoz van (alig pár MHz van emelve), a harmadik egy combosabb tuning, a negyedik meg a max (1440/6600). :) :)

    Tom Clancy's - The Division pl. megy 1440/6600-on, gond nélkül. (Snowdrop engine) ; DOOM szintén (iD Tech Engine) stb. szóval, játéka válogatja mi az a plusz amit elfogad. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Lifer092

    senior tag

    válasz Redneck #6719 üzenetére

    Hm, érdekes! Már csak azért is, mert nem minden játék csinálja nálam ezt... Lehet a GPU nem bírna annyit? De más játéknál meg megy? Fura ez, már régen a 260X időszakában is észrevettem ezt.. (Ha csak ez lett volna a legnagyobb gond vele... :DDD ) BF1 alatt volt az hogy a max profillal egyszer csak megfagyott az egész, bevágott jó pár színes kis apró kockát mindenfele aztán kész, de a hang ment tovább, sem az illesztő nem omlott össze, sem a rendszer, feladatkezelővel simán bezártam. A kártya hőmérséklete meg 59-60°C maximum. Kiléptem, visszább vettem a GPU-t és a memóriát és nem volt ilyen gond utána. BF4 meg általában a DXGI_Error_Device_Removed hibát dobálja nálam ha túl magasak az órajelek. De ezért lőttem be az alacsonyabb profilt ezeknek a játékoknak.

    No mindegy, ez valami szoftveres hülyeség lehet...

    [ Szerkesztve ]

  • Lifer092

    senior tag

    válasz Redneck #6722 üzenetére

    Igen, ezeket én is imádom... :DDD

    DDU-t használok én is már amióta ez a 750Ti-m van. Köszönöm a tanácsot, rápillantok és beállítom ezek alapján a dolgokat! :)

  • Lifer092

    senior tag

    válasz Pehi #6732 üzenetére

    Kis túlzással az RX460 szintjére fel lehet húzni a 750Ti-t. Az RX460 meg néhol 950 szintjén van. Nagyon sok tesztet megnéztem, mert szemeztem az RX-el, de letettem róla, mert egy gyári alap órajelű 750Ti-től sem sokkal gyorsabb, ha meg ilyen OC-val mérnénk mint amin pl. nekem is megy, már szerintem semmi különbség nem lenne jóformán, esetleg Vulkan API-val. Pár fps különbség volt a két kártya között, a legtöbb amit láttam az 7-8 fps különbség volt. Igaz, ezt a kártyát nem is azért szánták mert világmegváltó, hanem hogy lépjenek az emberek a 7** szériás nVidiáról, vagy a hasonló kaliberű AMD-ről. De én csak azért nem lépek egy szintet, mert újabb technológia és architektúra, ha teljesítményben szinte ua. mint a 750Ti. - Maximum majd egy (tesztek alapján meglátom) 1050Ti-re vagy később egy 1060-ra váltok, amire valóban meg is éri és plusz teljesítményt ad.

  • Lifer092

    senior tag

    válasz mcs #6870 üzenetére

    Szerintem az 1050Ti még mindig nagyon drága, a 4GB-os változat. A 2GB-os 1050Ti már Gigából 45-44-ért megkapható, de ha a jövőre is gondolni akarunk, akkor szerintem 4GB már illő manapság. Én is majd egy 4GB-ra akarom lecserélni szeretett 750Ti-met jövőre.

    A 4GB-os 1050Ti még mindig a legolcsóbb helyen is 60 ezer körül van, +8 ezerért pedig már kapok 4GB-os RX470-et, ami reggelire megeszi. Szerintem a 4GB-os RX470-et fogom venni majd, mert idáig szerintem jó ár/érték aránnyal bír. 6GB-os 1060-ra pedig már nincs pénzem, 3GB-ot meg.... szerintem hagyjuk. Anno az AMD (R260X) driver meg hardver bugjai miatt cseréltem nVidiára, de már az nVidia is kezdi mostanában, szóval már igazából ugyanmindegy. Az 1050Ti még nem éri meg, 1060 meg már drága (nekem). Így hát "Return to the Radeon" jövőre. Ha csak addig nem történik valami nagy változás zöld vonalon.

  • Lifer092

    senior tag

    válasz Redneck #6872 üzenetére

    Tény. De az is hogy nem túl sok felárral az RX470 akkor is erősebb, és sok címben bizony jóval erősebb.
    66-67-ért már van RX470. Annyi felárat pedig szerintem simán megér.

  • Lifer092

    senior tag

    válasz fagy53 #6874 üzenetére

    Sajnos így van, mostanában, különösen az októberi-novemberi időszakban az nVidia is hotfixel meg hasonlók. Én is tapasztaltam sajnos belőle pár hibát, fagyások pl. illetve az előző drivernél Win betöltéskor csíkozott. Frissítettem, elmúlt. Szóval azért sajnos az nVidia mostanában bizony leadta a driver színvonalat.

    Én is igazából AMD/Radeon párti voltam mindig is, de nekem a 260X-es sztori az betette a kaput. Jó pár hsz-el ezelőtt leírtam kicsit bővebben a történetet. Megváltás volt a 750Ti. Viszont most már sajnos kezd bizony-bizony elfogyni, még így is hogy tuningolva van. Igaz, nem FHD monitort hajtok jelenleg hanem "csak" egy 1440x900-at, de van olyan cím amiben már így is kevés. (Kaka optimalizáció miatt persze, de akkor is.) Ha később pedig vennék FHD monitort akkor már távolabbi jövőt tekintve teljesen elfogyna sajnos. Én sem akarok sokat költeni, hiába szerettem meg nagyon az nVidiát a 750Ti-vel, nekem az 1050Ti akkor sem éri meg az árát, szvsz. Jó, lehet mondani hogy 4GB-os kártyát hova akarok már olcsóbban mint 50k HUF. Ez igaz is, de ha kb. +10-15k pluszért kapok egy sok címben 30-40%-al is erősebb kártyát, akkor miért ne? Úgy is kb. 7-8 évente fejlesztek gépet (nem vicc :DD ) 7-8 évente meg belefér hogy kiadjak egy kártyára 60-65k-t. Nagyon megtetszett az RX470, és igazából már azok a brutális driver gondok is megszűntek. Szóval én erre a kártyára voksolok jövő tavasszal, többet már nem akarok és nem is tudok rá kiadni. Remélem jó döntés lesz, tesztek alapján mindenképp annak tűnik... :U :U

    [ Szerkesztve ]

  • Lifer092

    senior tag

    válasz hegegabi80 #6878 üzenetére

    Egyáltalán nem szükséges RX460 mellé i5. Az RX460 topikban az egyik kolléga Pentiummal hajtja (persze az ujabb generációval) és szinte teljesen kihajtja. Egy erősebb i3 (pl. Skylake) mar bőven elég egy RX460 alá, még egy 470 alá is. Afelett már cpu limit lenne. i3-al pl.

  • Lifer092

    senior tag

    válasz Redneck #6880 üzenetére

    Persze, ez tény. De én magamból indultam ki, 99,99%-ban nálam Single megy i3-6100-al. :DDD
    Egy nagyobb létszámú multi már biztos "kifektetné". Oda már jobb az i5, nem kérdés.

    Ui.: Bár, Assettoban szoktam online menni, 32-33 autóval, pl. Nordschleife-n nem éreztem még hátrányát az i3-nak. Nem ír 99% CPU Load üzenetet, mint anno a Phenom X4-emnél'. Bár ez is inkább app függő ahogy mondtad is. A nagyon trágya portok alá még egy i7 is kevés, meg egy szerverpark is.

  • Lifer092

    senior tag

    válasz Redneck #6882 üzenetére

    Ez valóban így van... Nem gondoltam volna hogy ekkora előrelépés lesz egy X4-es Phenomot (még ha 6-7 éves is) leváltani egy i3-6100-ra. Nekem nem volt szempont a multi, sem a komolyabb munka amihez fizikai 4 mag kellene. Ezért nekem totálisan elég ez a típus is. Első játékom a Doom volt amit kipróbáltam az új gép összeszerelése után, mint ha a 750Ti is fellélegzett volna. Ami eddig low-mediumon ment 35-40Fps-el, az utána ment high-ultrán 80-90, kakibb játékoknál is 50-60 fps-el. Minden játékban amivel játszottam, nem túlzás hogy duplázódott az fps-em. Sőt... Ebből csak azt akarom kihozni, hogy valóban naggggyon jó kártya a 750Ti, egy megfelelő konfiggal nagyon jól meg lehet hajtani, és nagyon sok tartalék van benne. De sajnos a 2GB vram, és szégyen kimondani, de az egyre hanyagabb portok sajnos a dobozába kényszerítik vissza, és egy erősebb vga vásárlására késztetik (inkább kényszerítik) az embert.

    Félig OFF2:

    Személyes példa a The Division, három számjegyű boltban vásároltam, 50% kedvezménnyel. Annyit mondom simán megér nekem... Már felbátorodtam hogy amikkel eddig játszottam az új gépen minden ment maxon, röccenés nélkül. Na mondom majd a Division is fog, élsimítást kivéve minden maxra, aztán had szóljon. Hát, szomorúan tapasztaltam az Apply gomb megnyomása után hogy az fps se nem 70, se nem 50, se nem 40... De még 30 sem. 17-20fps-em volt, ha odasétáltam a füstölgő autóhoz akkor olyan 10-nél megállt a tudomány. :DDD Végül sikerült egy medium-high (némelyik ultrán) 40% object detaillel egy olyan beállítást találni amin szép is, és jól is megy 45-50fps-el. Itt is mi a tanulság, ugye a kaki optimalizáció... Semmi más. Szánalmas de sajnos ez van.

  • Lifer092

    senior tag

    A GF Experience automatikus optimalizálást célszerű kikapcsolni, mert szerintem bődület marhaságokat csinál ha úgy marad... Mivel gépigény alapján vizsgál.

    Division volt ilyen példaként, gépigény alapján lerakott nekem mindent lowra, meg kikapcsolt mindent, mert nekem nem az ajánlott i7-et látta Quad-SLI 1080FTW-vel, hanem az i3-6100-amat 750Ti-vel.... Holott simán ment Highon (persze 1440x900-ban)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák