Új hozzászólás Aktív témák

  • psq

    tag

    Üdv!

    Egy Gigabyte 750 Ti-m van. Nem sokkal a vásárlás után lecseréltem a gyári ventiket két coolink 8cm-es ventire.
    A gyáriak számomra idegesítően visítottak, ami filmnézés közben nem kicsit rondított bele az élménybe.
    Az újonnan felkerültek abszolút csendesek, igaz így a kártya még két helyet elfoglal :) de nincs útban semminek...
    Van azonban egy bibi, nem indulnak be (!) mindaddig amíg kb.45-50%-ig nem emelem a ventik "sebességét".
    Ez addig nem is lenne baj, amíg filmet néz az ember.
    Ilyenkor kb. 39 fokos a GPU infrás hőmérővel mérve, a GPU Tweak ugyanekkor 34-et mutat.
    Minden szép és jó csak a tápból jön minimális nesz.

    A gondok akkor kezdődnek amikor játszani kezd az ember, mert van, hogy ilyenkor sem indulnak be...
    Legutóbb pl. vígan üldözöm az ellent, egyszer csak elém ugrik egy hegy. Mókás memóriahibák tömkelege.
    Gyorsan rámértem 48 foknál nem lát melegebb pontot :U picit megböködtem a ventiket szépen elkezdtek forgolódni, pár pillanat és újra minden kerek.

    Nyilván mindenki azzal kezdi, mi a francért nem állítottam be úgy a vezérlést, hogy 35 fokon felhúzza maxra a ventik feszültségét ?! Nos ez történt, csak valamiért elfelejtik, a tuningot ugyanakkor nem...
    MSI Afterburner és ASUS GPU tweak mindkettővel ugyan ez a helyzet.

    Valakinek ötlete?

Új hozzászólás Aktív témák