Új hozzászólás Aktív témák

  • warcat

    veterán

    Tesztelgettem egy kicsit az Evga 560 Ti Superclocked-et.
    (Heaven 2.5);1920x1080,4xAA,16xanizotróp

    A kártya hangos a Giga 460 gtx oc1 után, idleben persze nincs hangja,de már itt feleslegesen pörgeti magát 40%-on.Afterburnerben aztán lehet csitítani rajta,de terhelve hallható lesz valahol 55-60% ventinél.Az,hogy kinek mennyire zavaró persze attól függ ki mihez szokott, az új fülesem megfogja teljesen szóval nem zavar. 72-74 fok de a ventit 65-ig engedem,ezzel megtartja ennyin.

    A kártya egy korrekt gyári tuninggal bír : 900/1800/2106 @ 1,037 V

    Azt gyorsan megállapítottam,hogy a memóriákban még bőven van kakaó 2300/4600 mehetett egyből gyakorlatilag,de fps értékekre sok hatással nincsen.
    További tuning előtt megnéztem,hogy mennyit lehet lefaragni a feszültségből: meglepöen(na jó annyira nem) sokat : 1,000 V-on tudja a fenti értéket, illetve a 900/1800/2300-at is.
    0,987-en is végigfutott a benchmark,de már felfedeztem képhibát.Elkészült hát egy alap profil nem csúcsigényű játékokhoz,egy icipici spórolással/hardverkíméléssel :)

    Tuningnál szép gyorsan rátaláltam egy nagyon jól érzékelhető falra:
    a 950/1900/4300 @1,037 jópár kör után is hibátlan maradt, 960-on viszont már hibaüzenet és kilépés.
    A 960-1000-es core t több lépcsőben is végignéztem,ezt most nem írnám le külön,lényeg annyi,hogy még 1,112V-on sem lett stabil az 1000es core,igazából szerintem ez már a bőven nem éri meg kategória nálam, pár mV emeléssel a +50 Mhz ingyen van,a többi nyögvenyelős.Talán nem véletlenül vitte le a Gigabyte pont 950-re a SOC verzióját.

    Szerintem érkezik majd mellé egy öcsike SLIbe később,az Evga lesz a hűvösebb lenti slotban,esetleg valami ajánlás a fűtött helyre?Asus DirectCUII TOP-ra gondoltam.

    [ Szerkesztve ]

    EA: It's in the crate!

Új hozzászólás Aktív témák