Új hozzászólás Aktív témák

  • detroitrw

    addikt

    válasz aginor #648 üzenetére

    Ha valaki azt mondja, hogy "nem vagyunk egyformák" mindig hozzáteszem, hogy hála istennek :DDD

    Persze, hogy nem fogja meghatározni a fordulat értéke, de sokkal kevésbé szubjektív mint a nekem halk, hangos ... (az általad írt többi változóval együtt is)

    Igen tudom, hogy bármilyen profilt létre lehet hozni (én is használok), de ezzel kapcsolatosan az idle hőmérsékletről beszéltünk, aminek a hűtése egy minimum (15-25%) fix értékű venti fordulatra értettem, nem pedig arra, hogy a teljes terhelésnél is ugyan az lenne az rpm értéke. (pl. fix 50%)
    pl. 40-45°C -ig lenne egy minimális fordulat s onnan lehet rajzolgatni a jellemzően parabola "ívet"

    Akár fikázásnak is fel lehet fogni (viccen kívül), csak hogy jobban lásd a helyzetet:
    Hang szempontjából próbálok a leg kompromisszum mentesebb verziót alkalmazni (sajnos nem rendelkezek ehhez végtelen pénz és szabadidővel :N )
    Nekem jelenleg (már legalább 10 éve) ez a vesszőparipám/hobbym, hogy mindenből a lehető legjobb hangzást tudjam kicsikarni (kezdve azzal, hogy akár az új audio eszközöknek a kondenzátorait, opamp, kábeleit ... cserélem, pl. ilyen eszközöknél gyári tápkábelt sose használok inkább magam készítem el vagy veszek speckót ...)
    Tehát ez is ugyan olyan hobby mint pl. a bélyeggyűjtés, autó tuning ...
    És a hifi világába talán az első, hogy a lehetőségekhez mérten minél kevesebb legyen a háttérzaj (hozzáteszem a süketszoba nem életszerű, megöli a zenéből az "élet szagot")

    Ezek után gondolhatod mi ment végig az agyamba (~stroke :) ) amikor kiderült, hogy ti amúgy azért nem halljátok a hangját mert fülest használtok vagy nagy a háttérzaj ... :))

    Írtam, hogy ez előtt kettő 1070-em volt (tehát egy alapból 1660-nál erősebb vga-m), s pusztán azért váltottam, mert a 1660-nak sokkal jobb a teljesítmény/fogyasztás mutatója, és egy 1070-hez hasonló hűtéssel tényleg ismét csend kerülhetett volna a gépbe
    de mivel azokhoz a kártyákhoz viszonyítva fajlagosan gyengébb a hűtőbordája így kialakult az a helyzet, hogy ugyan azt a teljesítmény kaptam kisebb fogyasztással és szinte ugyan azzal a zajjal (annyi, hogy jó árba tudtam eladni anno a 1070-et :) )

Új hozzászólás Aktív témák