Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Khaosz55

    addikt

    Sziasztok.
    Gainward GeForce GTX 1060 6GB kártyám van.
    Olyan hibát látok, hogy a 3D-s játékoknál előfordul, hogy középen a képernyőn megjelenik egy törésvonal. olyan mint ha csík lenne és az aló és a felső rész egymáshoz képeset kicsit mintha elcsúszna. Ez kb 1-2 másodpercig van és eltűnik, de elég gyakran látom. BF1 és Lego games-be jön elő. Mást még nem próbáltam.

    Ez mitől lehet? Képfrissítési probléma? Legújabb driver van fenn.

  • Khaosz55

    addikt

    Sziasztok,
    lenne egy problémám és nem tudom melyik topicba írjam meg, hátha itt is tudtok segíteni majd több topicba is feldobom.
    Van egy Gainward GTX 1060 6Gb videó kártyám, erre korábban két megjelenítő volt csatlakoztatva:
    Display port - LG lg34uc79b - 21:9-es 2560X1080 felbontású monitor 100HZ-en
    HDMI - Sony vpl-vw270es projektor 3840X2160 50Hz-en
    Ez tökéletes működött mindegyik megjelenítő ezen a felbontáson ment, a filmnézésnél a sony kadenciahelyesen vitte a 4K HDR BT2020-at 23,976Hz-en.
    Az LG lg34uc79b monitort megkapta a fiam. Nekem meg lett egy Dell alienware aw3418dw monitorom.
    A probléma a következő:
    Ha egyedül a dell alienware aw3418dw monitor van rádugva display porton, akkor tökéletesen működik 3440X1440 felbontáson 100Hz-es frissítéssel.
    Ha egyedül a sony van rákötve HDMI-n keresztül, akkor tökéletesen működik a projektor 3810X2160-on felbontáson.
    Viszont ha mind a kettő rá van kötve a videó kártyára, akkor a Projektor átvált 1080P - 60Hz-re, a monitor meg valami értelmezhetetlen torzult 4:3-as felbontásra.
    Az Nvidia vezérlőpult sem 100-as. Hiába adom be a sonynak a 2160P-t nem fogadja el és hiába adom meg a Dell-nek a 1440-es felbontást még a képfrissítést sem tudom állítani.
    Külön külön működik, de ha mindkét megjelenítő megy nagyon nem okés.
    Nem tudjátok mi lehet ez? Sok a kártyának a Display porton és a HDMI-n keresztül kiküldeni ezeket a felbontásokat?
    Érkezni fog egy 2070 super nem tudom az megoldás lesz-e de eléggé aggaszt, hogy az LG-vel ment a Dell monitorral meg ilyen fura felbontásom van. Egyáltalán azt sem tudom , VGA probléma-e. Új drivert is felraktam úgy hogy mind a két megjelenítő ment, nem segített.
    Kösz a tanácsokat előre is .

  • Khaosz55

    addikt

    Rájöttem. A másik monitornál nem volt ez. Szóval amikor be van dugva a HDMI és a displayport akkor rossz felbontású a kép. Ezután a nvidia controll panelbal ki kell venni a pipát az egyik megjelenítőről és beállítani a felbontást, utána meg visszapipálni a másik megjelenítőt és beállítani a felbontást.

    Tehát külön külön kell beállítani a felbontásokat, úgy hogy csak 1 aktív. Korábban nem volt ilyen probléma ezt is megtanultam, sok időt elcsesztem vele. :((

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák