Aktív témák

  • Cs.Orsolya

    aktív tag

    válasz Wolverine #21931 üzenetére

    Ha a kapcsolódás formáját illetően azt hiszem, az a lényeg, hogy a térbelileg határolt közeg milyen alakzatot képez. És úgy emlékeim szerint a hatosok által határolt rendszerek a stabilabbak. Legalább is, amiben van 6-os... :U Hm...

    4-esre, és 8-asra nem emlékszem. Méga kovalens kötés is 4 esetén térben tetraédert formál, annak pedig, ha jól rémlik, a végpontjai között pontosan 6 él húzódik. Síkban a hatos stabilabb, mint az öt, vagy a négy. A nyolcasról úgy tudom, már nem annyira fix.
    Vannak azok a mágnesgolyós játékok, ahol mágnesgolyók kapcsolódásával kell létrehozni formákat. A mágneses tér befelé, és kifelé ható ereje a hatos formátumban a legstabilabb. A múltkor játszottam ezzel, és egyszerűen megdöbbentő volt, hogy miként rendeződik a tér 5 ill. 6 golyó esetén. A 8-as formát fel sem veszi, vagy csak nagyon nehezen. Ebből gondolom én, hogy kristályszerkezetekben, ahol szintén elektromosság, és mágneses tér befolyásolhatja a rács stabilitását, a 6-os formátum a legstabilabb.

    I_Am: Pedig azt olvastam, hogy a nyálkahártyán keresztül felszívódva kifejtett hatásai igen pozitívak... :U :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

Aktív témák