Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz koncsik #34635 üzenetére

    Annyit tennék hozzá az SD-kártya kérdéskörhöz, hogy még aznap este mélyebben belemerültem a kártyák tanulmányozásába és végül gyorsan lemondtam a Kingston Canvas Select Plus-ra leadott rendelésemet és mégiscsak egy Samsung EVO Plus-t rendeltem 512 GB-os méretben.

    Egyrészt azért, mert eddig is ugyancsak Samsung EVO Plus volt a Switch-emben 256 GB-os méretben és azzal semmi gondom nem volt, másrészt meg mert több hardcore teszten, shootout-on átrágtam magam és bár mindenhol ajánlják a Kingston-t is a Switch-be, a teszteken, real-life task-okon viszont azért masszívan elmarad mind olvasási, mind írási sebességben a Samsung-tól, holott közel azonos a gyári specifikációjuk (a Kingston-ra megadott gyári írási érték 85 MB/s, de igazából 68-70 MB/s-nél többet nem nagyon tudtak kihozni belőle, de a 100 MB/s-es olvasási értéktől is messze elmarad, a Samsung ennél mindkét esetben jobban teljesít). Valószínű ebből ugyan nem sokat lehetne érezni a Switch-ben való felhasználás esetén, de ne ezen múljon bármi is, mikor tényleg forint fillérre ugyanannyiba kerül a két kártya az iPon--nál. Másnap át is vettem a Samsung-ot és 3 nappal ezelőtt meg is csináltam a migrálást a 256 GB -> 512 GB-os kártyák között. Gond nélkül ment minden, ahogy ezúttal is, nem érzek semmilyen problémát a nagyobb Samsung kártyával sem, tökéletesen megy minden.

    Ha valaki mégis Kingston-t szeretne, akkor a Kingston Canvas Go! Plus lehet a megfelelő kártya, ami a Samsung-nál is durvább teljesítményre képes, de egyrészt szerintem a Switch-nek ez a teljesítménytöbblet teljesen fölösleges, másrészt meg az a kártya már nem 28 eFt-ba kerül, mint az olcsóbbik Kingston, vagy a Samsung EVO Plus, hanem másfélszeresébe (az iPon-nál jelenleg 41.690 Ft). Szóval azt nem javaslom.

    Szerintem jelenleg a legjobb ár/érték arányú kártya a Switch-hez az 512 GB méretű Samsung EVO Plus, jelenleg 28 eFt-ért elérhető itthon, létező, megbízható boltban, ahol akár másnap átvehető személyesen, szóval az ár nem kamu.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

Új hozzászólás Aktív témák