Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    válasz Timer #590 üzenetére

    "Oké, de itt egy kicsit azt érzem, hogy kompromisszum VAGY Nikon lencse."

    Nézd, most olyan szintű az együttműködésük, hogy a Nikon saját neve alatt ad ki pár Tamron obit, szóval igen, nincs itt semmi csodálkoznivaló. Legalább annak örülhetünk, hogy így a kompatibilitás garantált, nem lesz az, hogy új vázzal, új fw-rel az AF elkezd mesebeli lenni (hol volt, hol nem volt).
    Én a 28-75-öt pont nem tervezem Nikonra is (Sonyra anno megvettem, az az obi szinte hozzánőtt az A7-hez), nekem a 24-120 elég lesz, csak érkezzen végre meg; ellenben a 70-180-ast tervezem, ha a 70-200-asom meghal: azért a majdnem fele tömeg érezhető különbség ha egész nap két váz lóg a nyakadban.
    Viszont szerintem a trió harmadik tagja az, ahol a Nikon a legmegkerülhetetlenebb. A 17 és a 14 mm között elég nagy különbség van, és a 14-24-est nagyon jó obinak mondják. Egyszer láttam a 220V-nál 650k-ért használtan, azóta is sajnálom, hogy nem csaptam le rá... na de majd egyszer. Addig is a 17-35 f2.8-4 OSD szépen kiszolgál, méltatlanul alulértékelt obi, alacsony árához képest a széles oldalán pár fixet is lepipál.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák