Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • And

    veterán

    válasz dchard #319 üzenetére

    Amikor ebben a topicban szó volt a gyorstöltés életciklust rövidítő hatásáról, elég sok oldalt kerestem a témában. A végkövetkeztetésem az volt, hogy egyrészt a gyorstöltés mindenképp csökkenti a várható ciklusszámot, de
    - nem tudni, pontosan mennyivel (a felhasználók nem laborkörülmények között használják az akkukat, a befolyásoló paraméterek gyakran eltérnek), de biztosan nem nagyságrendekkel;
    - kevés gyártó adott erre konkrét adatot, csak erős becsléseket, amelyek igen nagy szórást mutattak;
    - a gyakorlatban az elérhető ciklusszámot sokkal inkább - akaratán kívül - maga a felhasználó korlátozza a nem megfelelő töltés és kisütés révén (pl. gyakori túltöltés, hőmérséklet erős növekedése, mélykisütés, egyebek).
    A HE-magazinban anno volt egy cikk, amely a ''tölthető elemek'' lelkivilágával foglalkozott. Abban arra jutottak, hogy a nagyobb áramfelvételű készülékekben (egy digit fényképező pedig elég sokat tud zabálni) használt celláknak kifejezetten jó tesz a gyorstöltés, mert az így töltött cellák tovább bírják bennük a strapát. Természetesen ajánlott időnként beiktatni egy normál, 14..16h -s lassú töltést, ez jótékony hatással van a várható élettartamra (csakhogy a mai gyorstöltők általában nem kapcsolhatók normál töltésre).
    #315: ''A NiCd kora meg lejárt...''
    Tényleg nem kötekedésképp, de én nem temetném végleg a NiCd-t. Kérdezd csak meg pl. a modellezőket, hogy melyik akkufajta bír - a méretéhez képest - óriási áramokat leadni, és melyik az, amelyiket extrém rövid idő alatt lehet feltölteni (az élettartam itt másodlagos tényező ;)). Ez pedig csak egy példa, még ha nem is túl gyakori a NiCd.

Új hozzászólás Aktív témák