Új hozzászólás Aktív témák

  • And

    veterán

    válasz koob #408 üzenetére

    ''750 mAh Ni-Cd és 2100 mAh Ni-Mh -et együtt lehet használni?''
    Mármint pl. egy közös ''pakkban''? Mert így kifejezetten kerülendő: nem egyszerre merülnek le, a kisebb kapacitású NiCd nyilván sokkal hamarabb adja fel, a NiMH-ban meg sok töltés marad vissza.
    ''Ni-Mh
    Ni-Cd -kről mit illik tudni, röviden? ''

    Végülis az egész topik erről, különösen a NiMH-ról szól ;] (lásd: #51, #53, #77, #80, #113, stb). A NiCd a korábbi konstrukció, jelentős memória-effektussal, a NiMH-hoz képest kb. feleakkora fajlagos kapacitás-sűrűséggel és önkisülési rátával, ill. kisebb belső ellenállással (nagyobb áramok leadására képesek).
    ''Annyit hallottam, hogy 0°C alatt a Ni-Cd bírja inkább.''
    Erről nem vagyok meggyőződve, de lehet. A hideget általában nem szeretik az akkuk. Digit. fényképezőimben a NiMH ill. Li-Ion akkuk télen, szabad térben hamar bemondták az unalmast. Emlékeim szerint a NiCd sem volt az a hidegtűrő állatfaj.
    ''Akkor megemlíteném még a Li... akksit, ami mp3lejátszókban van.
    Van vmi teendő (merítés, mikor lehet újratölteni...)?''

    Li-Ion ill. Li-polimer akksiknak nincs számottevő memória-effektusuk, így elvileg akármikor tölthetőek. A töltőik úgyis elég intelligensek, a Li-cellák ugyanis elég pontosan paraméterezett töltést igényelnek. Egyesek szerint a Li-xx akkukat úgy 40% körüli töltöttséggel érdemes hosszabb távra üzemen kívül helyezni, de ez nem túl gyakorlatias érték (elvégre ki tudja azt aktuális állapotot pontosan meghatározni), és - a többi akkufajtához hasonlóan - amúgy is örök vita tárgya.

Új hozzászólás Aktív témák