Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoli bácsi

    őstag

    Üdv!
    Kereső hozott ide, úgy látom ez a leg-megfelelőbb topik a kérdésemhez. :)
    Tehát: Régóta használok AA, és AAA alacsony önkisülésű Varta R2U akkumulátotokat.
    Jobbára lámpába, fejhlámpába, de néhány fali óra is jól elketyeg velük. Nem (csak) spórolás, inkább környezetvédelem miatt használom, nem kell annyi elemet kidobni.
    Kb 10 éve egy Voltcraft IPC-1L [link] töltőt használok, nagyjából megelégedéssel.
    Mindig lemerítem a töltőbe az akkukat, úgy töltöm.
    Mostanában mintha nehezebben érintkeznének a töltő gombjai, illetve van egy nagyobb problémám vele.
    A régi, töltővel egyidős akkukat kidobtam, érezhetően elöregedtek. Vettem új csomag AA, és AAA akkukat is. Megvétel után beletettem a töltőbe mindegyik 4db-os készletet, és egy lemerítés-töltés opciót futtattam. Mindegyik csomagban volt egy aksi, amit merítés után 5 percig töltött, majd kiírta hogy tele van, a kapacitás 10%-át sem rakta bele. Azt hittem hibás akkuk, félretettem. De kíváncsiságból mindegyiket visszaraktam újra egy lemerítés-töltés programra, és csodák csodájára, rendesen feltöltődtek.
    Nézegettem, lehet modernizálni kellene a töltőt. Ezt néztem ki: [link]
    Van 18650-es akkum is Li-ion, azt is töltené.
    Illetve azt kérdezném, jól gondolom ugye, hogy Li-ion 18650-es akkut felesleges töltés előtt lemeríteni, elég rátölteni..?
    A kérdésem, szerintetek megéri lecserélni a töltőmet erre az újabbra?
    Nem tudom amit leírtam hibajelenség, a töltő, vagy az akku problémája lehetett......
    Amúgy elégedett vagyok a régivel is, sokat nincs használva. :)

Új hozzászólás Aktív témák