Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • A Zéé

    Topikgazda

    válasz NB2 #25821 üzenetére

    Sajnos igaz, amit írsz, lassan elhal az egész. Megmarad max. 8-10 csapat, aztán ennyi.
    Nagyon meredek ívben emelkedett, de szép lassan zsugorodik évről évre. De nem a sérülésveszély miatt! Továbbra is tartom, hogy ha tudja valaki használni a felszerelését, akkor nem lényegesen sérülés veszélyesebb, mint a foci vagy a kosárlabda, aztán azt mégis mennyien játsszák amatőr szinten... Oké, én a 10 aktív év alatt 9-ben támadó falember voltam, de 1 részleges bokaszalag szakadásom volt összesen, ami egy korábbi, piás balesetre rásérülés volt. Ugyanennyi idő alatt unokabátyámnak volt focipályán egy szárkapoccsont törése, és utána egy tropára szakadt bokája mennyei megyeiben, meg lakótársamnak volt ACL-MCL szakadása városkörnyéki amatőr kosárligából... Vagy mennyien síelnek, lovagolnak, motoroznak?

    A legnagyobb baj a hatalmas emberigény, ahogy mondod is. 15 emberrel nem lehet nekiindulni a bajnokságnak, de még 30-al is nagyon karcos... 40 környékén már lehet mit kezdeni. És akkor elindulsz egy bajnokságban, ahol van 4-6 meccsed. És ezért edzzél egész évben? Persze, hogy inkább hagyja mindenki.
    Az egész hazai indulás ott lett elrontva, hogy hirtelen lett sok 11-es focira alkalmas csapat, és csak ezzel foglalkozott mindenki. Volt pár évig próbálkozás aréna focira (7v7), de nem sikerült meghonosítani, mert "aki nem képes nagypályán kiállni, az inkább ne is csináljon semmit", és emiatt sok 20-25 fős egyesület szűnt meg. Holott egy aréna foci jobban eladható a közönségnek is, látványos, pörgős, mert 2x12-15 perc egy meccs, nézőknek jobban átlátható a pálya(!!!) lényegesen kevesebb játékost igényel, de "ha ezt akarod játszani, akkor inkább menj el oda, ahol van nagypályán foci"... Meg is lett az eredménye... Ha meg a nagyobb közönseget bevonzzó flag focit akartad tolni? Egyenesen buzi voltál! Nekem 2015-ben sikerült összeszedni egy flag csapatra való embert, de nem volt hol játszani velük, persze, hogy gatya lett... Ami bohóckodás volt Beach Flag címen az meg arról szólt, hogy a "rendes" taxkle focisták játszották a flag/tackle foci keverékét...
    És még lenne 2-3 hasonlóan kifejthető pontom, de már így is Wall of Text lett :B

    Just a simple Lineman...

Új hozzászólás Aktív témák