Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • F-ECT$

    titán

    válasz opr #8296 üzenetére

    Én is szerettem nagyon a műfajt, viszonylag sokat is játszottam vele, aztán meguntam. Pl megvettem az SC2-t, és még a kampányt se tudtam végigjátszani, annyira nem fogott meg, pedig előtte C&C, RA, WC2-3, SC megvolt single és multi vonalon is (utóbbi mondjuk csak LAN partykon).
    Utána még belenéztem 1-2 verseny közvetítésbe is, de ami ott megy arra én már nem leszek képes, és szerintem ez is a baj a műfajjal: az APM elég sokat számít mind az építkezés, mind a csapatok irányítása terén. Ezt magasan tartani iszonyat meló, és fárasztó. Emellett nagyon kell multitaszkolni benne, amire nagyon sokan nem igazán képesek (köztük én sem).
    1-2 éve ha jól tudom, akkor az AI már meg tudta verni az emberi ellenfeleket, ez adhat egy lökést a műfajnak, mert ezzel tök jól skálázható gépi ellenfeleket is lehet csinálni, ami izgalmasabbá teheti a kamányokat (bár a jó single részhez meg jó sztori és átvezető animációk is kellenek, ami meg egy csomó meló, egyszerűbb egy multi címet csinálni).
    Valahogy ezt kellene jól meglépniük, hogy támadás közben is jól tudd menedzselni az építkezést / gyártást, mert ezzel tudnának egy picit könnyíteni a játékon, amire szerintem szükség lenne ha nagy tömegeket akarnak elérni. (Pláne ha konzolra is ki akarják hozni - ide pl bevezethetnének valami hang alapú vezérlést is.)

    [ Szerkesztve ]

    Dive ever, work never.

  • Bad Pritt

    nagyúr

    válasz opr #8296 üzenetére

    Szomorú vagyok én is miatta, top zsánerem volt a kétezres évek elején, AoEII-ből tanultam meg angolul kb. Most azért jobb a helyzet, mint pár éve volt, Microsoft láthatóan ráfeküdt a témára, kis túlzással több Age of megjelenésük volt összesen az elmúlt pár évben, mint minden más. :D Ami sajnálatos, hogy a Blizzard elszúrta a W3 remake-et és a kínai szitu miatt a SC Remastered és SCII is hatalmas játékosbázist vesztett idén, szóval az úgy RIP.

    Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

Új hozzászólás Aktív témák