Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _drk

    őstag

    válasz Szabi® #4195 üzenetére

    Múltkor hallgattam egy elméletet, hogy a Nintendo kütyü szinten uralja a piacot. A Nintendo wii u-t az emberek nem tudták hova tenni. Egy kis képernyős Tab ami joy, de ezt rálehete kötni tv-re, vagy ez az egész konzol?(amúgy én se tom :D)
    Ezzel szemben a Wii akkora Casual hype volt, hogy beszarás. Szerintem nincs ember aki ne akarta volna kipróbálni.
    Ez most a Switch is, hogy nem csak a játékok a lényeg, inkább az a Witcher 3 a vonaton feeling kell az embereknek.

    Dr. Venkman.
    Mi bajod a Gamepass-al?
    Jelenlegi legjobb deal a piacon! Az egész piac az agyatlan lehúzásról szól nagyrészt már, na abban legalább adnak is valamit. Persze ha mindent megvesz az ember vagy semmi ideje nincs amúgy se akkor felesleges.

  • Dr. Venkman

    tag

    válasz Szabi® #4195 üzenetére

    Ebben igazad van, de ne felejtsd el, hogy a NES érától kezdve a hagyományos konzolértékesítési modell állt fenn a legutóbbi időkig, tehát, hogy a gép és az eladott játékok hozzák a bevételt szinte kizárólagosan, nem a kapcsolt szolgáltatások, előfizetések, a digitális tartalom, IAP, dlc, stb. Ez egy viszonylag új felállás, ami viszont a zeneiparban évek alatt kinyírta a CD eladást (persze az mp3 warezzal együtt), vagy pl. a DVD kölcsönzők közül egyetlen, egy bizonyos Netflix tudott fennmaradni hosszú távon, azzal, hogy digitális útra terelte az értékesítési modelljét. Ezért ebből a szempontból azt gondolom a 80-as évek és a 90-es évek, de még akár a 2000 utáni évtized is irreleváns. És szívből remélem, hogy a Nintendonak jól fog menni a következő gen is, a Sonynak is (a jelen gent még a 4 utáni lendület is elvinné önmagában, de lesznek jó játékok is) és akkor továbbra is lesz választás és nem battle royal Last of usokat, vagy F2P open world God of Warokat kapunk majd, Kratosnak vásárolható sapkákkal.

Új hozzászólás Aktív témák