Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ΞΔGLΞ

    nagyúr

    válasz kmarci25 #12063 üzenetére

    Én a Saul-t nézem újra, már nem is tudom hányadszor.
    Viszont hajnalonként ez a genyó netflix (mert az), 10M körüli értékkel nyomja ezt a sorozatot, a régen megszokott 2-4 helyett.
    A 2 és a 10 között nagyon jelentős a képminőség különbség és eleve a Saul még a rossz értékkel is jól nézett ki, de 10M, majd lemászik a történet a kijelzőről. (Sony A95K és pana LZ2000 tévéken).
    ----

    Van egy olyan érzésem emiatt, hogy a Netflix nem úgy fejlesztette a szervert, ahogyan azt kellett volna. Lényegében az összes többi mellett ( Apple 30-40, HBO 20-30, Prime-ot nem tudom, BRAVIA CORE Blu ray minőség, vagyis 80m felett!) a netlix legmagasabb stream értéke 18 és emellett valóban kitalálnak mindenféle f...ságot, hogy majd ők tudják, miért nem felel meg, pl a mai napig kisujjbol simán elvinné a tartalmakat egy 4790K processzor is.

    Nem használom ezt a CPU-t, csak azért említettem, mert az egyik ismerősömnek ez van és még a 8K videókat is simán VGA nélkül minden erőlködés nélkül viszi ez a 10 éves cpu.
    Szóval ne a Netflix döntse el, hogy az általam kifizetett legmagasabb csomagban a fent említett CPU neki nem felel meg. Majd ha látják, hogy az adott cpu-val akad, vagy más probléma lesz, akkor az előfizető visszavesz a felbontásból.
    De miért csinálja ezt a Netflix?
    Talán (nyilván) ebből is nagy(obb) részesedése van, ha új hardvereket vásárolnak (miattuk) az előfizetők.
    A másik, hogy ezzel is sávszélt spóról és akkor újra odaértem, hogy a netflix szerverparkja lényegében elavult a többi stream szolgáltató mellett, és minden kicseszett centre szükségük van a fejlesztésekre, plusz emelett természetesen jó tartalmakat, filmeket csinálni.

    A Bravia Core szolgáltatása egyelőre szerintem az összes másik szolgáltatónak behozatatlan. Hogy ott az Imax Enhanced filmek, hogy néznek ki?
    Csak az tudja, aki birtokol egy magasabb osztályú Sony Oled tévét.

    [ Szerkesztve ]

  • Callisto

    őstag

    válasz kmarci25 #12063 üzenetére

    Netflix kezdte jóval a többi előtt és mellette több országban is elérhető. Innen az előny, ami szépen olvad a sok cancel, minőségromlás stb. (és ezek mellé drágább is) miatt.
    Ha szerinted ez a modell a jobb, akkor a NF fejesei miért jöttek rá, hogy ez már nem elég (sőt...) és HBO stb. nyomait kell követni minőség/mennyiség aránya terén?

    [ Szerkesztve ]

    "A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

Új hozzászólás Aktív témák