Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tin

    veterán

    válasz emvy #91 üzenetére

    A tudomány a bennünket körülvevő világ megismerésére irányuló tevékenység és az ezen tevékenység során szerzett igazolt (tesztelt vagy bizonyított) ismeretek gondolati rendszere.

    De igen, attól lesz valami "tudományos", hogy bizonyítva van, vagyis igazolt. Nem értem, ha a földönkívülieknél elég találni egyet, akkor a lélek (bár ez nem tudom honnan jött ide) még nem bizonyítható. Nagyon zárt és gőgös gondolkodás azt hinni, hogy az ember ma már olyan okos, hogy amit eddig nem bizonyított, az nem is létezhet. Ki mondja, hogy a jövőben ez nem kerülhet bizonyításra?

    Ha a szavak jelentéséről akarsz kioktatni, kérlek olvasd el a fenti definícióját a tudománynak, majd utána a saját kommented. Szerintem ez a fajta hozzáállás részedről nem egy konstruktív vita alapja.

    A végén különösen elmosolyodtam a burkolt utalásoddal, hogy a te véleményed "jobb", mint az enyém, hiszen nem minden vélemény egyenrangú. A vélemény egy személynek a saját nézőpontjából kiinduló elgondolása a dolgokról. Ha a vélemény nem egyenrangú, akkor az emberek sem azok? Az, hogy az egyes emberek véleményét mennyire veszed komolyan, az más tészta, de az meg a te véleményedtől függ róluk.

Új hozzászólás Aktív témák