Keresés

Aktív témák

  • Zserigta

    csendes tag

    Sziasztok.
    Olyan problémám volna, hogy felraktam a Windows 7 Ultimate-t és nem lehet kikapcsolni a számítógépet.
    Feltelepítés utáni 1. indulásnál, amikor már használható a Windows, akkor ki lehet kapcsolni.
    De ha már egyszer kikapcsoltam majd vissza a gépet, utána soha többet nem lehet leállítani a gépet.
    Rámegyek a leállításra vagy megnyomom a gépen a kikapcsoló gombot, akkor a Windows szépen kijelentkezik, majd leáll, aztán kikapcsol a monitor, a winchester is leáll még a power led is kikapcsol, de a gépben az összes ventillátor tovább pörög.
    Felraktam az összes frissítést, amit a Windows talált, de ez sem változtatott a helyzeten.
    Vistánál ilyen problémám nem volt és most sincs, az simán képes leállítani a gépem.
    Viszont a Vista meg valamilyen oknál fogva nem bírja kezelni egyszerre a 2db DDR3-as Kingstone ramomat, Időközönként kékhalállal elszáll a Vista. Van, hogy 1 hetet is kibír, van, hogy 1 nap 4 szer is kékhalálozik.
    Változó.
    De viszont a két ram külön- külön, mind 2 slotban tökéletesen működik, csak együttesen hal oda. Pedig 100%-ig ugyan az a márka és típus.
    WIN7-nél meg ezt nem igen tapasztaltam, WIN 7-nél kékhalált még nem kaptam, eddig….
    És reménykedek, hogy annál ez a jelenség meg szűnik, de így hogy win7-el nem lehet leállítani a gépet, így marad egyelőre a kékhalálosztó VISTA-t.

    Szóval várom a javaslatokat, hogy WIN 7-nél, miért nem áll le a gépem.

    A BIOS frissítve lett. A lehető legfrissebbre.
    A gépem adatai:
    2db KINGSTON 2GB DDR3-1333, lifetime warranty, CL9 KVR1333D3N9/2G
    SAMSUNG LCD T220 22" Wide TFT-Monitor 20.000:1 rose black LS22TWHSUV/EN
    INTEL Core2Quad Q9550 - 2.83/1333/2x6MB, LGA 775, Box BX80569Q9550
    SAMSUNG 1TB SATAII 7200rpm, 32MB, NCQ HD103UJ
    Asus P5KC s775 DDR2/DDR3 PCIE alaplap
    FSP Epsilon 700W tápegység
    GAINWARD GeForce GTX275 896MB, DualDVI, HDTV-out BKG067
    Pioneer DVR-108 DVD -/+ RW OEM
    Sound Blaster Audigy 2 Value hangkártya.

  • Zserigta

    csendes tag

    Bemásoltam oda is, bár szeretném, azé ha ez így külön is itt maradna, mert számomra ez nagyon fontos probléma, és a másik topicban, szerintem pár nap után elveszne a hozzászólásom, mert ott azért igen nagy a forgalom.:D

  • Zserigta

    csendes tag

    válasz Gorneck #4 üzenetére

    Mint említettem Vista-n gond nélkül megy. Egyedül az az egy baj, hogy a Vista nem kezeli le normálisan a 2 ramot egyszerre.
    Win 7-nél eddig ilyen probléma nem volt, de az viszont nem képes leállni.

    Gépemnek semmi baja, 1 db rammal a Vista fél éven keresztül hiba nélkül elment. Csak már meguntam hogy a másik ramom ott porosodik az asztalon, így megpróbálkoztam a WIN 7-el ami meg nem kapcsol ki.

    És az a köze a OS-hez hogy még Vistánál leáll normálisan a gép, addig Win 7-nél nem.

Aktív témák