Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • negasonic

    tag

    Sziasztok!
    Tanácsot vagy megerősítést szeretnék kérni a következő problémára.

    Gép:
    Asrock b450M pro4
    Ryzen 5 2600
    gskill 3200mhz 16gb ram
    gtx1070
    2db 250es ssd
    1db 120as ssd
    1db 1T wd
    táp: njoy agon 600

    Egy hónapja tettem be az 1T WD meghajtót amivel már jelentkeztek érdekes jelenségek. Beszerelés után I/O eszközhibára futottam, particionálni se tudtam, sokadig szét és össze szerelés után végre elindult.

    1 hete megint I/O eszközhibára futottam (addig hibátlanul ment). Szétszedtem, megnéztem, kábelt cseréltem, újra dugtam mindent, kábelt cseréltem, és semmi. Lefagyasztotta a gépet, bekapcsolásnál az alaplapi képről (rögtön indulás után a biosba lépési kép) nem volt hajlandó elmozdulni, sokadik restart, ki be dugás után elindult. Ez mellé úgy kattogott a meghajtó mintha felakarna robbani. Utolsó próbálkozásnál felcseréltem a tápkábeljét az egyik ssdvel és a gép probléma nélkül elindult. Már itt kezdtem gyanítani hogy a táp problémás lehet.

    Mai napon gameltem vele pár órát, kikapcsoltam, majd rá egy órára bekapcsoltam és megállt az alaplapi képernyőnél pontosan úgy ahogy múlt héten a vinyónál. Egy jó 5 perc után bebootolt, sokadik restartra.

    Menet közben nincs gond, több órás gaming sessionok alkalmával sincs baj. Semmi furcsaságot nem tapasztaltok.

    Szerintem a tápegység okozza ezt a gondot, a vinyós problémából adódóan. Amúgy is egy garbage a táp, lefogom cserélni, de kíváncsi vagyok, ilyet okozhat-e a tápon kívül más. Akár alaplapi bios out of date, vagy bármi más.

    Járt már így valaki?

    válaszokat előre is köszönöm.

  • negasonic

    tag

    válasz --ka #46845 üzenetére

    Szia! Igen, már intézkedtem, rendeltem is tápot, amit ajánlottak. A HDD-nek nincs gondja, ellenőríztem.

    Köszönöm a jótanácsot, a gép kikapcsolt állapotban várakozik! :)

  • negasonic

    tag

    Sziasztok!

    asrock b450m pro4
    ryzen 5 2600
    gtx 1070
    bitfenix formula 550w
    g skill 16gb ram
    3db ssd
    1db 1tb wd
    240hz gsync 29 samsung monitor

    Yenkee YMC 1030 mikrofon állványos
    alzás jackhosszabító+apple 3,5 jack füles

    Előzmény: Egy njoy nevű tápegység hajtotta a configot, amikor megtudtam hogy ez a táp forintot nem ér azonnal váltottam a tápegységes topikban ajánlott bitfenixre. A gépem már akkor elkezdett produkálni érdekes dolgokat, hibákat. I/O eszközhibára dobta ki az egyik ssdét, néha úgy gondolta a gép hogy a hangeszközként nem ismeri fel a bedugott fülest.
    Teamspeak 3 használata közben elkezdett sercegő szaggató, ütemes hangot adni a füles és a mikrofonomat letiltotta, majd fel, ahogy ütemesen sercegett akkor tiltotta le majd fel. Amikor ez történik a kép is micro stutteringel egyet a sercegésre ütemesen, bármelyik játékban, asztalon. Restart után megoldódik.

    Az új tápegységgel (bitfenix) egyik nap észrevettem hogy az egyik ssd-ém eltűnt :DDD
    Cseréltem ssd kábelt és hirtelen megjelent, azóta üresen áll, figyelem mikor tűnik el, egyelőre nem tűnt még el. A kicserélt ssd kábelnek semmi baja. Az új tápegységgel is megmaradt ez a néha beakadós ütemes sercegés kép stutteringel.
    Hőfokok rendben vannak, más anomáliát nem tapasztaltam.
    Kábelek nincsenek törve, se házon belül, se kívül.

    Jól sejtem hogy az alaplap készül elköszönni? Vagy létezhet egyéb probléma ami ilyen gondot okozhat? Valami, valamivel gerjed, stb. Alzás jack hosszabító lehet hulladék és produkálhat ilyen gondot?

    Válaszaitokat, tippjeiteket előre is köszönöm! :)

  • negasonic

    tag

    válasz KROK640 #47031 üzenetére

    Szia, a második lesz! Már a régi táppal is csinálta, igen, egyre biztosabb hogy jó a sejtésem. Tudsz/tudtok ajánlani ryzen 5 2600 alá lapot? 30-40kt kifizetek érte hogy stabil legyen.

  • negasonic

    tag

    válasz #12516608 #47033 üzenetére

    Köszönöm átnéztem, ha ezektől kicsit jobbat szeretnék, akkor egy [link] ilyenben gondolkodhatok még? Ha jól olvastam ez egy ajánlott lap.

Új hozzászólás Aktív témák