Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thoger

    csendes tag

    Sziasztok!

    Végső elkeseredésemben írok. Van egy HP EliteDesk 800 G1 TWR asztali gépem:
    - Intel i7 4770K
    - Intel HD 4000
    - 14gb RAM
    - 256GB SAMSUNG SSD
    - 500W táp ( a gép folyamat mérve volt, terhelés alatt 240W-ot evett)
    és egy nem rég vásárolt GIGABYTE GTX 1060 Mini ITX OC GV-N1060IXOC-6GD

    Szuperul működött, kb 1 hónapig, napi 1-1,5h terhelésnek volt kitéve. (PUBG Low -Medium beállításokkal)
    Egyszer csak játék közben teljesen elszállt fekete képernyővel és újrabootolt. Onnantól kezdve a Windows képernyő megjelenésénél mikor kéri a pinkódot elszáll, és újra reboot. Mivel a windows érzékeli hogy eldurrant, folyamatosan próbálná javítani a dolgokat, és előjön a helyreállító képernyő, de semmi nem képes elindítani rendesen. Ha elindul, a szokásos PIN-kódig jut, és elszáll.

    Miket próbáltam / mi volt a gondolkodásom:
    - Csökkentett mód hálózattal
    - Láttam az eszközkezelőben a kártyát, eltávolítottam driverestül. Újraindítás után nem volt változás.
    - Megpróbáltam eltávolítás után nvidia drivert telepíteni, de nem engedte csökkentett módban.
    - Xubuntu bootolás pendrive-ról
    - Youtube ment 4k-t vitte, az oprendszer látta is a kártyát, drivert is ajánlott ha telepíteném a rendszert...
    - Windows 10 Reinstall
    - Sajnos csak egy régi windows 10 telepítőm volt, és nincs lehetőségem újjabra. ez nem okozott gondot, szépen felment a rendszer, el is indult. Az eszközkezelőben érdekes módon csak az Intel HD 4000 látszódott, és nem is bírtam felbontást állítani, emlékem szerint 1024x768 volt...
    - Elindítottam a Windows Update-t el is kezdte lehúzni a biztonsági frissítéseket és a funkciófrissítést.
    - A funkció frissítés végeztekor újra előjön a probléma potnosan ugyan-úgy...
    - Ubuntu 22 bootolás. Pontosan ugyan azt tapasztaltam mint a Xubuntu esetében. gyönyörű felbontás, Youtube 4k megy 1080p felbontáson...

    - Ami érdekes hogy mindig, mikor bekapcsolom a gépet felpörög a ház és a CPU venti a GPU ventijével együttesen. Majd az összes leáll. A CPU és a házventi felpörög, és bejön a bootfolyamat a képernyőn. A tesztek alatt nem pörgött a venti, az Ubuntu Youtube-ozása alatt sem!

    - Tápcsere, mert az volt.
    - Beleraktam egy régi fiók videókártyát, amivel egyébként gyönyörűen elindult a Windows 10.

    Hát ennyi lenne, megdöglött a kártya? De akkor hogy a francba ad képet? Ha ad képet, és bekapcsoláskor minden mással együtt felpörög, miért nem pörög használat alatt? Lehetséges hogy ilyenkor az "integrált" Intel HD 4000 dolgozik?

    Mit lenne érdemes még megpróbálnom, kipróbálnom? Ezzel, hogy egyébként látszólag működik elég bizonytalan vagyok mi lehet a baj... :(((
    Szeretném ha kiderülne hogy valami más a hibás. Nagyon fájna hogy egy 40k-s használt kártya pont nálam dögöljön meg, mikor nem is terheltrem...

  • thoger

    csendes tag

    Kiegészíteném:
    [link]

    A GPU átkerült egy másik gépbe, ahol gyönyörűen feltelepült driverestül egy Windows 10.

    Feltételeztem hogy így már csak az alaplapnál lehet valami sz@r, adtam neki egy BIOS frissítést, gyári visszaállítást, de semmi.

    Friss windows 10 telepítése esetén ugyan úgy rebootol a gép...

    Én azt gondolom mégsem a vga a hibás. Egyre jobban azt érzem hogy az alaplap megmakacsolta magát, és nem aakr együttműködni vele. (Másik GPU-val megy!!)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák