Új hozzászólás Aktív témák

  • FlasH-BacK

    senior tag

    A következő a problémám:
    kb 1.5 hónapja beindítom a gépemet, netezek, egyszer csak lefagy. semmire nem reagált. nyomok egy resetet, se kép se hang. a hibajelző leden az FF kód volt olvasható, ami a bootolás legelején is látszik, mikor bekapcsolom a gépet. Az alaplap egy Epox 8RDA3+ volt, ami azelőtt kb 2 évig tökéletesen működött. Benne egy 3200+os barton, radeon9700-as kártya, jófajta 350W-os táp.
    Vettem egy majdnem ugyanolyan (Epox 8RDA3i) alaplapot, a procit meg lecseréltem egy 1800+-os tbredre. Az előző proci is jó volt, csak eladtam mert abból vettem a mostani lapot..Összeraktam a gépet ugyanúgy ahogy az előző lappal, és működött rendesen. Kb 1.5 hónap után, azaz most, épp tesóm használta a gépet kb 1.5 óráig, utána kikapcsolta, le is állt rendesen, de mikor legközelebb kapcsoltuk volna be, itt is az FF kód fogadott.
    Cmos reset, kártyák cserélgetése nem segit, valószínű az alaplapnál lehet a gond. Azért elég érdekes, hogy 2 évig ment egy lap, utána elromlott és a következő meg csak 1.5 hónapig bírta. A tápra gyanakodnék, pedig elég megbizható darab, a fesz. értékei sem voltak furcsák, nem hinném hogy az ingadozás okozta volna a lapok halálát. De azért majd rámérek még, hátha.

    Ha valakinek volt hasonló gondja, vagy lenne ötlete, hogy mi romolhatott el az alaplapon, mire mérjek rá, akkor megköszönném!

Új hozzászólás Aktív témák