Új hozzászólás Aktív témák

  • boszme

    csendes tag

    SEGÍTSÉG!!!

    Hello!

    Van egy MSI K7N2-Deltám és egy AMD XP 2500+ Barton procim
    A következő lenne a problémám:
    180-as FSB-vel használtam a gépet egészen mostanáig, annyi volt csak a gond, hogy kicsit proci igényesebb alkalmazásoknál felment a hőmérséklet olyan 60 fok fölé (időnként 65).
    Arra gondoltam, hogy az lehet a probléma, hogy túl vastagon kentem a pasztát a hűtő és a proci közé, ezért le akartam szedni a felesleget (tényleg vastagon volt..). Na most persze sikerült az ezüst színű hővezető pasztát majdnem az egész proci felületén szétkennem, amit csak elég nehezen sikerült leszedni, és csak nagyjából..

    Mióta ez megtörtént az a jelenség, hogy a gépem pár másodperccel a bekapcs. után egyszerűen kikapcsolja magát, és vissza sem lehet kapcsolni, csak áramtalanítás után...
    Rájöttem, hogy ha az egyik jumpert (J10) átrakom ''safe mode''-ba (fixen 100 MHz FSB), akkor tökéletesen működik minden. Ha viszont visszarakom ''user mode''-ba, akkor mind1, hogy mauálisan milyen FSB-t állítok be (akár 100, akár 180 MHz), pár másodperc után, de legkésőbb a winfos bejelentkező képernyőnél minden figyelmeztetés nélkül kikapcsol a gép!

    Légyszi segítsetek, hogy mi lehet a gond:
    az alaplapomat tettem tönkre, vagy csak az a baj, hogy bement a hővezető paszta a procinak olyan részeibe, ahova nem kellett volna?! (pld. átvezetések)
    Illetve mit tanácsoltok ebben az esetben?

    Előre is köszi!

Új hozzászólás Aktív témák