Új hozzászólás Aktív témák

  • kellcucc

    aktív tag

    Sziasztok!
    Nem gondoltam volna, hogy ide fogok valaha írni, de szeretnék segítséget kérni.
    Tegnap kikapcsoltam a gépet, elmentem futni és utána már nem kapcsolt be...kb. 15 próbálkozás és 2 óra múlva sikerült újra életet lehetni bele...nem értem :U Szerencsére ma reggel újra elindult pöcc röff, mivel ez a munkagépem, nem örülök neki, hogy ilyen probléma feljött. A gép bekapcsolásakor a két monitor közül egyiket se jelent meg, áram alatt voltak, visszajelző pöttyök villogtak. Próbáltam más elosztóval. A VGA-t egy másik gépben le tudtam tesztelni, az működött, a többi alkatrészhez sajnos nincs kompatibilis gépem, így lutri. Egy másik vga-t betettem az én gépemben, de meg se nyikkant. Van 2x16 ram kit-em (g-skill), ide-oda cserélgettem, 1-el próbáltam, de nem használt. Úgy olvastam régebben, hogy az amúgy is a kék halált okozza, de beindul...Az is tuti, hogy nem sült meg, mert eddig sokszor a 32 fokos szobámban is elvolt, most, hogy 25-26 fok lett, most meg meghalt..A gép indításakor a ledek a ramon, vgan világítanak, szóval olyan, mintha felállna a gép, csak nem ad képet. BIOS adatokat most nem tudok írni, de a gép egy 3600X, 5500XT, 2x16GB Gskill, egy 6-7 éves 530W Hamburg táppal. A BIOS-ban a gyári értékeket némileg feljebb húztam, de ennek több, mint 1 éve, azóta nem bántottam... Még annyit tapasztaltam, hogy a ház egyik ventije elkezdett kattogni. Ilyenkor, hogyha kikapcsoltam és újra, akkor már jó volt, minthogyha rossz helyen állt volna meg a venti kikapcsoláskor. Tegnap este is ez volt, de meg se vártam, hogy bejöjjön a monitor, egyből restart a bekapcs gombbal. Azután már nem volt screen egyáltalán. De kétlem, hogy a ház venti kattogásának bármi köze is lenne ehhez...Esetleg valami ötlet, hogy most miért működik, tegnap este, mikor lehűlt (mivel elmentem futni) már nem akart visszakapcsolni? Nagyon köszi a tippeket!

Új hozzászólás Aktív témák