Új hozzászólás Aktív témák

  • whiteyolo

    csendes tag

    Hali! Valaki segíííítsen :W

    Konfigom:

    Alaplap: rog strix x470-F gaming
    Proci: ryzen 7 (2700x)
    Vkártya: rog strix 1080 Ti OC 11gb
    Ram: G.skill 2x8 / 3200mhz RGB kit (cl16)
    Cpu hűtő: Corsair H 100i V2
    SSD: ADATA XPG SX6000 SSD 128 GB

    A probléma 1: Ha elindítom a gépet, vagy restartolom, akkor van olyan, hogy megáll a kép bios screennél.
    tehát gombnyomás után, később is hallom a csippanást azaz a boot hangját, és később is jelenik
    meg a kijelzőn a kis rog logo azzal a felirattal, hogy bioshoz való belépéshez f2 vagy delete...
    Viszont egyikre sem reagál, és tovább sem tőlt a windowsban. (elég sokszor van ilyen)

    DE van olyan, hogy gombnyomás után kb instant betölt minden elég gyorsan (ritkábbik eset.)

    Amint próbáltam: 4008 bios verzió volt rajta (ugyanez a hiba) Updateltem a legújabb 4018-ra (ugyanaz a
    hiba)

    -ramokat próbáltam átállítani: 2133 tól 3200 ig mindent, D.O.C.P móddal valamint anélkül.
    Ki húztam egyenkén őket, át helyeztem másik channelbe, nem változott a helyzet.

    ki húztam vissza raktam ssd-t is nyílván semmi....

    Biosban átállítottam a fastbootot enabled-re az sem jó.
    Boot menünél, csak 1 meghajtót választhatok ki nyílván szóval.....

    Probléma 2: a processzorom hőmérséklete idle 40-50 kb. dióda legalább 10-12 fokkal magasabb.
    terhelésnél:
    volt hogy dióda 100 c, cpu 85.... nemtudom, mi a normális ennél a procinál? alapvetően jó a
    szellőzése a háznak. van benne a cpu ventiken kívúl 2x 12cm venti, + 2x 14 cm ennél csak az
    lenne a kérdésem hogy normális ha mondjuk idle 40-50 c mondjuk játékban 50-60-65?

    Probléma 1- lenne a legfontosabb egyenlőre mert már fingom sincs, hogy miért történik... :(

    Nagyon szépen köszönöm azoknak, akik megpróbálnak segíteni!!!!

    Szép napot mindenkinek!

Új hozzászólás Aktív témák