Új hozzászólás Aktív témák

  • steveetm

    őstag

    Udv,

    A kovetkezo problemara szeretnek otleteket illetve javaslatokat kerni:
    Van egy adott konfig, amely alkatreszenkent lett veve ujonnan, a tapot kiveve ami egy regebbi gepbol lett atmentve. A gep X hetig tokeletesen mukodott, majd eleinte nagyon ritkan, majd egyre surobben produkalta azt, hogy akar jatek kozben, akar alvo modbol felelesztve bizonyos szinure valtott a kepernyo, a hang beakadt es csontrafagyott minden.
    Ami fontos:
    - Nem kekhalal!
    - A szin se konkretan egyszuni, neha vertikalis, enyhebb arnyalatban futo vonalak mentek vegig a kepernyon. Volt zold, lile, kek, szurke.
    - A korabbi kepernyo tartalom egyaltalan nem volt kiveheto, tehat nem is tipikusan olyan pixelesedes, ami pl. azutan jon, ha tulhozod a VGA ramot.
    - semmi nincs huzva.

    Ez az alapfelallas. Jelenleg neha 1-2 hetig nem jon elo a gond, neha egy oran belul haromszor.
    A kovetkezo tesztek/alkalmazasok futottak eddig, egyenkent es egyutt is neha 48 oran keresztul:
    - Furmark, minden letezo beallitassal.
    - Intel Burn Test
    - Linpack
    - Prime95
    - Prime95 Skylake bug keresesre allitva.
    - SuperPi
    - Pixmark
    - Memtest86(+)

    Soha nem tudtam eloidezni mestersegesen. Egyszerse. Harom jatek fut a gepen, WoW, Diablo, Hots, ebbol 90%-ban Hots. Toltam replayeket arrol a palyarol, ott ismetelve ahol a gep kifagyott, nyilvan nem jott elo.

    Ugyanez a gep, csak VGA kartya nelkul 2 honapig ment hiba nelkul. Es gondolom most azt mondana mindenki, hogy fasza, megvan a gond. Ezt mondtam en is, azzal a lendulettel vissza vittem a kartyat szervizbe, ezeket elmondva, leirva. Otthagytam 1 honapot, elkuldtek a hazai forgalmazonak, eredmeny? Naluk hibatlan.
    Lattam mar csodakat, nem feltetelezem, hogy ok is szivoznanak, oke, nem cserelik ki, de valami az X alkatreszbol amit naluk vettem szar es hibat produkal. Ezert bevittem az egesz gepet, talaljak ki. 1 honapja ott van, nyilvan semmi nem hozza elo a hibat. Es most a semmiert eddig 9000 forintot fizettem, az alkatreszeken felul, azert mar kezdek kicsit feszult lenni ezen a ponton.

    Mit csinaljak? Mivel teszteljek, hogyan?

    A gep:
    i5-6400
    2x4GB Kingston(kit)
    MSI B150 mortar
    Samsung 850
    Gigabyte R7 370
    Corsair 450, lecserelve egy FSP 700W-ra.

    A gepen 1 darab eger es 1 darab billentyuzet van, monitor HDMI-n. Semmi mas.
    Tovabbi nyilvanvalo dolgok:
    - Osszes letezo AMD driver 2016-tol kezdve a par honappal ezelotti betaig, minden kiprobalva.
    - BIOS frissitve.
    - Driverek nyilvan, regebbiekkel is.
    - Windows ujratelepitve.
    - Szetszedve, kiporolva, ujra osszerakva.

    Hogy reprodukaljak egy ilyen hibat, hogy a szerviz atvegyen tolem egy alkatreszt es adjon helyette egy jot?

    Udv.: steveetm

Új hozzászólás Aktív témák