Új hozzászólás Aktív témák

  • the dealer

    tag

    válasz tigerscorpio #19040 üzenetére

    Hát ebből amit bemásoltál sokat nem hámoztam ki. Viszont abból amit belinkeltél már igen.
    Eddig senki sem világosított fel a -5V jelentőségéről, akinek elmondtam, hogy nem világít a tápteszteremen.
    Ennek ahogy olvastam az az oka, mert nincs is ilyen már ATX szabványnál. :)

    Ma reggel volt bőven időm foglalkozni a témával és arra jutottam, hogy a réginél is működik a satás ág, csak a tápegységteszteremre nehéz rádugni a satás csatikat. Az újon például a mind a két ágból a táphoz legközelebb eső sata csatikat egyáltalán nem tudom rádugni, pedig hát elvileg ugyan olyanok mint amik utánuk jönnek... ...és azok a tápteszter szerint működnek (világítanak azok a ledek amiknek kellenek világítaniuk).

    Szóval úgy nézem, hogy nem ment tönkre a régi tápom és az új is működik, tápteszter szerint.
    Abban biztos vagyok, hogy a vga se lehet ludas, mert azért valamit csinálna az alaplapom.
    RAM se lehet a ludas, mert mint említettem volt egy kingmaxom is amivel le tudtam tesztelni.

    Maradt a cpu valamint a mobo és itt jön a köv kérdésem. Ha a cpu romlott el, attól még kéne valami életjelet adnia a mobonak, igaz? Például elinduló cpu venti ami rá van kötve a lapra vagy a két digites kijelzőn ki kéne írnia valami hibaüzenetet.
    Annyi életjelet találtam most, hogyha áram alatt van a lap, tehát be van kapcsolva a tápom és rádugom az utp kábelt, akkor az "activity/link" led villódzik -nem túl gyorsan- ami elvileg azt jelzi, hogy van adatáramlás vagy mi. :DDD Mind a két tápommal ezt az egy "életjelet" produkálja csak.

    Levonhatom, akkor a végső következtetést, miszerint vihetem az alaplapot gariztatni?

    Real life is just a hobby.

Új hozzászólás Aktív témák