Keresés

Aktív témák

  • Dive

    csendes tag

    Hello!

    Bocs az offolásért, de tanács kellene !!
    Maxtor 4K040H2 vinyóm van (40Gb, 5400rpm) ECS-K7S5A alaplappal. A gép összeállítása után szerette eljátszani, hogy az IDE-0 detektálása után (innen BOT-ol először) egyszerűen állt a gép 10-20 mp-ig, és utána ment tovább, borzalmas lassúsággal. 4-5x annyi idő alatt töltötte a Windowst is, és soxor elgondolkozott. 1-2 újraindítás után helyreállt. Mostmár ezt nem csinálja, de néha mintha azért gyorsabbnak kéne lennie. Szemet is szúrt bootoláskor, hogy ATA33 módban fut (ezt indulásnál írja). BIOS-ban PIO4-et detektál, azt hiszem azzal viszont ATA100-on kéne futni, nem? (Bocs, PIO-4=UDMA-4?)
    Egy Windowsos S.M.A.R.T kezelő progi szerint (ami a vinyó hőmérsékletét is méri!) az UDMA mode 5 is támogatott. (Ez az ATA-133, ugye?
    Na szóval én nem igazán értek ehhez csak azt tudom hogy az alaplapon legalább ATA-100-asként kellene hogy fusson.
    Ha valaki mond valami okosat, előre is 1000 THX!

  • Dive

    csendes tag

    A helyzet az, hogy Win98SE-m van.
    A Quick Boot-ot már letiltottam, az alaplapi CD-t (habár egyszer már ráraktam) és egy új kábelt kipróbálok.

    HOPPÁ! Most hogy írom eszembe jutott mi lehet még.... Ideiglenesen ezt a vinyót a régi alaplapon használtam 1 hétig, és annak a BIOS-át
    frissíteni is kellett mert a 40GB-ot nem látta.
    Nem emléxem hogy ATA66-on vagy 100-on ment-e (Shuttle Hot661-P lap), de nem lehet hogy mivel a régi lapon futott a Win, összekavarodott?
    Bár, akkor miért már BIOS szinten ATA-33-at mond?
    Na, most megyek próbálkozni..... :)))

    Azért vki nem tudja pontosan mi az a PIO mode?

  • Dive

    csendes tag

    Köszi mindenkinek, megoldódott!

    Voltam akkora lamer, hogy a Shuttle lap használata után nem álltam vissza a 80 eres kábelre... Észre sem vettem :-( Ugyanis a SiS-sel először a 80 ereset használtam, a Shuttle viszont nem ment vele mert nem bír ATA-100-at, miután meg visszaálltam a SiS-re, maradt a 40-es kábel...

    DE: jól mexivatott. Miután kicseréltem 80-asra, egyből detektálta indításnál a Win hogy ő bizony talált egy új illesztőprogramot (IDE), fel is rakta, aminek következtében nem indult többet a Win. Csökkentett módban a Vezérlőpult/Rendszer/Eszközkezelő/Merevlemez-vezérlő résznél kiderült, hogy már 4 bejegyzés volt: az Inteles IDE meghajtó (amit a Shuttle használt lévén 440BX-es), egy elsődleges, egy másodlagos Sis, és még egy SiS IDE driver. Az elsődleges és másodlagosat nem engedte, de a többit leszedtem, viszont mindig újrarakta magának az IDE drivert (saját '99-es SiS) és nem indult. Gondoltam ok, az alaplapi CD-ről felrakom az új SiS IDE drivert, igenám de csökkentett módban nem volt CD-ROM. És már az ATA-33-as kábellel sem indult a Win. Maradt tehát hogy az ATA-100-as kábelt visszaraktam, és újrainstalláltam a Win-t (saját magára), így mostmár más eszközök vannak a Merevlemez-vezérlőben (elsődleges, másodlagos IDE vezérlő - kétszeres FIFO, valamint SiS 5513 Dual PCI IDE vezérlő).
    Legalább aludtam egy jóízű félórácskát amíg felpakolódott a Win, de hogy ez miért ilyen körülményes... Most pedig megyek BIOS-t frissíteni, hogy 100%-os legyen, de az ATA-100 már újra megy! :-))
    Köszi még1x mindenkinek!

    u.i Természetesen nem használok egy kábelen vinyót és CD-Rom-ot.

Aktív témák