Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Wilson

    csendes tag

    Sziasztok!

    Én pont most szereztem be egy gyönyörűt, 1 méter magas.
    4500 Ft volt Jordániában, egy haverom vette nekem.Itthoni áruk kicsit irreális, aki tud hozasson keletebbről.
    Kicsit gondban voltam/vagyok a használatát illetően, bár tegnap végre sikerült összehozni egy kb.45 perces, nagyon kellemes szippantást.
    Sajna a neten magyarúl sehol sincs leírva részletesen, hogy is kell használni, csak annyit találtam róla, hogy dobj rá dohányt, fóliát lyukasztva, szenet azt szíjad.
    Így elsőre nekem azért nem ment ilyen egyszerűen.
    A dohányt, szenet a Móriczon vettem a 6-os megállójában az indiai boltban.1380Ft volt a dohány, 700 a szén.Kicsit drágálom, mert kint állítólag 300Ft körül van a dohány, hát dolgoznak egy haszonkulcsal az biztos.
    Ott (boltban) azt tanácsolták, hogy a szénre is tegyek fóliát, mert úgy megtartja a hőt, lassabban ég a zoxigénhiány miatt.Ott a pipákon mép fedő is van, ami ezt a célt szolgálja.Külön nem lehet ott kapni, bár jó lenne egy.Sajna haverom vagy ottfelejtette, vagy szimplán elhagyta a széncsipeszt is, meg a szipkát.Ezeket lehet valahol kapni?A hentesnél még nem voltam, megnézem majd.
    Szóval a használattal kapcsolatos kérdéseim:
    1.Nem tiszta, hogy mennyi dohányt, és mennyire sűrűn ajánlatos beletenni.Nyomkodjam valamennyire bele, vagy inkább próbáljam meg levegősen tenni.
    2.A fólia a szén alá.Bár most itt az egyik linketekben azt írták hogy szorítsam rá a dohányra, meg lyukasszam sűrűn.Ezt ti hogy szoktátok?Így nem ég el túl hamar a dohány?Nem lesz szívhatatlan, ha nem levegős?
    3.A fentebbi hozzászólásokból úgy vettem ki, van aki nem is takarja le a szenet.Sajna kandallom nincs, ez a szén meg rohadt drága és úgy vettem észre, elég jól ég.Jordániában az étteremben vannak emberkék, akik egyfolytában mászkálnak és viszik a szenet,újragyújtják a pipákat.Most ha befedem, nem nagyon tudom igazgatni sem, meg pótolni sem a szenet.Ti ezt hogy is csináljátok?
    4.Mennyire káros ez az egészségre?

    Légyszi írjatok a dohányfajtákról tapasztalatokat, milyet érdemes venni, mert gondolom azért ebben is van rosszabb minőségű.

    Amúgy nagon kellemes, feelinges dolog!Nagyon tetszik!

    Ja és ha valakinek így natur snassz, szimplán az eredeti dohányhoz adalékot keverve lehet fokozni a feelinget.



  • Wilson

    csendes tag

    A boltban végre jártam én is, nagyon király.Arc elég közvetlen, segítőkész, mindent lehet kapni (kivéve azt a széntartó tálcát, mert kérdeztem és azt mondta, hogy oda fóliát kell tenni) és tapasztalataim szerint olcsóbban is, mint ahol eddig néztem.
    Kiszolgálás is 5 pontos, ez magyarországon elég ritka, lehet azért fordulhat itt elő, mert az eladó nem magyar.
    Itt lehet kapni hőtartó burkot.A legnagyobbat vettem, de mondtam neki, szerintem kicsi lesz, erre ő, hogy akkor sincs probléma, mert akkor hozzam vissza.Sajna kicsi lett, mondtam is másnap és ő megint felajánlotta, hogy hozzam vissza, pénzt visszakapom.
    Nem vittem vissza, mert majd megemelem picit és jó lesz, de ezzel csak a boltos korrektségét akartam bemutatni.

    Vettem epres dohányt és olyan kilós szént, mert ő ezt ajánlotta és ez egy életre elég lesz.Bár a darabolásával gondban vagyok.Nekem a begyújtása sokkal könnyebben megy, tényleg nincs csillagszórózás, szemetelés, meggyújtod, fújod (ha csak láng fölé tartod, nem gyullad be, de ha fújod mint barom, akkor nagyon izzik egy fél perc alatt) és elhanvad magától.

    Nem tudom, hogy az új szén miatt, vagy a hőtartó miatt (valszeg a kettő együttes hatása), de olyan kazánt varázsolok egy perc alatt, hogy szinte hozzá se kell nyúlni a háromnegyed órás szeánsz alatt.
    Csak a DVD-met kellett levennem sűrgősen, mert a hőtartó fölött volt 30-40 centire és majdnem ráolvadt a pipára, szóval csak óvatosan az új cuccokkal.

    Viszont mióta az új dohány, hőtartó, szén kombinációt használom, erősebbnek tűnik, jobban kapar a füst.
    Remélem nem a szén miatt van, mert sokkal jobban használható + olcsóbb mint a másik.De ha Te úgy érzed d3adm3at , hogy tisztább lett töle a tiéd, akkor lehet, hogy csak az epres dohány ilyen.Ma visszatérek az almáshoz, annak amúgy is erősebb volt az aromája és majd meglátom.

    A húsbólt pedig csalóka, mert ott van egy nagy hentes, de ott csak sertés van meg ilyenek, d3adm3at már pontosan leírta hol van, csak annyit tennék hozzá, hogy ez inkább olyan mindenes, mint hentes, mindenféle arab cuccot lehet ott kapni (igaz húst is) és nem a nagy ''Hentes'' feliratról lehet megismerni, mert olyan nincs kitéve.

  • Wilson

    csendes tag

    Nekem most újat mondtál, ugyanis én nem is nyúlok hozzá, míg le nem ég az egész, de akkor már a dohánynak is vége.
    Nekem inkább ez a széntisztítás tűnik macerásnak, de ha azt mondod megéri, kipróbálom.
    Simán levadászod a csipesszel a szeneket és lehamuzod?Ami a tetején marad (hamu), azt is eltáfolítod?
    A dohánytartót én eléggé meg szoktam tölteni, így inkább domború szokott lenni a fóliával, ezért nekem nem szokott olyan könnyen menni az izzó szén ráhejezése, főleg ezzel az újfajta hengeres szénnel.

    A hőtartóval semmi gond, az alja 30 perc után is langyos, eltávolítása kb.0,72 mp, szóval nem hiszem, hogy ezzel válna macerássá a dolog.

Új hozzászólás Aktív témák